Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

eda 16:52, 06 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Haaa tak podoba mi się to słowo ,, w bambuko ,,
Dziś jest od wczoraj szał zimy :0 pocieszające że bez przymrożeń ciiii...
co jakiś czas słońce o teraz jest piękne
spacer udany bociek spotkany
Miłego Hanusia jeszcze chwilkę i będzie ciepło jesteśmy mistrzami w czekaniu

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hankaandrus_44 17:11, 06 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dziękuję za bocianka, Edytko. Przyleciały i są. Na moich dachach tylko mewy gniazdują, a te lubię tylko nad morzem. W blokowisku strasznie wrzaskliwe.Aktualnie tez słońce świeci, choć nie tak dawno grad ze śniegiem,
POzdrówka. Nasza magnolia ma jeszcze zamknięte pąki. będzie dopiero w maju.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 18:29, 06 kwi 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Pozdrowienia poświąteczne Haniu zasyłam. U nas zimnica, śnieg i roboty przerwane. Ale co tam - przyjdzie i ciepło i prawdziwa wiosna. Kompostownik przed świętami zdążyłem opróżnić i zawartość wsypać do skrzyń na warzywa.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
eda 20:32, 06 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
hankaandrus_44 napisał(a)
Dziękuję za bocianka, Edytko. Przyleciały i są. Na moich dachach tylko mewy gniazdują, a te lubię tylko nad morzem. W blokowisku strasznie wrzaskliwe.Aktualnie tez słońce świeci, choć nie tak dawno grad ze śniegiem,
POzdrówka. Nasza magnolia ma jeszcze zamknięte pąki. będzie dopiero w maju.




tak w bloku to uciążliwe jak jest dużo ptaków współczuję u nas to cukrówki w choinkach bardzo dużo odchodów ....
Magnolia u mnie też nie śpieszy się póki co ta na fotce chyba zaraz wystrzeli
buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hankaandrus_44 20:33, 06 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zbyszku, to tak jaby już wszystko było przygotowane do siewu, do sadzenia.

Ja jeszcze kompostownika nie ruszałam. Ostatnio tylko trawy wycięłam i część róż. I z najgorszego prawie wylazłam, a warzywa, tylko groszek wysiałam. Aha i szczypior już kiełkuje. Dymkę wysadziłam w szklarni jakiś czas temu razem ze słońcem. Sałata już wzeszła, nieźle jest, w ogrodzie już z głodu nie umrę.

Cały tegoroszny złoty szajs czeka w workach, żeby wylądować w kompostowniku, po jego opróżnieniu.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 20:51, 06 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Edytko nasze magnolki są póiźniejsze, a moja jeszcze na zacienionej specjalnie wsadzona, żeby się nie spieszyła. Ta moja na zdjęciu miała być Suzan, ale chyba nią nie jest za blada. Wsadzona z patyka 15 cm, już urosła do 3 metrów przez 8 lat.

Mam jeszcze gwiaździstą, ale ta też jeszcze w pąku, ta to się nie spieszy ze wzrostem. Ale na tej rabatce jeszcze nic nie robiłam. Nawozy miałam sypać i kompost, a tu zastopowało mnie . NIc, Przydzie maj, to zadekuję się w ogrodzie na stałe.

Rozsadę dziś rozgęszczałam. Miałam to robić już w ogrodzie, a tu klops , trzeba było jeszcze w domu.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
eda 20:57, 06 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ooo widzisz pogoda nas wszystkich zatrzymała może to dobrze kto wie ...spokojnej nocy kochana

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hankaandrus_44 21:30, 06 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
A dyrektorka kontroluje. Ładnie już masz, Edytko. POwtórzę to każdemu, kogo spotkam. Chciałoby się już dalijki podziwiać, a tu nie ma. TRzeba czekać. MIłych snów.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 13:43, 07 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu, dobre miejsce dla magnolii wybrałaś, bo większa szansa na pokaz. Sporo roboty za tobą, jednak wypady są. Pikujesz i twoje wysiewy coraz większe.
U mnie bez strat, ale zimnica okrutna.
Dobrego dnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Roocika 10:30, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Haniu, nie znam (jeszcze) Twojego wątku ale przysłała mnie Ewa-Anda z moim pytaniem.
Pierwszy raz w życiu coś siałam w ogródku, może znasz odpowiedź na moje wątpliwości? Wysiałam 25 marca rzodkiewkę i szpinak w skrzyniach, czy one mają szansę jeszcze wzejść po takim czasie? Czy już raczej nic z nich nie będzie?
Pozdrawiam Haniu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies