Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 19:21, 14 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Mirka napisał(a)

Rabata fajnie się zapowiada Co to masz tam za hortensję podoba mi się .
Na stadzonkę tej trawki jestem chętna dziękuję.
Poczytam zaraz o niej


Mireczko to hortensja CandleLight, pięknie się przebarwia, sztywne ma pędy i duże te kwiatostany pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 19:27, 14 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Aurelllia napisał(a)


Monia a gdzie takie fajne mały sadzonki ambrowca kupiłaś ? jak przez internet to dasz namiar ?



Aurelia kupowałam u siebie stacjonarnie w szkółce, akurat trafiłam na 3 ostatnie, właśnie |Madzi pisałam, że może dobrze, że nie są fest duże bo się lepiej zaklimatyzują 2 lata temu kupiłam takiej wielkości tulipanowca, a teraz już ma powyżej 2 metrów, pięknie pociągnął do góry, może i te mnie nie rozczarują i też się postarają buziaczki

Waclaw napisał(a)


I ja szafirki coraz bardziej lubię.
Rozmnożyły się w tym roku i ponownie posadziłem do skrzynek. Jest ich dwukrotnie więcej


I bardzo dobrze, że je lubimy nie ma z nimi problemu, nie trzeba wykopywać, kolor przepiękny wiosną dają no i zdobią cudnie rabaty Pozdrawiam ciepło bo za oknem zimno i ponuro...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 19:32, 14 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
galgAsia napisał(a)
Monia, ale będzie czad, jak te ambrowce nabiorą masy Już teraz jest cudnie... I hakonki na przypłotowej ogromne Takie lubimy
Dobrego dnia


Wiesz Asiu, że liczę na to bardzo, u ogrodniczki, której kupuję roślinki widziałam takiego 5 letniego, przepiękny okaz mam nadzieję, że u mnie te 3 będą robić dobrą robotę to te zwykłe hakonki macry tak przepięknie bujają, miejscówka im najwyraźniej przypasowała buziaczki

Kawa napisał(a)
cudnie


Kami dziękuję

popcorn napisał(a)
Monia, pięknieje u Ciebie! Tak trzymaj! Tyle szafirków bedzie cudnie wyglądało!

pozdrawiam serdecznie!



Karola dziękuję z roku na rok rabaty coraz bujniejsze, drzewa coraz maśniejsze, więc ogród pięknie się zmienia no i chyba się zaszafirkuję lubię ten ich mocy kolorek wiosną, bzyczki też go lubią buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 19:35, 14 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Roocika napisał(a)
Witaj Monia, zamglone fotki sa świetne Uwielbiam mgly, szczególnie o poranku, jak mgła opada to dopiero wiadomo czy dzien będzie sloneczny czy nie


Witaj Asiu, bardzo dziękuję mgiełki mają swój urok i dodają szczyptę tajemniczości zawsze, bardzo je lubię zajrzę do Ciebie pozdrawiam


malgorzata_szewczyk napisał(a)
Moniś na przyplotowej to jakaś hakonka ta zielona? Piękna


Gosieńko na przypłotowej to ta zwykła hakonka macra, jest bezproblemowa, u mnie drugi sezon buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 19:42, 14 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Iwonka napisał(a)
Dereniowa fajna, podobają mi się w szpalerze. U mnie trochę za bardzo z nimi namieszałam i giną pod magnolią.
Na przypłotowej masz obłędne hakone. I ładnie hortki grają z bordowymi liśćmi berberysa i tego krzewu w tle. To Pinky winky? Mam podobne kwiatostany.
Wiesz, że moje koty to samo robią ze świerkami. Najbardziej Rudy uwielbia kłaść się na dolnej gałęzi. Zastanawiam się jak go to w tyłek nie kłuje



Powiem ci Iwonko, że już mi się podoba, zobaczę jak będzie w kolejnych latach, mam nadzieję, że się dereniowa ładnie rozrośnie a ta hortensja to CandleLight, przez cały sezon cudnie się prezentuje wiesz sama się kiedyś zastanawiałam, po jakiego czorta leżą na tych świerkach, u mnie to jeszcze w sam środek, połamały mi je trochę, i musiałam powycinać te zeschnięte, może się odbudują... u mnie w sumie reguły nie mają, to w tych brązowych trawach leżą, albo w stipie, ostatnio w hostach, także gdzie im wygodnie tam włażą i śpią ... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Mirka 20:40, 14 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monia81 napisał(a)


Mireczko to hortensja CandleLight, pięknie się przebarwia, sztywne ma pędy i duże te kwiatostany pozdrawiam

O ja takiej nie mam . Jak już wirusa ogarniemy to wiosną po szkółkach pojeżdżę może ją kupię.Przez internet nie lubię kupować.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
SlonecznyOgrod 21:50, 14 paź 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej Monia
Fajne masz te żywopłoty niestandardowe, trawy, derenie... takie inne, no i ja lubie szpalery.

Mgliście pięknie i tajemniczo...

Szafirków masa, to wykopałas tą szafirkową obwódkę? A gdzie je teraz posadzisz?


____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 22:25, 14 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Monia81 napisał(a)
I jeszcze parę ujęć, jesień w tym roku cieszy...




Monia co ty piszesz jesień cieszy?

U nas leje jak cholera. Po tym deszczu to mało co zostanie normalnego w zeszłym roku o tej porze to było ładnie.

U ciebie zawsze elegancko.
Piszesz, że masz osobistą hortensje wanilke.
Ponieważ mam ich kilka też bym chętnie rozmozyla przez patyczki.
Widzę, że dosyć pokaźne patyk wsadzilas.
Pokaż go z bliska to w tym roku posadziłas. Ja w tym roku odkłady zrobilam. na wiosnę sprawdzę czy puściły korzenie.

Pozdrawiam zdrowia i pogody pięknej życzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
inka74 08:38, 15 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Przypłotowa rabata zachwyca hakonkami. Potwory Candlelight mam niestety w cieniu i moja nie jest taka ładna jak twoja. A ambrowce szybko urosną. 3-4 lata i już będą spore. A kolorek dają piękny jesiennym rabatom. Uwielbiam je.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Waclaw 16:38, 15 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Monia81 napisał(a)







I bardzo dobrze, że je lubimy nie ma z nimi problemu, nie trzeba wykopywać, kolor przepiękny wiosną dają no i zdobią cudnie rabaty Pozdrawiam ciepło bo za oknem zimno i ponuro...

I ja pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies