Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

BasiaLT 21:08, 14 cze 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Monia81 napisał(a)

Piękne połączenie białej piwonii i filetowych szałwii.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makusia 12:37, 15 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Monia81 napisał(a)



Mniam!!!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 12:44, 15 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Monia, piękne te twoje niebieskości. I moje ukochane połączenie z szarością i brązem. Cudo. Ścieżka bardzo elegancko się zapowiada.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Monia81 20:32, 28 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Margerytka40 napisał(a)
Też ją mam, kwitnie pierwszy raz w tym roku. Mam ją w cieniu zupełnym a pasowało by mi dać ją w bardziej słoneczne miejsce. Nie dzieliłam jej jeszcze


Asieńko ja ją właśnie podzieliłam, fajna jest więc chciałam jej więcej, mam nadzieję, że się przyjmie, teraz wilgotno to może da radę buziaczki
widziałam u Ciebie cudne fotki dziewczyn

a u mnie co dzień praktycznie leje, przez dzień duchota taka, że wyjść trudno na zewnątrz...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:36, 28 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Iwonka napisał(a)
Monia z przyjemnością obejrzałam wszystkie zdjęcia. Dogrzało wam pewnie wczoraj przy tym remoncie. Ciekawa jestem finału My wczoraj przesadzaliśmy ogromną kulę cisową i choinę jeddeloh. Po 20 latach ich system korzeniowy dał nam popalić. Oby się przyjęły, bo nie było to zbyt mądre o tej porze

Placyk pod ławeczką obgadałyśmy z Dziewczynami w drodze do Brzoskwini. Żadna z nas nie wymyśliłaby tak pomysłowego kształtu, super już jest a jak obrośnie roślinkami będzie obłędnie. Tak bardzo naturalistycznie. Aż mam ochotę nieco urozmaicić placyk pod moją nową ławkę, bo jak to u mnie - wieje nudą

Bylinowy busz u ciebie zachwyca!!! W takim kierunku muszę podążać. Już nawet moja mała rabata bylinowa wzdłuż południowej ściany i paseczki bylin z przodu domu pokazują, że to właściwy kierunek. Delikatne roślinki przyciągają wzrok i nieco odwracają uwagę od ciężkich iglaków.
Zapisuję kilka fotek w inspiracjach Buziaki



Iwonko ścieżka skończona, teraz łęzkę muszę obsadzić, będzie powtórzenie seslerii, szałwię wrzucę, i coś jeszcze, ale pokażę jak skończę...
Zaraz się zacznie bylinowy szał, dobrze że kfiotki tak się rozrastają, bo te chwasty przykryją, przez te deszcze to rosną jak szalone... placyk nam też się podoba, myślę, że jak zarośnie to będzie ładny efekt buziaczki

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:39, 28 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
BasiaLT napisał(a)

Piękne połączenie białej piwonii i filetowych szałwii.


Dziękuję Basieńko szałwia już przekwita, tak jak piwonia, od tego deszczu się położyła, niestety zawsze coś... u mnie deszczu dolewa a u Was susza, coś nie sprawiedliwie nas dzieli...
widziałam u Ciebie stipę, u mnie też szaleje... ledwo jarzmianki i litry z tego morza stipowego widać...


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:41, 28 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Makusia napisał(a)


Mniam!!!!


też lubię
a tu klonik od Madzi, wpasował mi się w ten kawalątek
i rozchodnikowa...

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:45, 28 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
inka74 napisał(a)
Monia, piękne te twoje niebieskości. I moje ukochane połączenie z szarością i brązem. Cudo. Ścieżka bardzo elegancko się zapowiada.


Iwonko lubię ten kolor w ogrodzie, i te plamy, teraz sobie tak uzmysłowiłam, że w sumie na każdej rabacie coś jest w tych odcieniach no cóż zrobić ze ścieżki jestem teraz mega zadowolona, muszę obsadzić jeszcze łezkę i będzie ok, ścieżka będzie toną w seslerii buziaczki
i znowu wiać zaczyna...

werbenka w natarciu i w sumie nie tylko ona...

a ten dalej kwitnie... no cudny jest
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:48, 28 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
parzydłom w tym roku deszcze pasują...

kocimiętki od deszczu leżą, muszę poprzycinać...

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:50, 28 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
rozsiała się firletka, fajną plamę na rabacie daje...

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies