Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Anda 17:50, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Pęcherznica korzeni się głęboko, a derenie płasko. Musiałabyś zapytać dziewczyn, które nie mają podlewania kropelkowego a mają derenie.
A może Philadelphus coronarius ?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 17:50, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Pszczelarnia napisał(a)
Budleje potrzebują miejsca z każdej strony do wygięcia się.


Masz rację Ewuniu, w sumie budleje w dalszej części ogrodu mam tak posadzone, że mają w koło siebie sporo miejsca, żeby się pięknie wyginać i nie konkurują z innymi krzewami...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 17:56, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)


Właśnie też tak pomyślałam, że nie mieszać za dużo
Drzew dużo, trudny wybór będzie. Teraz epidemia na judaszowce nastała na O. więc może judaszowca? Ma piękne liście, a kwitnie wiosną.


Czyli w tym kierunku iść na tej łezce, nie za dużo
No właśnie u dziewczyn czytałam, że judaszowiec teraz ma wzięcie, tylko, że mi tak do końca nie leży, u mnie jeszcze wygwizdów, a w sumie jak się zdecyduję jednak na żywopłot mieszany to te mroźne wiatry mogą mu szkodzić, wolałabym sprawdzone jednak drzewo, żeby za bardzo nie eksperymentować...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 17:58, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Te balsamiczne są śliczne i razem z trawami, a wiosna z narcyzami to będzie to

A jakiego drzewka jeszcze nie masz, a chciałabyś miec?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 17:59, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)
Pęcherznica korzeni się głęboko, a derenie płasko. Musiałabyś zapytać dziewczyn, które nie mają podlewania kropelkowego a mają derenie.
A może Philadelphus coronarius ?


O te derenie muszę zapytać, bo chodzą mi po głowie i nie chcą odpuścić...
Jaśminowiec mam jeden i co roku oblepiony mszycami, w dalszej części ogrodu mi to nie przeszkadza, biedronki mają co robić ale tutaj na przodzie mogłoby mnie to drażnić...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 18:04, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)
Te balsamiczne są śliczne i razem z trawami, a wiosna z narcyzami to będzie to

A jakiego drzewka jeszcze nie masz, a chciałabyś miec?


Właśnie mam jedną balsamiczną i mnie urzekła bo jest cudna, nic jej nie łapie, przyrasta sobie powoli a z drzew to chodzą za mną właśnie te ambrowce kolumnowe, Pissardii lub Nigra no i ten buk Purple Fontaine - ostatnio widziałam go też w szkółce, ładniutki był. Potrzebuję takie drzewo, na pewno szczepione, żeby też za dużych rozmiarów nie osiągało, bo to przed domem...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 18:12, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
A Caryopteris x clandonensis? Co prawda nie jest duży, ale ładny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 18:16, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)
A Caryopteris x clandonensis? Co prawda nie jest duży, ale ładny.



Ewuś tą barbulę na łezkę wśród traw?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 18:18, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Monia81 napisał(a)


Właśnie mam jedną balsamiczną i mnie urzekła bo jest cudna, nic jej nie łapie, przyrasta sobie powoli a z drzew to chodzą za mną właśnie te ambrowce kolumnowe, Pissardii lub Nigra no i ten buk Purple Fontaine - ostatnio widziałam go też w szkółce, ładniutki był. Potrzebuję takie drzewo, na pewno szczepione, żeby też za dużych rozmiarów nie osiągało, bo to przed domem...


No to masz rzeczywiście trudny wybór. Mnie zawsze jesienią urzekają ambrowce. Za to wiosną przez tydzień urzekają mnie Nigry i Kanzany. Czerwone buki robią na mnie takie trochę smutne wrażenie. Ale to wszystko sprawa gustu jak wiesz

A jakbyś chciała coś kwitnącego zimą to może Prunus subhirtella 'Autumnalis' ?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:19, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Monia81 napisał(a)



Ewuś tą barbulę na łezkę wśród traw?


Jeśli się jeszcze zmieści to tak. Mogłabyś ją dać nawet po obu stronach jako klamrę dla obu tych rabat. Jak myślisz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies