Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rewolucje w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje w ogrodzie

horcia 21:03, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
anna_t napisał(a)
Anula na początku drogi ogrodniczej dobry żart!!

horciu przejrzałam wątek, powiedz mi a jakie ogrody Ci się podobają? nowowczesne, formalne czy coś jak Danusia zazwyczaj projektuje - takie bardziej kontrastowe?
bo ja chętnie bym Ci pomogła ale ja jestem minimalistka. dla mnie na tym rogu gdzie patelnia dałabym świdośliwe wielopniową i podsadziła jednolitą trawą. taras nabrał by trochę tajemniczości
ja ogrodowo jestem mało kreatywna bo wole ograniczać ilość gatunków..nudziara jestem!


Bardzo cenię sobie Twoje uwagi i propozycje. Ja też za wiele garunków nie chcę sadzić w ogrodzie. O którym miejscu mówisz?




____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
makadamia 21:05, 28 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A o trawach nie mam informacji. Jak szukałam do siebie, to większość była opisana jako wilgociolubna. W końcu się zdecydowałam na śmiałka darniowego, bo było napisane że w suchych warunkach mniejszy rośnie, a to mi akurat pasuje.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
horcia 21:19, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Efffa napisał(a)
Tak, Horciu, Makademia ma racje, może narysujesz projekcik np najpierw samego wjazdu i wejscia, bo w calosci ja też sie nie umiem polapać.


Miło Cię widzieć u mnie Nawiązując do ogrodu na opak, wjazd i druga część ogrodu jeszcze nie jest gotowa. Wjazd posiada tylko krawężniki i niestety prowadzi do nikąd ( garaż w planach). Ale, ale kształt i gatunek drzew muszę wybrać już teraz aby dopasować je do siebie.
Tak by wyglądały np wiśnie umbraculifera( czy one poradzą sobie na skarpie?)




Skarpa jest za ogrodzeniem.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 21:30, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
makadamia napisał(a)
A o trawach nie mam informacji. Jak szukałam do siebie, to większość była opisana jako wilgociolubna. W końcu się zdecydowałam na śmiałka darniowego, bo było napisane że w suchych warunkach mniejszy rośnie, a to mi akurat pasuje.

To chyba trafiło pod zły adres ale miło mi że ktoś do mnie pisze
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Efffa 21:32, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
horcia napisał(a)

To chyba trafiło pod zły adres ale miło mi że ktoś do mnie pisze

To bylo do mnie, ale również pod twój adres, myślisz o brzozach, więc kombinujemy co można pod nimi sadzić.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 21:39, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
horcia napisał(a)



Tak by wyglądały np wiśnie umbraculifera( czy one poradzą sobie na skarpie?)



Hmm kochana szukam informacji na temat tych wiśni na skarpie, ale nic nie umiem znależć , a bardzo chciałam Ci pomóc, szukam dalej
A nie chcesz posadzić tych wisni na posesji? Za mało miejsca czy jak?
edit: acha , te wiśnie by miały być tam na tej skarpie przed tymi tujami?
Dobrze, rozumiem ten rys. i zdjęcia?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
horcia 21:56, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Efffa napisał(a)

Hmm kochana szukam informacji na temat tych wiśni na skarpie, ale nic nie umiem znależć , a bardzo chciałam Ci pomóc, szukam dalej
A nie chcesz posadzić tych wisni na posesji? Za mało miejsca czy jak?
edit: acha , te wiśnie by miały być tam na tej skarpie przed tymi tujami?
Dobrze, rozumiem ten rys. i zdjęcia?


Tak za ogrodzeniem i za tujami oraz przy wjeźdźie na posesji
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 21:58, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Albo tak:



Przy wjeźdźie graby kolumnowe?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Efffa 22:00, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Pytałas jeszcze o milorzęby, ja tej odmiany nie znam , ale oglądalam na google i wydają sie być fajne.Czemu nie jesteś do nich przekonana?
W miejscu, gdzie masz milorzęby utworzyły się 2 fajne kwadraty, moze podsadzisz te milorzęby trawą i będzie super, jak mówisz, ze też lubisz minimalistycznie, a jak rzeczywiście Cię nerwują te miłorzęby posadź tak jak pisalam wcześniej graby kolumnowe.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 22:00, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
hahah , prawie to napisalam
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies