Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rewolucje w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje w ogrodzie

Zana 22:02, 28 lut 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Horcia a dlaczego właściwie chcesz koniecznie na tej skarpie za ogrodzeniem i za tujami sadzić jakieś drzewa? Przecież tuje kiedyś urosną całkiem wysokie i stworzą zieloną ścianę. Czy wtedy takie wiśnie będzie w ogóle widać znad tuj?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
horcia 22:35, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dlatego że będą rosły przy drodze i będę codziennie koło nich przechodzić, przejeżdżać. O to takie nietypowe przedpłocie.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
makadamia 07:31, 01 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kliknęłabym "i like it" przy tej odpowiedzi.
Piękny przykład "postawy obywatelskiej" i "dbania o wspólną przestrzeń" że się tak górnolotnie wyrażę

Czy tuje będziesz cięła na wysokość czy puścisz je luzem?
Jeśli tuje będą trzymane nisko, to wiśnie będą ok.
Jeśli pójdą wysoko, a skarpa wygląda mi na wąską, to będą się stykać z wiśniami, co nie będzie ładnie wyglądało. Wtedy lepsze byłyby drzewa kolumnowe.

Co do kolumnowych, to ja je lubię pojedynczo lub w kompozycjach, a szpalery kolumnowych wydają mi się zbyt "sztywne" jak na ogródki przydomowe.

Jako "bramkę" tam przy wejściu dałabym raczej nieduże kuliste drzewka, żeby nie zasłaniały widoku z okna.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
horcia 15:29, 01 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558

Znów była przerwa w dostawie prądu przez te wichury nie miałam energi prawie przez dwa dni.

Tuje będę cięła a skarpa to ok 200 może 250cm szekokości i ok 22m długości.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 15:47, 01 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Na skarpie rozłożona jest teraz (sz)mata i zastanawiam się co tam posadzić? Samą irgę czy irgę z trzmieliną a może z różami okrywowymi?( róże jako skarpety drzew) Jest to dobry czas na zakup tanich sadzonek z gryntu. Co sądzicie na ten temat?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Zana 20:25, 01 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)

Czy tuje będziesz cięła na wysokość czy puścisz je luzem?
Jeśli tuje będą trzymane nisko, to wiśnie będą ok.
Jeśli pójdą wysoko, a skarpa wygląda mi na wąską, to będą się stykać z wiśniami, co nie będzie ładnie wyglądało. Wtedy lepsze byłyby drzewa kolumnowe.


Asia napisała to co miałam gdzieś tam z tyłu głowy, ale nie wyartykułowałam w poście. Też pomyślałam o tym, żeby się korony wiśni z tujami nie stykały. A może kilka klonów z wysoko wyprowadzoną koroną/wysoko szczepionych? One są takie bardziej a "zwiewnke" niż umbry. To taka luźna propozycja.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
horcia 21:24, 01 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Czy masz na myśli klon Globosum czy jakiś bardziej rozczochrany?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Zana 21:28, 01 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mam na myśli taki bardziej rozczochrany. Globosum to też byłyby kule. Ale to jest subiektywne odczucie, co kto woli. Może takie kule nad tujami też fajnie by wyglądały. U mnie na osiedlu jest właśnie takie zestawienie klonów "rozczochranych" posadzonych wzdłuż żywopłotu tujowego. Fajnie te ich korony nad tujami wyglądają i jesienią jest piękny widok.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lojalna_ 21:50, 01 mar 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jak Ty masz pięknie kobitko !!!!
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
horcia 22:29, 01 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Zana napisał(a)
Mam na myśli taki bardziej rozczochrany. Globosum to też byłyby kule. Ale to jest subiektywne odczucie, co kto woli. Może takie kule nad tujami też fajnie by wyglądały. U mnie na osiedlu jest właśnie takie zestawienie klonów "rozczochranych" posadzonych wzdłuż żywopłotu tujowego. Fajnie te ich korony nad tujami wyglądają i jesienią jest piękny widok.


A te klony to one wysokie rosną? bo wiesz skarpa to niewygodny teren na przystawienie drabiny.
Zobaczymy co będzie dostępne w szkółkach. W ubiegłym roku nic godnego uwagi (szczepione na 200cm) nie spotkałam w większej ilości
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies