Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

gogo 01:28, 29 paź 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aurelio, piękne jesienne kolory, lubię też liście na trawie, swoich nigdy nie grabię.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Aurelllia 16:19, 29 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
ElzbietaFranka napisał(a)
Mój perukowiec jeszcze się nie przebarwia w zeszłym roku już miał ładne kolorki.

Tam są dwa bluszcze zwykły i ten drugi bluszczyk to Winorośl japonska tutaj jeszcze zielona a powinna mieć już kolor amarantowy



Ja perukowce mam od dwóch lat i od tych dwóch lat cały czas się ładnie wybarwiają Jedyne co mnie w nich trochę denerwuje to to, że miały w miarę szybko rosnąć a u mnie jakoś małe przyrosty roczne mają
O to połączenie kilku bluszczy daje super efekt
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 16:21, 29 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
gogo napisał(a)
Aurelio, piękne jesienne kolory, lubię też liście na trawie, swoich nigdy nie grabię.


Gogo dziękuję Ja swoje grabię, bo zależy mi na ładnym trawniku, ale teraz mnie nie było 3 tygodnie w domu i taki widok dywanu liściowego właśnie zastałam
Muszę przyznać, że nerwowe grabienie kilku listków już mi przeszło i przystępuję do grabienia jak już jest tego sporo.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 16:22, 29 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jak u was sytuacja z cebulowymi ? Ja jeszcze ciągle w tyle...... co roku sobie obiecuję, że nie kupię nic więcej a i tak kończy się tak samo
Mam nadzieję, że do mocnych mrozów zdążę.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 17:51, 29 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Aurelia jak ten perukowiec się nazywa. Jakbyś znała nazwę to mogłabyś sprawdzić bo są też perukowce niższe które słabo rosną.

Mam dwa perukowce i jeden prawie 3 metry a drugi ok 1,5 rosły razem od początku od siebie ok 1 metra. W tym roku mniejszego przesadziłam.
Zobaczę czy ruszy w przyszłym roku.

Byłam wczoraj w sąsiedniej szkółce i zrobiłam fotki pięknie przebarwiających się perukowcow może wstawię u siebie


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 19:18, 29 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu niestety nie wiem jak się nazywa, ani jeden ani drugi bo są to pobrane sadzonki od perukowców, które rosną u teściowej Jeden ma zielone liście cały sezon i dużą liczę peruk, drugi natomiast ma bordowe liście i mniej peruk
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 19:53, 29 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Odnośnie gracilimusa musisz uważać. Bo w sprzedaży są też siane a nie pobierane wegetatywnie. Te siane nie przybierają cech prawdziwego Gracilimusa.
Przypadkowo w tej szkółce nawet ogrodnik nie wiedział zamiast trawy Siuks kupiony gracilimus uprawiany z nasion (ma inne cechy niż te co kupiłam wczoraj ma szersze liście).
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 12:36, 30 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Aurelllia napisał(a)
Jak u was sytuacja z cebulowymi ? Ja jeszcze ciągle w tyle...... co roku sobie obiecuję, że nie kupię nic więcej a i tak kończy się tak samo
Mam nadzieję, że do mocnych mrozów zdążę.

Ja tez i znow mam do sadzenia duza torbe
____________________
Zapraszam na kawe
Aurelllia 18:23, 30 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja sprobowalam dzisiaj wysadzić, ale było tak zimno, że tylko wygrabilam liście orzecha, bo mi bio ogrodowe odbierają w poniedziałek i ucieklam do domku
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
SlonecznyOgrod 19:48, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aurelia rośnie Ci wszystko ładnie, na rabatach się zagęściło.

Studnia to super sprawa, moje marzenie.
Na ilu metrach masz wodę, bo u mnie to ponad 30 metrów ludzie mają?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies