Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Anda 12:31, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Monia81 napisał(a)
I po drugiej stronie planuję żywopłot nie formalny, nie ma tam zbyt dużych odległości... tak myślę o krzewach i żeby wrzucić np. sosny Green Tower przemieszane np z dereniami, pęcherznicami, mogły by tam się znaleźć np. przy domu i przy garażu nie wysoka jakaś jodełka lub świerk. Czy to ma sens... z tym kawałkiem jakiś większy mam problem bo wąsko...


Te sosny są bardzo ładne. Nie wiem, czy dereniom nie byłoby tam za sucho. Pęcherznice dałyby radę, ale one są dość szerokie, oprócz Diabolo. Jest w miarę wąski. Może jeszcze Abelia grandiflora, Spiraea vanhouttei. Można je świetnie ciąć, jeśli zaczną przeszkadzać. Nie cięte mają bardzo ładny pokrój. Po cięciu szybko odrastają i wracają do takiego ładnego, fontannowego pokroju.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 15:42, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja bym była za 3 ambrowcami, dołem jakieś sosenki niskie (albo jodły). I coś w środek. Tam jest za mało miejsca na właściwą ekspozycję krzewów i drzew razem.


Albo 3 jarząby mączne i hort. 'White Dome' i jakaś trawa na okrasę.

Albo tylko 3 jarząby i cist Repandens i jakaś trawa.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:43, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Albo jeden buk Tricolor właśnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monia81 17:28, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
sylwia_slomczewska napisał(a)

Monia, a jakby tam zimozielone pomieszać z dereniami o różnych kolorach gałązek?
albo z budlejami Dawida? Wtedy byłoby ładnie i w sezonie i zimą nie tylko za sprawą zimozielonych, na brzegu można by zrobić obwódkę z tej miniaturowej krzewuszki co ma Gosia w Ciociogrodzie.


Derenie bardzo lubię, dlatego jakoś pierwsze mi wpadły do głowy, coby je wykorzystać w takim żywopłocie, a widzisz o budleii zapomniałam, a też mam w ogrodzie, taką różową niższą... hmmm
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 17:31, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)


Moniu, a tą sosnę będziesz uszczykiwać? Przycinać? Ona będzie duża i szeroka.

Może wystarczyłaby tam sosna i ze 3 jodły balsamiczne plus narcyzy i trawy?

Doczytałam, co chcesz po drugiej stronie


Ewuś z tą sosną to masz rację, kupiłam takiego wypierdka i myślałam, że to to aż takie duże nie będzie... zonk, chyba jej miejsce znajdę gdzie indziej...
Jakoś widzę na łezce coś liściastego i ewentualnie w nóżkach coś zimozielonego... może nie mieszać za dużo i wystarczą narcyze i np. te jodełki balsamiczne nana i trawki... tylko jakie to drzewo dać???
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Pszczelarnia 17:36, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Budleje potrzebują miejsca z każdej strony do wygięcia się.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 17:37, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Monia81 napisał(a)


Ewuś z tą sosną to masz rację, kupiłam takiego wypierdka i myślałam, że to to aż takie duże nie będzie... zonk, chyba jej miejsce znajdę gdzie indziej...
Jakoś widzę na łezce coś liściastego i ewentualnie w nóżkach coś zimozielonego... może nie mieszać za dużo i wystarczą narcyze i np. te jodełki balsamiczne nana i trawki... tylko jakie to drzewo dać???


Właśnie też tak pomyślałam, że nie mieszać za dużo
Drzew dużo, trudny wybór będzie. Teraz epidemia na judaszowce nastała na O. więc może judaszowca? Ma piękne liście, a kwitnie wiosną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 17:40, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)


Te sosny są bardzo ładne. Nie wiem, czy dereniom nie byłoby tam za sucho. Pęcherznice dałyby radę, ale one są dość szerokie, oprócz Diabolo. Jest w miarę wąski. Może jeszcze Abelia grandiflora, Spiraea vanhouttei. Można je świetnie ciąć, jeśli zaczną przeszkadzać. Nie cięte mają bardzo ładny pokrój. Po cięciu szybko odrastają i wracają do takiego ładnego, fontannowego pokroju.


Pęcherznica Diabolo tak, na nią ostatnio patrzyłam i myślałam żeby ją zagospodarować na tym moim kawałeczku, o dereniach myślałam, bo w zimie by te gałązki ich ładnie wyglądały, myślisz, że mogą nie dać rady? tej abelii nie znałam, bardzo mi się podoba, mogłabym z nią spróbować a o tawule to zapomniałam, bo ona tylko mi zawsze na wiosnę rzucała się w oczy, a ja tak bym chciała, żeby ten żywopłot był atrakcyjny, jeżeli by nie kwitł to z liści, lub gałęzi... nawet myślałam o berberysach, tylko, że ja za kłujokami nie przepadam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 17:44, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Pszczelarnia napisał(a)
Ja bym była za 3 ambrowcami, dołem jakieś sosenki niskie (albo jodły). I coś w środek. Tam jest za mało miejsca na właściwą ekspozycję krzewów i drzew razem.


Albo 3 jarząby mączne i hort. 'White Dome' i jakaś trawa na okrasę.

Albo tylko 3 jarząby i cist Repandens i jakaś trawa.




Ewuś nie wiem, czy dobrze napisałam, bo do zrobienia mam dwie rabaty i na łezce krzewów nie chcę, krzewy chcę po drugiej stronie tej łezki, przy płocie, chciałabym zrobić taki mieszany żywopłot a tu na łezce, to faktycznie może wystarczyłoby drzewo, coś zimozielonego, narcyze na wiosnę i trawki, coby za dużo nie namieszać
dziękuję
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 17:49, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Pszczelarnia napisał(a)
Albo jeden buk Tricolor właśnie.


Ten buk to może być za duży... chociaż kolorystycznie bardzo ładny...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies