Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 10:41, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Asiu,
Szpinaku nie wysiewam, to nie wiem. A rzodkiewka, powinna wzejść, było raczej zimno do wschodów, przynajmniej u mnie. Przykryłaś nasiona włókniną? Czy są odkryte?

Jeżeli odkryte, to przykryj, zawsze to zachowanie wilgoci i szybsze nagrzewanie gleby. Poczekaj jeszcze tydzień, może się pokażą siewki.

Ja specjalistką od warzyw nie jestem. Kiedyś miałam ogrodek warzywny, teraz to już tylko punktowo coś wysiewam, jak mi się chce. Rzodkiewkę sieję jak już jest ciepło, i casem dobrze podkiełkowac nasiona, i takie wysiewać, raczej rzadko, i płytko, musi miec miejsce by korzonek zgrubiał.

Powodzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Roocika 11:51, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
hankaandrus_44 napisał(a)
Asiu,
Szpinaku nie wysiewam, to nie wiem. A rzodkiewka, powinna wzejść, było raczej zimno do wschodów, przynajmniej u mnie. Przykryłaś nasiona włókniną? Czy są odkryte?

Jeżeli odkryte, to przykryj, zawsze to zachowanie wilgoci i szybsze nagrzewanie gleby. Poczekaj jeszcze tydzień, może się pokażą siewki.

Ja specjalistką od warzyw nie jestem. Kiedyś miałam ogrodek warzywny, teraz to już tylko punktowo coś wysiewam, jak mi się chce. Rzodkiewkę sieję jak już jest ciepło, i casem dobrze podkiełkowac nasiona, i takie wysiewać, raczej rzadko, i płytko, musi miec miejsce by korzonek zgrubiał.

Powodzenia.

Dziękuję Haniu
Właśnie wczoraj dopiero przykryliśmy Poczekamy jeszcze
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
eda 11:59, 08 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
hankaandrus_44 napisał(a)
A dyrektorka kontroluje. Ładnie już masz, Edytko. POwtórzę to każdemu, kogo spotkam. Chciałoby się już dalijki podziwiać, a tu nie ma. TRzeba czekać. MIłych snów.





Hanuś kochana jesteś to się wszystko działo z wami z tobą z ogrodowiskiem haa też się cieszę że widoki fajne Jeszcze troszkę to i daliami oczy będziemy cieszyć buziam wzajemnie ❣️
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hankaandrus_44 13:03, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Tak ,Edytko, forumowy klimat mamy debeściarski, bez zadęcia, Każdy to powie.
Ale nie mogło być inaczej, tu sami optymiści. Pesymiści odpadają po pierwszych kłopotach. Twardziele przetrzymują wszelkie zarazy.

Udanych przesadzeń, odlotowych zakupów i wysiewów ze 100% wschodami w tym sezonie, życzę Tobie, i wszystkim zaglądjącym.

Jakie kwiatki będą hitem u nas tego lata? Nie wiem. U mnie pewnie dalie, a
Co zakwitnie to będzie. Cała masa innych czeka na piedestał.

Trzymajcie się.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rumianka 18:55, 08 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Dalii nie mam w swoim ogrodzie, ale u mnie zawsze floksy i róże pnące grają pierwsze skrzypce...Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
eda 19:20, 08 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basieksp 19:33, 08 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
Dalie też mam u siebie, kilka ale są Chciałam powiedzieć, które kwiaty to moje ulubione i nie wiem, które lubię najbardziej Chyba u mnie pora roku też ma na to wpływ
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 19:44, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Oczywiście, każdy/a z nas lubi co innego, i za co inne. Jedni za zapach, inni za wygląd, jeszcze inni za bezobsługowość.

Ja lubię za wszystko. Że są, że nam umilają życie, że pozwalają zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
an_tre 19:45, 08 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Haniu zastanawiasz się jakie kwiatki będą latem, ja też. Widzę sporo strat, róże prawie całe brązowe, bruner nie widać, sasanki w powijakach a młode wcale nie wyszły, podmarznięte krzewy, itd...
Ale zawsze coś zostanie, pytanie tylko ile?
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Basilikum 20:03, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
na brunery jeszcze czas, moich tez nie widac a ja wczesniej mam wiosne
dalii bede miec znowu o pare wiecej. Chece na ta daliowa rabatke posadzic buraka lisciowego
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies