Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

10:23, 11 mar 2018
super, że zima się skończyła i wracasz z fotkami wiosne masz juz bardzo zaawansowaną ...ale do mnie tez już nadeszła ...jupiiii
Madzenka 11:13, 11 mar 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Widzę, ze cała rodzina ogrodowiskowa rozpoczęła wczoraj sezon
melduje ze bukszpanów i lawendy jeszcze nie ruszałam. No to przyjdzie jeszcze czas. Zapewne dopiero za dwa tygodnie bo przyszły tydzień mam wyjazdowy.
Wczoraj wycięliśmy tylko trawy i M przyciął graby (żywopłot i na froncie). Dzisiaj miało być słońce i +17. Myśle czy iść do ogrodu i ruszyć rozplenice?
U mnie rzekomo będą przymrozki tylko do -3 ale ja już w te zapowiedzi długoterminowe Accuwether nie wierzę Miało być u mnie -7 a było -17 a w dzień temperatura miała oscylować w okolicach 0 a było po -6-7 stopni....
Ponieważ rozplenice są wrażliwe to myśle co zrobić. Potem nie mam czasu na prace ogrodowe a jeszcze przecież róże czekają w kolejce, hortensje, trzemieliny, buki, bukszpany, laurowiśnie, cisy.... A na koniec Carexy zimozielone. Coś mi się wydaje ze jednak w tym roku z powodzeniem można będzie pracować w kwietniu.... Aczkolwiek u mnie za chwile nie będzie można wejść na rabaty bo wszystkie cebulowe, w każdym możliwym zakazu ogrodu wyląża.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:16, 11 mar 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiek napisał(a)
Tu gdzie mieszkam, trawy na rabatach miejskich, obcinaja juz jesienia. W sumie, czemu nie? Zdania sa podzielone Ja swoje podzielilam, jedna czesc obcielam jesienia, druga, czeka na wiosenne ciecie. Zobaczymy


Mrozy raczej ni szkodzą większości traw, gorzej jednak znoszą mokre zimy po cięciu, bo środek wtedy wygniata. Dlatego ważne jest związywania traw jako ochrona przed gniciem.
Niektóre Carey Maiera, które u mnie rosną na skarpie na przedpłacie, po której spływa woda , były spleśniałe i podniet. Ciekawe czy rusza.


Aha wczoraj wyskubalqm kostrzewy sine na przedpłociu. Rok temu je ścieram i były brzydkie. W przypadku kostrzew sinych lepiej wyrywać suche .
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:19, 11 mar 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
_Martini_ napisał(a)
Śliczny początek wiosny. Ten ciemiernik z gardenii piękny jest.
A bukszpany też cięłaś? Bo tak wyglądają.


Bukszpanów ni cięłam. Tnę je zawsze we wrześniu, (u mnie zima późno nadchodzi i dobrze znoszą takie późne cięcie. Dzięki takie u późne,u cięciu nie drażnią mnie zima a wiosna wymagają tylko lekkiego skorygowania. Radykalne ciecie potem w lipcu.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
inka74 11:31, 11 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiosna u ciebie w pełni. Piękne ciemierniki.

Mam pytanie - stipy ciąć czy czesać? Bukszpany siarczanem potasu podsypujesz i podlewasz czy rozpuszczasz i podlewasz lub pryskasz? Też mi 2 bukszpany pobrązowiały...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasiek 12:01, 11 mar 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Madzenka napisał(a)


Mrozy raczej ni szkodzą większości traw, gorzej jednak znoszą mokre zimy po cięciu, bo środek wtedy wygniata. Dlatego ważne jest związywania traw jako ochrona przed gniciem.
Niektóre Carey Maiera, które u mnie rosną na skarpie na przedpłacie, po której spływa woda , były spleśniałe i podniet. Ciekawe czy rusza.


Aha wczoraj wyskubalqm kostrzewy sine na przedpłociu. Rok temu je ścieram i były brzydkie. W przypadku kostrzew sinych lepiej wyrywać suche .


Przydatna informacja Zobacze jak beda wygladaly te na rabatach i te moje.
____________________
Bawarka
Madzenka 14:10, 11 mar 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
inka74 napisał(a)
Wiosna u ciebie w pełni. Piękne ciemierniki.

Mam pytanie - stipy ciąć czy czesać? Bukszpany siarczanem potasu podsypujesz i podlewasz czy rozpuszczasz i podlewasz lub pryskasz? Też mi 2 bukszpany pobrązowiały...


Stipy ucinam. Na wysokość 10 cm lub wyżej jeśli mało przemarzły. Nie wyczesuje ich bo maja bardzo płytki system korzeniowy i wyrywa się je wtedy z korzeniami. Nawet w przypadku młodych roślin trzeba uważać przy przycinaniu aby nie wyrwać ich.
Siarczanem potasu podlewam . Gdy kupiłam raz granulowany, który się nie rozpuszczał to podsypalam, po roku się rozpuścił w gruncie nie pryskam, bo za chwile te brązowe przyrosty obetnę przy formowaniu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:12, 11 mar 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiek napisał(a)


Przydatna informacja Zobacze jak beda wygladaly te na rabatach i te moje.


Zwykle suche włosy (przemarżniete) Kostrzewy sinej bardzo łatwo wychodzą przy pociągnięciu. Łatwiej ja wyskubane niż przyciąć po księciu kilkudziesięciu innych traw...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:27, 11 mar 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zrobił sie tak pieknie i ciepło , ze mimo niedzieli wycięłam rozplenice

Przed

W trakcie



i po , dziwnie ogród wyglada w takim słońcu a jeszcze bez kwitnienia czegokolwiek


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:29, 11 mar 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ogoliłam tez żurwaki, bo były już strasznie wypiętrzone i stare i brzydkie po mrozach. I tak co roku te ostatnie wyżerają mi opuchlaki

Zobaczymy czy się odbudują.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies