Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Magleska 19:54, 18 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Monia ...….i plany się klarują fajnie będzie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 20:01, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Ewuś bo się mocniej przyglądam tej abelii, ona takie podobne listeczki ma do dereni tylko o obrzeżach bardziej żółtych, więc te derenie to teraz mi nie pasują, może faktycznie coś o stonowanym kolorze liści wybrać, zamiast dereni, bo może być pstrokato....
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Pszczelarnia 21:55, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


No to masz rzeczywiście trudny wybór. Mnie zawsze jesienią urzekają ambrowce. Za to wiosną przez tydzień urzekają mnie Nigry i Kanzany. Czerwone buki robią na mnie takie trochę smutne wrażenie. Ale to wszystko sprawa gustu jak wiesz

A jakbyś chciała coś kwitnącego zimą to może Prunus subhirtella 'Autumnalis' ?



Ona (subhirtella piękna, warto mieć) ma dużą okrągłą koronę w lekki piramidalny pokrój, nie zmieści się. 'Purple Fontaine' jest szczupły i zwracający uwagę. Ja go bardzo lubię, choć nie mam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 07:31, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Pszczelarnia napisał(a)


Ona (subhirtella piękna, warto mieć) ma dużą okrągłą koronę w lekki piramidalny pokrój, nie zmieści się. 'Purple Fontaine' jest szczupły i zwracający uwagę. Ja go bardzo lubię, choć nie mam.


To też zależy od podłoża i reszty warunków w ogrodzie. U koleżanki subhirtella ma piękną koronę nie szerszą niż 4m, a drzewo ma ok. 10 lat. W arboretum widziałam Purple ogromnego, bo na oko miał 4m szerokości i pewnie z 8 wysokości. Niestety nie wiem, ile miał lat.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 08:46, 19 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Anda napisał(a)


To też zależy od podłoża i reszty warunków w ogrodzie. U koleżanki subhirtella ma piękną koronę nie szerszą niż 4m, a drzewo ma ok. 10 lat. W arboretum widziałam Purple ogromnego, bo na oko miał 4m szerokości i pewnie z 8 wysokości. Niestety nie wiem, ile miał lat.
20 letni w Brzoskwini też spory.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 08:58, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Monia81 napisał(a)


Tak a Ewuś jak myślisz, zanim by te krzaczki puściły listki, to może tam też narcyzów nasadzić? lub innych cebulowych, coby wiosną też cieszyło


Koniecznie I jakieś niskie trawy w nóżkach, więc te Seslerie tez by się nadały. Albo Tymianek dywanowy, tego nie trzeba ciąć. Te wyższe już tak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 09:00, 19 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
A gdyby dla odmiany na przeciwwagę dla narcyzy dać prymule w takim samym kolorze jak narcyze lub zbliżonym....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 09:01, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Monia81 napisał(a)
Ewuś bo się mocniej przyglądam tej abelii, ona takie podobne listeczki ma do dereni tylko o obrzeżach bardziej żółtych, więc te derenie to teraz mi nie pasują, może faktycznie coś o stonowanym kolorze liści wybrać, zamiast dereni, bo może być pstrokato....


Abelia ma mniejsze listki. One bardziej krzewuszkę mi przypominają. Cornus ma bardzo charakterystyczne liście, większe i to żylkowanie jest zupełnie inne.
Abelia grandiflora ma całkiem zielone listki. Oglądałaś jakąś odmianę?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 09:28, 19 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jeśli nie na patelni to do dereni i traw może ciemierniki? Uwielbiam to połączenie u siebie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wendy79 07:50, 20 lis 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Obserwuję planowanie i bardzo się cieszę,bo oznacza ono więcej Ciebie na forum, również w przyszłym roku. Taką mam przynajmniej nadzieję (z realizacji planu)
Moje krótkie doświadczenie (czteroletnie) z dereniami Elegantissmia, mówi, że te z większą dostawą wody mają się lepiej i rosną szybciej. Mam z nich cały szpaler/żywopłot od frontu.Bez podlewania kropelkowego na chwilę obecną. Mają już na pewno ponad dwa metry, rozpychają się szeroko. Rosną na rabacie z innymi "ściągaczami" wody-brzozami i świerkami. Gdybyś się decydowała, to jestem zachwycona połączeniem ich liści z ciemną pęcherznicą własnie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies