Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rewolucje w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje w ogrodzie

Ananasek 15:19, 17 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
horcia napisał(a)
Oto moje schody
http://www.bruk-bet.pl/produkty/stopnie-schodowe/uni-split-bloki


Murki były postawione z takich bloczków z których buduje się ścianki działowe.

https://www.google.pl/search?q=bloczki+betonowe&oq=bloczki+&aqs=chrome.1.69i57j0l3.4451j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgdii=9zVRN0Ml5P0A2M:&imgrc=pwW_cDIpdMpflM:



Dziękuję Ci za szybką odpowiedż!
Te bloczki są świetne ...zabieram się za czytanie o nich ...
____________________
Beata Moje nieplony
horcia 15:41, 17 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Witaj Iwonko bardzo się cieszę że nawiedziłaś mój nowy wątek. Ogrodowisko było moją inspiracją otworzyło oczy. Ty naprowadziłaś mnie na właściwe tory( wylałaś zimny kubeł na głowę) bo ja chciałam zmienić wszystko od razu.
Zmieniłam ogrodzenie i okazało się że moja skarpa przy tarasie jest chałdą ziemi w niewłaściwym miejscu. Myślałam, myślałam i wymyśliłam donice lecz to nie była pora na przesadzanie i burzenie wszystkiego . Musiałam zaczekać na dogodną porę roku, odłożyć trochę grosza, zarezerwować fachowców koparkę itp.
Teraz pragnę to obsadzić z Waszą fachową pomocą. Zapraszam Częściej
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 15:55, 17 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Rosa napisał(a)
Witam Cię Horciu
Pierwsze pytanie, to czy donice są ocieplone? Raczej chyba powinny być, by rośliny nie wymarzły szczególnie te posadzone bliżej ścian. Podpytaj inne ogrodniczki, mają już doświadczenie z takimi korytami betonowymi.
A teraz co do lawendy.


Dziękuję Rosa za precyzyjny opis rozmnażania lawendy. Będę próbować wiosną może coś wychoduję do tej pory jakoś z lawendą mi nie wychodziło ( oprócz dwóch które same się wysiały na tarasie w kostce, gorącym jak patelnia ) może ziemia zbyt kwaśna albo pora zła albo odmiana?
A Ty jaką odmianę posiadasz?
Donice są ocieplone więc mam nadzieję, że wszystko przezimuje.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 18:03, 17 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Gardenarium napisał(a)
Kule są za małe, posadź wielkie, okazałe, bo tych wcale nie widać. Dosadź bukszpany na pniu. Różnej wysokości.



Pozwoliłam sobie przenieść Danusi projekcik do siebie

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 19:44, 17 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Rabata o której pisze znajduje się niedaleko tarasu, posadzone są tam hortensje Vanille fraise i trzy trzmieliny na pniu w kolorze zielonobiałym.
Pytanie brzmi: czy będą one pasowały do żółtych trzmielin narysowanych przez Danusię czy posadzić w donicy coś innego ? Tylko co? przypominam że tu jest tzw. patelnia




____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Iwk4 07:46, 19 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
To są dwie strony domu. Trzmieliny nie rosną koło siebie. Z powodzeniem możesz podsadzić żółtą trzmieliną. A jesli nie jesteś pewna, daj biało zieloną i wtedy trzymaj się tonacji. Zamiast zółtych roslinek, uzyj w innym pasującym ci kolorze.
Danusia uzywa kontrastów. Ja je lubię. I mi one zupełnie nie przeszkadzają. Ale też jest sporo ogrodów robionych tu w wybranej tonacji. Np. Biało-różowy ogród za płotem zaprojektowany i załoożony przez Łukasza.
____________________
Ogródek Iwony II
horcia 09:22, 19 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Witaj Iwonko. Rysuje rysuję nic mi nie wychodzi. Nie wiem co posadzić dalej. Jakoś nic mi nie pasuje. Co można dosadzić do sąsiedniej donicy z ml? Wcześniej myślałam o dosadzejiu jeżówki do obu donic. W jednej bukszpan i rozplenice plus jeżówka a w drugiej ml plus jeżówka. Ale Danusia radzi by wsadzić coś zimozielonego co zakryje murki. Co dosadzić do ml aby tworzyło całość znowu bukszpan?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 09:25, 19 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Idę oglądać Maję jak tak poleciłaś na h&g
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 09:42, 19 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
O na h&g jest chyba inny odcinek. No cóż może jest już na Internecie?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Iwk4 09:58, 19 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13
Ogród bardzo romantyczny
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies