Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

an_tre 20:30, 08 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Basilikum napisał(a)
na brunery jeszcze czas, moich tez nie widac a ja wczesniej mam wiosne
dalii bede miec znowu o pare wiecej. Chece na ta daliowa rabatke posadzic buraka lisciowego
Masz rację, kolorów nigdy za wiele a i pożytek bo na barszczyk swojski będzie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Basieksp 20:36, 08 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
U mnie brunera też jeszcze słabiutka, sasanki też jeszcze chwila, ogólnie to chyba za zimno jest i tak jakoś wszystko się ślimaczy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Napia 21:52, 08 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055


Plaże gotowe do spacerów.






Piękne widoki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Milka 06:06, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Oczywiście, każdy/a z nas lubi co innego, i za co inne. Jedni za zapach, inni za wygląd, jeszcze inni za bezobsługowość.

Ja lubię za wszystko. Że są, że nam umilają życie, że pozwalają zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.


Pięknie napisałaś o daliach.
Pogoda wszędzie taka sama, dziś ma być ciut lepiej, ale się okaże.
Pospacerowałabym boso po tej plaży, masaż stóp.
Do swoich dalii jeszcze nie zajrzałam, a miałam pakować w donice i ciut podpędzić, zimno nie pozwala.
Życzę nam obu pogody bez wiatru, męczące są.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 09:31, 09 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
FDziękuję, Iruś. Może się uda dziś zajrzeć do mojego grajdołka,ale nie plażowego, tylko ogrodowego. Plażowy jest niezmienny prawie, najwyżej ma więcej lub mniej fali przy brzegu, a ogrodowy? Co roku inaczej mi się pokazuje. Raz jedne rośliny dają czadu, innym razem co innego zachwyca. A i dosadzanie jednorocznych sprzyja odmianie widopków. I to jest w tym ogrodniczkowaniu cenne. Nie ma nudy, najwy zej mniej lub więcej roboty.

Miłego piąteczku.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
eda 09:57, 09 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Słonecznego piątku
Lecę do lawendy buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hankaandrus_44 20:03, 09 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Piąteczek był nad wyraz miły u mnie. Dotarła paczka ze śliwo-brzoskwinią. Dostałam w gratisie ciemiernika, ma być różowy, podwójny z kropkami, ale tej wiosny kwiatków po nim się nie spodziewam, więc czy to on, nie mam pewności.

A po południu zamierzony wypad do ogrodu. Drzewka już posadzone, wnuk pomagał dołki kopać, wodę i kompost nosić, nawóz podsypywać. I nawet przydeptywać ziemię przy roślinie. I teraz czekamy czy roślinki ruszą do życia, bo były z gołym korzeniem.
rzyroda też była nam przychylna, bo spadł deszcz, jak wychodziliśmy do samochodu.

A teraz już jesteśmy w domku, i odpaliłam kolacyjną kawę dla relaksu. Zdjęć roboczych nie mam, wszystkie ręce były zajęte. No to wspominkowe na wywołanie uśmiechu. Była mowa o liliach. Te też są przetrzepane. Ale te to są nie do zabicia, Siewek jest mnóstwo, zawsze jakaś się bardziej postara i zakwitnie.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 20:08, 09 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
I pominęłam jeszcze dostawę dwóch dereni jadalnych. Też już posadzone. Magnolia obroniła się przed mrozami, ale jeszcze dzisiejsza noc niewiadoma. Wiatr jakby ucichł, i te chmurki z deszczem. Nie będzie źle, tak myślę.

Miłego wieczoru

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
an_tre 20:53, 09 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Haniu świetnie się dziś zakrzątnęłaś na działeczce, robota pali się w rękach, rodzinka dzielnie wspomaga, pewnie czas trochę ci pracy dołożyć, myślę o przyszłym tygodniu, co ty na to? bo są już gotowe żeby je podzielić
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Basilikum 21:05, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Haniu no to bedzie dereniowka
ja tez w ogrodzie bylym. Teraz mam miesiac na doprowadzenie go do blysku, wiec musze sie sprezyc
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies