Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rewolucje w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje w ogrodzie

isia33 22:35, 14 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Zaznaczam, bardzo podobają mi się donice, mam mniejsze od Twoich i już 2 rok kombinuję jak je obsadzić na stałe. Projekt Danusi bardzo fajny. Będę podglądała
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
horcia 23:02, 14 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Witam i zapraszam.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Ewik 11:13, 15 lut 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Donice super a jak rośliny urosną i będą się z nich wylewać to już wogole będzie widok ☺
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
horcia 07:59, 16 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dziękuję za odwiedziny, wpadaj częściej
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Iwk4 21:35, 16 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Horcia. Oczywiście, że pamiętam Ciebie. Pisałam na twoim wątku
Wspólnie planowałyśmy A potem Cie nie było
Dziś rano odwiedziłam twój nowy wątek i odkryłam, ze znam te miejsca. Po chodniczkach
Ładnie sobie poradziliście z donicami, a plany Danusi bym realizowała bez zastanowienia. Bardzo ładne kompozycje ci narysowała
____________________
Ogródek Iwony II
Rosa 22:41, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Witam Cię Horciu
Pierwsze pytanie, to czy donice są ocieplone? Raczej chyba powinny być, by rośliny nie wymarzły szczególnie te posadzone bliżej ścian. Podpytaj inne ogrodniczki, mają już doświadczenie z takimi korytami betonowymi.
A teraz co do lawendy.
Miałam 2 małe doniczki z lawendą. Teraz po 3 latach mam prawie wszystkie obwódki z nich porobione. Rośnie b. szybko, wymaga słońca i zasadowej ziemi i mało nawożenia. U mnie ziemia kiepska, piaszczysta.
Na wiosnę ścinam nisko nad ziemią 5-10 cm.
Wypuszcza dużo nowych łodyżek. Wycinałam po kilka z każdego krzaczka by nie ogołocić za bardzo. Łodyżki miały długość 7-10 cm. Nie były zdrewniałe. Brałam zwykłą ogrodową ziemię i mieszałam z piaskiem 1:1. Dolne listki obrywałam, zostawiałam 2 pary górnych. Obrywałam kwiatki jak się pokazywały na czubku i same czubki (lepiej się rozkrzewiają). Sadzonki robię w płytkiej doniczce tzw. azaliowej, ale może być i zwykła plastikowa. Nie zawsze używałam ukorzeniacza (nie widziałam różnicy by szybciej się korzeniły). Patykiem robię dziurki i wsadzam, trochę podlewam i przykrywam butelką. Butelka plastikowa, zdjęty korek i odcięte dno. Nie wysychają i nie trzeba często podlewać, nie wietrzę ich. Postawić w cieniu. Po ok. 3 tygodniach mają korzenie. Można je wysadzać na miejsca stałe i podlewać.
Życzę udanego sadzonkowania

dodam jeszcze, że wszystko tak rozmnażam, krzewy też

a tu masz link do skarbnicy wiedzy o roślinach i ich rozmnażaniu
https://zojalitwin.wordpress.com/2010/09/04/lawenda-waskolistna/

Słuchaj Danusi.

Takie iglaczki do donic-koryt można kupić za rozsądną cenę na allegro. Jeśli będziesz zainteresowana podam Ci na pw dobrych sprawdzonych sprzedawców. Ja u nich kupowałam i zaden mi jeszcze nie wyleciał
horcia 10:01, 17 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Witam Wszystkich i zapraszam.

Kochana Szafowo świerki są tam tylko zadołowane w doniczkach na okres zimy( efekt uboczny dekoracja świąteczna)

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 10:18, 17 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Ananasku mój ogród powstaje powoli (każda rewolucja wymusza kolejną ) jest to mozolny i długi proces ( bardzo kosztowny ze względu na ukształtowanie terenu) donice są wybudowane z betonowych bloczków a schody z gotowych elementów.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Ananasek 12:17, 17 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
horcia napisał(a)
Ananasku mój ogród powstaje powoli (każda rewolucja wymusza kolejną ) jest to mozolny i długi proces ( bardzo kosztowny ze względu na ukształtowanie terenu) donice są wybudowane z betonowych bloczków a schody z gotowych elementów.


Jest już bardzo elegancko.. jak dodasz kompozycje z roślin będzie pięknie!

betonowe bloczki- czyli cegły ma się rozumieć? póżniej zaciągnięte klejem na siatce? a może się mylę?
zainteresowała mnie ich budowa, bo murki są bardzo wąskie

a te elementy gotowe na schody? podeślij mi jakiś link na priv, co to dokładnie i jak się nazywa.
(budowlanki nie studiowałam)
____________________
Beata Moje nieplony
horcia 15:12, 17 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Oto moje schody
http://www.bruk-bet.pl/produkty/stopnie-schodowe/uni-split-bloki


Murki były postawione z takich bloczków z których buduje się ścianki działowe.

https://www.google.pl/search?q=bloczki+betonowe&oq=bloczki+&aqs=chrome.1.69i57j0l3.4451j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgdii=9zVRN0Ml5P0A2M:&imgrc=pwW_cDIpdMpflM:

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies