Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Johanka77 23:29, 10 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zakochałam się!
Znajdę im miejsce...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasya 23:41, 10 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
anna_t napisał(a)
Kasia, Monika słyszałam o tej przyczynie i chyba wkoncu muszę je podnieść. A tak się starałam płytko posadzić...one chyba korzenie na wierzchu muszą mieć:/
Aga oglądam piwonie to były ulubione kwiaty mojej mamy, mam sentyment do nich. I są jedynymi roślinami które zabrałam z domu rodzinnego więc u mnie zostaną na zawsze fajnie mogłyby wyglądać z jakąś jaśniejsza trawka
Asiu leje wodę codziennie ale średnio to pomaga. Deszcz by się przydał. Wytrzymam się z nawoze w takim razie


Bez przesady z korzeniami, oczka 5 cm pod ziemia
Najlepiej przesadzać w sierpniu. Przyciąć wtedy
Ale i tak w pierwszym roku mogą nie zakwitnąć a ty niecierpliwa bardzo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 07:05, 11 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia look at this https://pin.it/ya2bpzqejgb2yf
Kasia ja je 4 lata mam bez kwitnienia, aż taka niecierpliwie to nie jestem W sierpnia je trochę spróbuje podnieść. Może też obornika im dac wtedy?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anbu 07:37, 11 cze 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Czytam o piwoniach, bo moje też nie kwitły ale zwalam na to że były bardzo malutkie jak sadziłam
____________________
Ania Ogród Ani :)
malgol 08:02, 11 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Jak to się stało ,że tak dawno Ciebie nie odwiedzałam?a tu tyle zmian i szykuje się cos o czym zawsze marzyłam...pole lawendowe Będzie cudnie, zobaczysz. Wytrzymaj tylko tę robotę.
Nie mam prezkonania tylko co do szmaty...ja już u siebie w ogrodzie wszędzie zerwałam bo pielenie z niej to masakra.Nie wiem czy Ci ona pomoże a z czasem na pewno będzie przeszkadzać i zdjęcie jej spod 70 szt lawendy będzie wyzwaniem
Palibin piękny tez w tym roku kupiłam , ha,ha

a piwonie podnieś koniecznie a zobaczysz jak pięknie zakwitną.Tez taka miałam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zakrecona 09:07, 11 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Aniu jak masz rozłożona linię kroplującą? Sami rozkładaliście, czy firma?

Czytałam już, że przy cisach powinna z trzech stron, jakby na mijankę być rozłożona, a na reszcie rabat przy bylinach?

Trochę się nad tym zastanawiam zwłaszcza, że z tego co piszecie roszady rabatowe, to codzienność ogrodnika , więc stan obsadzenia się raczej zmienia.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
beata_m 14:40, 11 cze 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Agi2006 napisał(a)
I masz rację ze nawet liście ładne. Piwonie dla mnie to taki powrót do dzieciństwa. Zachlysnelam się nowoczesnymi ogrodami a przecież babcine ogródki były takie radosne ,aromatyczne. ..


zgadzam się są piękne ... i ten zapach ... no i już nie mówiąc, że najlepiej się je zbierało do sypania kwiatków było szybko i od razu pełno
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
anna_t 21:41, 12 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
anbu napisał(a)
Czytam o piwoniach, bo moje też nie kwitły ale zwalam na to że były bardzo malutkie jak sadziłam
znajac ciebie to napewno dobrze posadzilas szczęściaro
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:44, 12 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
malgol napisał(a)
Jak to się stało ,że tak dawno Ciebie nie odwiedzałam?a tu tyle zmian i szykuje się cos o czym zawsze marzyłam...pole lawendowe Będzie cudnie, zobaczysz. Wytrzymaj tylko tę robotę.
Nie mam prezkonania tylko co do szmaty...ja już u siebie w ogrodzie wszędzie zerwałam bo pielenie z niej to masakra.Nie wiem czy Ci ona pomoże a z czasem na pewno będzie przeszkadzać i zdjęcie jej spod 70 szt lawendy będzie wyzwaniem
Palibin piękny tez w tym roku kupiłam , ha,ha

a piwonie podnieś koniecznie a zobaczysz jak pięknie zakwitną.Tez taka miałam
ja niewiem kobieto, popraw się
Szmata musi być, już przerabialam 70 lawend bez i nigdy więcejto jest niby taka która się za pare lat sama rozłoży, taki material
Palbin ma za zadanie szybko rosnąć i dawać zapach na taras
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:48, 12 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zakrecona napisał(a)
Aniu jak masz rozłożona linię kroplującą? Sami rozkładaliście, czy firma?

Czytałam już, że przy cisach powinna z trzech stron, jakby na mijankę być rozłożona, a na reszcie rabat przy bylinach?

Trochę się nad tym zastanawiam zwłaszcza, że z tego co piszecie roszady rabatowe, to codzienność ogrodnika , więc stan obsadzenia się raczej zmienia.
linia kroplujące to prosta sprawa, ja mam po prostu kilka rzędów lini, nie krecilam. W sumie 300m z tego co pamiętam
Jak położysz co 30-40cm to zawsze jakaś roślina się napije
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies