Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 18:28, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Anda napisał(a)


No to masz rzeczywiście trudny wybór. Mnie zawsze jesienią urzekają ambrowce. Za to wiosną przez tydzień urzekają mnie Nigry i Kanzany. Czerwone buki robią na mnie takie trochę smutne wrażenie. Ale to wszystko sprawa gustu jak wiesz

A jakbyś chciała coś kwitnącego zimą to może Prunus subhirtella 'Autumnalis' ?



Powiem ci, że pierwszą moją myślą było, żeby na łezkę wsadzić 3 sztuki ambrowców kolumnowych i ta pierwsza myśl nie wiem czy nie najlepsza, jakoś tam mi pasują i może faktycznie zatopić je w seslerii jesiennej, ona bardzo szybko startuje wiosną, do tego barbula i jodła balsamiczna, a wiosną narcyze...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 18:29, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Anda napisał(a)


Jeśli się jeszcze zmieści to tak. Mogłabyś ją dać nawet po obu stronach jako klamrę dla obu tych rabat. Jak myślisz?


To jest bardzo fajny pomysł, mogłabym faktycznie po drugiej stronie też ją wrzucić
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 18:31, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Monia81 napisał(a)


Powiem ci, że pierwszą moją myślą było, żeby na łezkę wsadzić 3 sztuki ambrowców kolumnowych i ta pierwsza myśl nie wiem czy nie najlepsza, jakoś tam mi pasują i może faktycznie zatopić je w seslerii jesiennej, ona bardzo szybko startuje wiosną, do tego barbula i jodła balsamiczna, a wiosną narcyze...


To zostań przy tej myśli
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:31, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Monia81 napisał(a)


To jest bardzo fajny pomysł, mogłabym faktycznie po drugiej stronie też ją wrzucić


Super
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 18:36, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Anda napisał(a)


To zostań przy tej myśli


I tak faktycznie zrobię, to najwidoczniej ma tak być to jedna rabata byłaby zrobiona, utwierdziłam się w przekonaniu ale jeszcze ta druga żywopłotowa rabata, oj ta to mi spokoju nie daje...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 18:39, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Anda napisał(a)


Super



i teraz muszę sobie jeszcze poukładać tą żywopłotową, na pewno pęcherznica Diabolo, do niej jestem pewna, i tą abelię też bym chciała wypróbować, z zimozielonego sosna Green Tower, ale co ewentualnie jeszcze?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 18:46, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Monia81 napisał(a)



i teraz muszę sobie jeszcze poukładać tą żywopłotową, na pewno pęcherznica Diabolo, do niej jestem pewna, i tą abelię też bym chciała wypróbować, z zimozielonego sosna Green Tower, ale co ewentualnie jeszcze?


Tam gdzie troche szerzej moglabys powtorzyc nie tylko barbule, ale i seslerie. Poza tymi trzema krzewami moze jeszcze jeden rodzaj krzewu i koniec, zeby nie bylo za pstro. Moze te derenie jednak, jesli dadza rade
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 19:03, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Anda napisał(a)


Tam gdzie troche szerzej moglabys powtorzyc nie tylko barbule, ale i seslerie. Poza tymi trzema krzewami moze jeszcze jeden rodzaj krzewu i koniec, zeby nie bylo za pstro. Moze te derenie jednak, jesli dadza rade


Tak myślę spróbować z tymi dereniami - Sibirica Variegata, zobaczę jakby co, nie wiem czy nie zrobię w tym miejscu podlewania kropelkowego, już eMuś coś mi wspominał i przy tym chyba zostanę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 19:46, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
A, czyli podlewanie bedzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 19:49, 18 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Anda napisał(a)
A, czyli podlewanie bedzie


Tak a Ewuś jak myślisz, zanim by te krzaczki puściły listki, to może tam też narcyzów nasadzić? lub innych cebulowych, coby wiosną też cieszyło
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies