Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 22:37, 07 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Dzisiejszy plan wykonany! Skrzypowa nalewka nastawiona na 3 tygodnie. Będzie w sam raz pod pomidory. Już zaczynają kwitnąć. Późno w tym roku, ale w końcu się doczekam.

Oprysk na mszyce zrobiony, Różne żyjątka żerowały na moich różach, I skoczki i nimułki i zwykłe mszyce, Ale teraz będzie jakiś czas spokój. Deszcz zapowiedziany na jutro, może zdąży zadziałać na intruzów i je odstraszy. Pierwsze piwonie w wazonie koło mnie. Zapach, jak u piwonii-intensywny!

Niżej jeszcze drzewiasta ostatnim rzutem. i położona po deszczu moja stara bylinówka.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
BasiaLT 10:47, 08 cze 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Haniu u mnie też taka plaga mszyc że szok. Są normalnie wszędzie.
Gnojówkę ze skrzypu też nastawię skoro taka dobra.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hankaandrus_44 11:53, 08 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Powinna działać. Używa się do oprysku od nastawienia po 5 dniach. a do podlewania po 3 tygodniach i mniej woni ma od pokrzywowej.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 23:21, 08 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Piękne piwonie, zwłaszcza drzewiasta
Moje pomidory też dopiero zaczynają.
U mnie mszyc mało, to otrzepałam, ale skoczek działa
Podlałam róże wrotyczem [kupiłam suszony], może zadziała.
Nie umiem korzystać z internetowego rozpoznawania roślin, a albumów nie mam, gdyby Ci się udało, byłoby super.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hankaandrus_44 07:57, 09 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Wczoraj nieplanowany wypad do ogrodu. Ja na to jak na lato, oczywiście. Zięć zmieniał opony, a warsztat w pobliżu działek. Jemu się udało, i mnie również. Rozsadzałam petunie. Jak przeżyją ten tydzień, to będą u mnie nowe kwiatki. A dzisiaj w domku, mimo ładnej pogody.

Z wczorajszego wyjazdu mam coś dla Was. Ostatnie kwiatki drzewiastej z nowego prezentu od Mariusza, Dzięki serdeczne. Jest cudownym cukiereczkiem w moim ogródku!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 08:06, 09 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Zakwitł mój jedyny łubin. Z samosiejki. I mak wieloletni.





Powojnik na ściętej gruszy szaleje. Dla Was na dobry dzień.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 08:23, 09 cze 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu ale fajnie, ze sie udalo do ogrodu wybrac . Piwonia jest przepiekna

Milego dnia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 08:50, 09 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Dziękuję, Izabelko, powodzenia w uszytkach, oby miały wzięcie.
Dla Ciebie moja namiastka łąki. Fragment z nie wykoszonym wąsem na trawniku,





____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gobasia 08:54, 09 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
hankaandrus_44 napisał(a)
Wczoraj nieplanowany wypad do ogrodu. Ja na to jak na lato, oczywiście. Zięć zmieniał opony, a warsztat w pobliżu działek. Jemu się udało, i mnie również. Rozsadzałam petunie. Jak przeżyją ten tydzień, to będą u mnie nowe kwiatki. A dzisiaj w domku, mimo ładnej pogody.

Z wczorajszego wyjazdu mam coś dla Was. Ostatnie kwiatki drzewiastej z nowego prezentu od Mariusza, Dzięki serdeczne. Jest cudownym cukiereczkiem w moim ogródku!



Planowany czy nie ,co za różnica najważniejsze ,że się udało choć na trochę.Pogoda ładna dopiero ogród nabierze koloru i soczystości ...nie poznasz jak pojedziesz

Piwonia cudna..mam podobną różę
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
oliwka 10:54, 10 cze 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Piwonia drzewiasta ma bardzo ładny kształt i kolor. Piwo nie zawsze mi się kojarzą z sypaniem kwiatkow w kościele. Tak sobie teraz myślę jakie to było marnotrastwo - jakkolwiek każdy może mieć swoje własne zdanie
Haniu ja mam trochę skrzyp suszonego wiec tez zrobię napar. Podasz mi jakis przepis?
U mnie na mszyce pomógł opryski z gnojówka pokrzywy 1:20. Czybja mogę taki opryski zrobić dzień po dniu czy raczej to zaszkodzi roślinom?
U nas dalej pochmurno i co chwilę pada. Budleja znowu ma zaatakowane liscie.
Bardzo lubie te wysokie rosliny łączkowe: naparstnice odętki ostróżki, łubiny. Na drugi rok w jednej doniczce posadzę sobie łubin. Czy taki łubiny kwitnie po wysłaniu czy raczej trzeba kupic sadzonkę żeby mieć kwiaty jeszcze tego samego roku?
Haniu pytalam juz Dorotke, ale może ty tez odpowiesz czy naparstnice powtarzają kwitnienia, czy raczej trzeba czekac na nowe siewki?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies