Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rewolucje w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje w ogrodzie

horcia 19:25, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
makadamia napisał(a)


Z tego, co mogę się zorientować, to ta skarpa za ogrodzeniem jest dość wąska. Ile ona ma szerokości? Brzozy są fajne ale nie wiem czy się zmieszczą.
No i nie wiem, czy przypadkiem nie trzeba zapytać się zarządcy drogi o pozwolenie, zanim je posadzisz.


Zgadza się skarpa jest za ogrodzeniem, ale brzozy chcę posadzić w ogrodzie przed skarpą. Jest to wąskie miejsce między gazonami a ogrodzeniem (odgrodzone ze względu na spadek terenu i bramę przesuwną). Wymiary to 450-880-150-790cm.








Chciałabym posadzić tam może cis jako tło, hortensje anabelle lub rododendrony, ale najpierw muszę wybrać drzewa.









____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 19:32, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Tak duże drzewa chyba przysłoniłyby budynek z przeciwka? Będą tu grujeczniki lub brzozy.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
polinka 19:43, 28 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anna_t napisał(a)
Anula na początku drogi ogrodniczej dobry żart!!

horciu przejrzałam wątek, powiedz mi a jakie ogrody Ci się podobają? nowowczesne, formalne czy coś jak Danusia zazwyczaj projektuje - takie bardziej kontrastowe?
bo ja chętnie bym Ci pomogła ale ja jestem minimalistka. dla mnie na tym rogu gdzie patelnia dałabym świdośliwe wielopniową i podsadziła jednolitą trawą. taras nabrał by trochę tajemniczości
ja ogrodowo jestem mało kreatywna bo wole ograniczać ilość gatunków..nudziara jestem!


Przybijam piątkę Anka Ja też mało kreatywna i czekam z niecierpliwością na Twoją kwadratową nudę

Horciu nie doszukałam się czy odpowiedziałaś Ani na pytanie? Bardzo ważna sprawa to właśnie jaki styl ogrodu preferujesz?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
horcia 19:44, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Zana napisał(a)
Witam się u Ciebie. Wątek na razie krótki więc udało mi się gruntownie przeczytać, choć nie omieszkałam zajrzeć do poprzedniego. Też mam trochę problem z rozeznaniem się i też mi coś z tymi świerkami na zdjęciach w odniesieniu do planu nie pasowało. Uff, trochę mi ulżyło, bo już myślałam, że ja jakaś nie kumata jestem. W sprawie drzew nie doradzę Ci, bo to poważne decyzje, a ja jeszcze na początku drogi ogrodniczej. Ale Twoje donice przytarasowe bardzo mi się podobają i wątek będę śledzić, a może nawet czasami uda mi się coś tam podpowiedzieć


Dziękuję za donice, zapraszam i lecę zobaczyć co tam pięknego tworzysz
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 19:59, 28 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
polinka napisał(a)


Przybijam piątkę Anka Ja też mało kreatywna i czekam z niecierpliwością na Twoją kwadratową nudę

Horciu nie doszukałam się czy odpowiedziałaś Ani na pytanie? Bardzo ważna sprawa to właśnie jaki styl ogrodu preferujesz?


Bardzo podobają mi się ogrody Danusi

Bykszpan, trawy, hortensje, żurawki itp

https://www.google.pl/search?q=ogród+w+stylu+holenderskim&client=tablet-android-lenovo&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiBv5nQurPSAhUBKCwKHS7TCrYQ_AUIBygB&biw=800&bih=1280#imgrc=xTec60MXc5VoXM:

Z ogrodowiskowych np. Lawendowy zawrót głowy, ogród Madżenki, codzienność Oli itp.

bardzo nowoczesny ogrõd nie pasuje do mego domu choć mi się podoba.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
anna_t 20:10, 28 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
polinka napisał(a)


Przybijam piątkę Anka Ja też mało kreatywna i czekam z niecierpliwością na Twoją kwadratową nudę

Horciu nie doszukałam się czy odpowiedziałaś Ani na pytanie? Bardzo ważna sprawa to właśnie jaki styl ogrodu preferujesz?

Poli swietny pomysł na nazwe watku mi podsunęłaś, kwadratowa nuda
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 20:45, 28 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ano widzisz - zupełnie Cię nie zrozumiałam

Od razu mówię: jak na skarpie chcesz rodki lub hortenje, to one się z brzozami nie polubią.

Brzozy bardzo wysuszają glebę a zarówno rodki jak hortenje potrzebują wody.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Efffa 20:46, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wlaśnie to skoro mowa o brzozach i o wodzie, to z jakimi roślinami brzozy się baaardzo polubią?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
makadamia 20:57, 28 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Z krwawnikami i rozchodnikami?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Efffa 21:01, 28 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A trawy jakieś?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies