Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rewolucje w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje w ogrodzie

Efffa 09:47, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A o grabach Fastigiata nie myślalaś?
Gdybyś o nich jednak pomyślala to fajnie by wygladaly podsadzonę carexem variegata
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
makadamia 09:48, 28 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Horciu, ja już byłam u Ciebie wcześniej ale nic nie napisałam, bo jakoś się nie mogę u Ciebie połapać. Niby plan jest, zdjęcia są a ja dalej niekumata

Z tego, co mogę się zorientować, to ta skarpa za ogrodzeniem jest dość wąska. Ile ona ma szerokości? Brzozy są fajne ale nie wiem czy się zmieszczą.
No i nie wiem, czy przypadkiem nie trzeba zapytać się zarządcy drogi o pozwolenie, zanim je posadzisz.

Te żółte paski przy wejściu to miłorzęby, tak? Jakie? Bo forma podstawowa to duże drzewa (za duże w tym miejscu) a marikeny to małe kuleczki. Poza tym, na zdjęciach to ja tam widzę jakieś świerki płaczące

Ambrowce, grujeczniki - to są bardzo ładne, eleganckie drzewa, ale nie z naszego klimatu i chyba delikatne (osobiście nie mam z nimi doświadczeń). Sprawdzałaś, czy masz dla nich odpowiednie warunki?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Efffa 09:50, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Tak, Horciu, Makademia ma racje, może narysujesz projekcik np najpierw samego wjazdu i wejscia, bo w calosci ja też sie nie umiem polapać.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Zana 09:59, 28 lut 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Witam się u Ciebie. Wątek na razie krótki więc udało mi się gruntownie przeczytać, choć nie omieszkałam zajrzeć do poprzedniego. Też mam trochę problem z rozeznaniem się i też mi coś z tymi świerkami na zdjęciach w odniesieniu do planu nie pasowało. Uff, trochę mi ulżyło, bo już myślałam, że ja jakaś nie kumata jestem. W sprawie drzew nie doradzę Ci, bo to poważne decyzje, a ja jeszcze na początku drogi ogrodniczej. Ale Twoje donice przytarasowe bardzo mi się podobają i wątek będę śledzić, a może nawet czasami uda mi się coś tam podpowiedzieć
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anna_t 10:31, 28 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Anula na początku drogi ogrodniczej dobry żart!!

horciu przejrzałam wątek, powiedz mi a jakie ogrody Ci się podobają? nowowczesne, formalne czy coś jak Danusia zazwyczaj projektuje - takie bardziej kontrastowe?
bo ja chętnie bym Ci pomogła ale ja jestem minimalistka. dla mnie na tym rogu gdzie patelnia dałabym świdośliwe wielopniową i podsadziła jednolitą trawą. taras nabrał by trochę tajemniczości
ja ogrodowo jestem mało kreatywna bo wole ograniczać ilość gatunków..nudziara jestem!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Zana 10:33, 28 lut 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ania w kwestii drzew to będę się upierać, że jednak na początku
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Efffa 10:48, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
anna_t napisał(a)


świdośliwe wielopniową i podsadziła jednolitą trawą. t

np sesleria jesienną
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
horcia 16:51, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Efffa napisał(a)
A o grabach Fastigiata nie myślalaś?
Gdybyś o nich jednak pomyślala to fajnie by wygladaly podsadzonę carexem variegata

Graby są bardzo ładne i lubię je ale nie wiem jakie drzewa będą bardziej odpowiednie kolumnmowe czy szczepione z kulistą koroną. Dlatego właśnie oczekuję podpowiedzi i wskazówki czy idę w dobrą stronę.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
sylwik69 18:28, 28 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Nikt do Ciebie nie zagląda?ładne żarty! tyle tu wspaniałych dziewczyn Ci doradza,ale styl i wybór roślin należy do Ciebie!pamietaj to Tobie ma się podobać
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
horcia 19:16, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
makadamia napisał(a)


Te żółte paski przy wejściu to miłorzęby, tak? Jakie? Bo forma podstawowa to duże drzewa (za duże w tym miejscu) a marikeny to małe kuleczki. Poza tym, na zdjęciach to ja tam widzę jakieś świerki płaczące


Haha świerki płaczące to miłorzęby i buki w zimowych sukienkach. To žółte to miłorzęby które spędzają mi sen z powiek nie jestem do nich przekonana. Czy aby one nie są tak jakby były posadzone przez przypadek, jakby spadły z kosmosu? Pisałam o tym już ale powtórzę.
W ogrodzie są już posadzone :

Buki 3szt. Rohan obelisk podsadzone hortensją Ll







Buk 1szt Rohan wepping ( i tu miał być mariken ale był nieosiągalny) posadzxony z hortensją Vf






Miłorząb 2szt Tremonia






Magnolia różowa "wielopniowa haha"




____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies