Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Basilikum 20:49, 07 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Jaka masz ladna sasiadke z naprzeciwka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 21:42, 07 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Mewy traktują nasze wysokie domy jak skały. Czatują na okoliczne śmietniki i trawniki, A jak ktoś wyrzuci na trawnik jedzenie, to chmara się zbiera z wrzaskiem i między sobą się przepychają do niego. KI wszystko w locie, taki zgiełk, że uszy puchną.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Napia 11:08, 08 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
hankaandrus_44 napisał(a)
Mewy traktują nasze wysokie domy jak skały. Czatują na okoliczne śmietniki i trawniki, A jak ktoś wyrzuci na trawnik jedzenie, to chmara się zbiera z wrzaskiem i między sobą się przepychają do niego. KI wszystko w locie, taki zgiełk, że uszy puchną.



Ale ładny obrazek
U nas już śnieg Może będzie okazja porobić dzisiaj fotki
Pozdrawiam Haniu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Joku 12:16, 08 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Witam w Nowym Roku, czytam że ostro zaczęłaś nowy sezon.
Mewy strasznie wrzaskliwe są.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 12:52, 08 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Jolu, sezon jeszcze nie otwarty, zapomniałam zabrać ziemię na wysiewy ze szklarni. Pozostałość ubiegłoroczna.
No i za bardzo nie ma co pokazywać, pole czarne, jeżówki z suchym liściem, malinowa rabata przywalona ściętymi gałązkami, miejsce tulipanowe przykryte gałązkami róży/ochrona przed sarną/, miskanty jeszcze machają, ale już część złamana. Jedynie skimia i wrzosy pokazują, że żyją, a ciemierniki czają się pod stroiszem.

Jeszcze nie czas. Jak nie zasypie mnie w styczniu, to po Walentynkach będę wyglądać wiosennych przebudzeń.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 13:00, 08 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Czekam na Wasze śniegowe zdjęcia, bo u mnie muszę się cofać do 2010, ale wtedy jeszcze nie miałam aparatu, i mam tylko kilka śniegowych.

Wstydziłam się chodzić z aparatem na spacery, no bo jak to? Stara baba i taka zabawka? I nawet wnukom się wydawało to niezbyt zrozumiałe. Teraz są już przyzwyczajeni, i nawet wołają o takie zdjęcia sprzed ich urodzin, ale te tylko z albumu mam.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 18:39, 08 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Też wykorzystywałam gałązki róży ale do ochrony przeciwko kotom. Chyba skutkowało.
Ostatni większy śnieg przypominam sobie w 2012 a wcześniej w 2010. Wtedy ostatni raz odśnieżaliśmy wjazd na podwórze jeszcze w starym miejscu.
Ten Młody był z Wami jak byłyśmy u Kasi Bellingham?
Ja też się wstydzę chodzić z aparatem, zwłaszcza w mojej wsi. Nie jesteś odosobniona . Łatwiej mi wyciągnąć telefon.
Aktualizuję - dzisiaj bez śniegu, wczoraj też. Max. grubość warstwy ok. 1mm tej zimy póki co.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 20:17, 08 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Tak, Jolu. Był wtedy z nami. Tylko pojechali na skansen w Szymbarku. 3 .o1.2021 skończył 15 lat, jest wyższy ode mnie o głowę i jeszcze się pnie. Ma teraz ferie, i pewnie będzie jechał do dziadków pendolinem koło Ciebie.

Gdzie te czasy, że można było umawiać się na spotkania? Gdzie ta keja, gdzie jest ten port?



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 10:30, 09 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniuno laze i speiwam ta keje przyplatala sie na dzis az giterke z kata wyciagnelam

sasiadki masz krzykliwe, nie zazdroszcze. Moje sikorki grzeczne sa. Sosnowka ladnie spiewa a ze siedza najczesciej na kloniku, ktore rosnie przed oknami mojej pracowni to codziennie ciesza nie koncerty
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 10:58, 09 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Cieszę się, że poprawiłam Tobie nastrój, Izabelo. Szanty uwielbiam, chociaż już głos mi wysiadł, więc ja tylko śpiewam w myślach, a do wtóru w chórkach. Dla Ciebie z Darłowskiego portu


hej, ho, roluj go!

Zazdroszczę Tobie sikorzej zgrai, moja ulubiona to modraszka. No i czekam zawsze w ogrodzie na sikorze dzwonienie godowe. To znam od dzieciństwa.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies