Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

AgataP 15:42, 10 cze 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)
Zbiorowo dziękuję mega miło!
Haniu nawóz koniecznie muszę dac, poza tym myślę żeby na jesień rzucić kompost i zrobić areacje. Gleba słaba u mnie. Przydałyby się dosiewki ale chyba już za późno?


Anka ja trawnik poprawiłam wiosenną wertykulacją, potem sypanie raz mocniej mocznikiem, koszenie, oprysk na chwasty dwuliścienne, mocznik ale słabiej.
No i woda, ale widzę że podlewasz. U mnie dużo rosy i wilgoci z lasu mam rankiem więc nie podlewam.

poza tym rabaty masz już piękne, LO u mnie pięknie kwitnie ale szybko łapie grzyba na dolnych liściach, muszę miedzianem pryskać no i szkoda ze nie powtarza kwitnienia
obok mam eden rose i new dawn + powojnik na LO niebieski i pastelowy na NW
____________________
Z Pszenicznej...
eVka 15:51, 10 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
Zbiorowo dziękuję mega miło!
Haniu nawóz koniecznie muszę dac, poza tym myślę żeby na jesień rzucić kompost i zrobić areacje. Gleba słaba u mnie. Przydałyby się dosiewki ale chyba już za późno?

Nawóz, dosiewki i hektolitry wody co drugi dzień w te upały (najlepiej wczesnym rankiem albo wieczorem). A dużo masz siana w trawniku?
Zadbany i zielony trawnik to częste podlewanie, regularne nawożenie i koszenie co 4 dni, niestety... aha i wertykulacja raz w sezonie i wyrywanie chwastów lub pryskanie preparatami na dwuliścienne.
____________________
anna_t 18:56, 10 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
W tamtym roku wiosenna wertykulacja go zniszczylam, w tym nie robilam. Mam plan na jesien zrobic jesli wogole.
Wydaje mi się że glebę mam słabą, można ją jakoś poprawić?
Może humusem podlewać?
Oprysk na chwasty będzie jutro A potem nawóz. Tylko chyba odczekać z nawoze?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:02, 10 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Peonie dla Agi. U mnie nie chcą kwitnąć ale moim zdaniem nawet same liście są ładne
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 20:14, 10 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42311
anna_t napisał(a)
Peonie dla Agi. U mnie nie chcą kwitnąć ale moim zdaniem nawet same liście są ładne

Może za gleboko posadzone ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
21:33, 10 cze 2019
anna_t napisał(a)
Peonie dla Agi. U mnie nie chcą kwitnąć ale moim zdaniem nawet same liście są ładne
może za głęboko posadziłaś, wtedy nie kwitną. W sierpniu spróbuj je podnieść, to podobno pora na ich przesadzanie. Choć ja swoje wiosną też przesadzałam i nawet kwitną.
Agi2006 22:03, 10 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Dziękuję Ania za fotki. Mnie się przydały ale może i Tobie. Pewnie dziewczyny dobrze radzą. Aż dwa głosy za ich podniesieniem. I 3 do 0 wygrywamy z Izraelem
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:06, 10 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
I masz rację ze nawet liście ładne. Piwonie dla mnie to taki powrót do dzieciństwa. Zachlysnelam się nowoczesnymi ogrodami a przecież babcine ogródki były takie radosne ,aromatyczne. ..
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Margerytka40 22:13, 10 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Ania obejrzałam rabaty, pięknie Ci róże rosną, stipy potwory. Trawnik ogarniesz, ja bym w te upały nie nawoziła na razie. Może poczekaj na lekkie ochłodzenie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 22:22, 10 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasia, Monika słyszałam o tej przyczynie i chyba wkoncu muszę je podnieść. A tak się starałam płytko posadzić...one chyba korzenie na wierzchu muszą mieć:/
Aga oglądam piwonie to były ulubione kwiaty mojej mamy, mam sentyment do nich. I są jedynymi roślinami które zabrałam z domu rodzinnego więc u mnie zostaną na zawsze fajnie mogłyby wyglądać z jakąś jaśniejsza trawka
Asiu leje wodę codziennie ale średnio to pomaga. Deszcz by się przydał. Wytrzymam się z nawoze w takim razie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies