Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Joku 13:15, 11 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Tak pewnie dzisiaj jest nad morzem. Nie byłam na plaży kilka dobrych lat - nie mam na myśli opalania się tylko spacer w twoim stylu. Jakoś mi łatwiej pojechać gdzieś daleko zamiast korzystać z najbliższych atrakcji.
No właśnie Wybrzeże jakoś wirus w miarę oszczędza do tej pory. I oby tak dalej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 13:23, 11 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Jola dziś musi padać. Pokropek musi być, w prognozie nie było, ale aktualnie pada deszcz.

No i po horyzont mgła.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zawitka 19:52, 11 cze 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Pozdrawiaj morze bo nawet jak deszcz pada to warto pospacerować.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 22:16, 11 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Pewnie, że tak Halinko. Swobodnych chwil zawsze mało i trzeba korzystać. Sciskam
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 22:31, 12 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dziś ogrod tylko na inspekcję, ale i tak zdążyłam podwiązać pomidory, po raz drugi już. Kwitną. Niestety moja rzadka bytność w ogrodzie skutkuje wyrastaniem drugiego pędu w pomidorach, A tego nie chciałam. Ale już są kwiaty na obydwóch, niech zostaje, nie będę wycinać. Gnojówka skrzypowa już daje popis/aromat/, ale jeszcze nie podlewam, za tydzień. Ogórki w szklarni szt 3 nabierają mocy. Muszą porządnie się ukorzenić, wtedy ruszą, też za tydzień, Papryka jalapeno kwitnie i ma się wyśmienicie, a dziś posadziłam jeszcze 2 szt super ostrej, ta będzie późniejsza.

Piwonie drzewiaste skończyły swoje czarowanie. Właśnie utrwaliłam ostatnie chwile.


Liliowiec po deszczu osłabł i wsparł się o koleżankę.
A szałwia różowa od Joli znad jeziora ma się świetnie.


Powojnik dostaje dużo wody i ma ciepło. Jest zadowolony.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 22:41, 12 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Zebrałam dziś pierwsze truskawki, no i na okrągło jemy sałatę i szczypior, o koperku to i wspominać nie trzeba, jest.

POdlewać nie trzeba było, z gory dolało, a w szklarni mokro od ostatniego podlewania, bo nie było słońca. Wszystko buja, jakby chciało nadrobić spóźnienia.

Ścigałam się dziś ze ślimakiem, pomrowem, niestety poległ w przedbiegach. Ale już był spasiony.

Czas obrywać rodki z kwiatów, ale kiedy? Jak dotąd kilka kwiatostanów tylko w przejściu udało mi się usunąć.

POtrzebuję być w ogrodzie cały dzień, wtedy będzie widać robotę.
Miłego wieczoru

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Radziu2013 23:44, 12 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mówisz Haniu, że u Ciebie kopru pod dostatkiem, a my musieliśmy jak nigdy kupować. Nawet nie my, tylko całą okolicą w tym roku jakby ją nawiedzily plagi egipskie: pędraki, mrówki, mszyce (Na te nawet opryski chemiczne nie pomagają). Koper nawet w tym roku nie wykiełkował, nie mam pojęcia dlaczego...

Ta różowa piwonia piękna. W sumie żebyś nie powiedziała, że to piwonia, to myslałbym, że to jakiś mak

Dobrej nocy
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
paniprzyroda 01:01, 13 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cudna piwonia, teraz ich czas, szkoda, że taki krótki. Trzeba się nimi nazachwycać, by starczyło na cały rok. Miłego, dobrego weekendu Haniu
____________________
Dwa ogrody
AniazUroczyska 02:35, 13 cze 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Radziu2013 napisał(a)
Mówisz Haniu, że u Ciebie kopru pod dostatkiem, a my musieliśmy jak nigdy kupować. Nawet nie my, tylko całą okolicą w tym roku jakby ją nawiedzily plagi egipskie: pędraki, mrówki, mszyce (Na te nawet opryski chemiczne nie pomagają). Koper nawet w tym roku nie wykiełkował, nie mam pojęcia dlaczego...

U mnie też nie wykiełkował, i tez nie mam pojęcia dlaczego, od czego to zależy? Trzeci rok z rzędu sieję koper i nic, pietruszka naciowa- tak , a koper - nie! Sieję różne odmiany i tak nie daje to żadnego efektu! Plag egipskich u siebie nie zauważyłam!
hankaandrus_44 20:36, 13 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Koper mógł wykiełkować, a potem go zmroziło. U mnie tylko w szklarni się uchował, i gdzieniegdzie samosiejki między bylinami.

Dzisiaj zapraszam Was na kolejną wycieczkę. Tym razem objazdową po okolicy. Pierwszym punktem programu były Sieciemińskie rosiczki-rezerwat. Jest to teren dawnego jeziora śródleśnego z czasem zarośniętego. I tylko w dwóch miejscach jeszcze jest widoczna woda. Dojście na środek rezerwatu jest wyłącznie pomostem drewnianym.
Co tu rośnie? Karłowate wierzby, brzózki i sosenki. A jako podłoże. różne sity, wełnianki, wysokie mchy torfowce, bagno, i żurawina.

Tak to wygląda.





____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies