Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Gruszka_na_w... 21:11, 03 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
anna_t napisał(a)
Ania niewiem co powstanie, planujemy petycję bo u mnie to jak wiatr zawieje tak się plan zagospodarowania zmienia...
Cześć Asia nie dopisalam że drzewo musi być wielkie, takie jak dom. Muszę sprawdzić ile ma wysokości ale z 6m myślę...fajnie gdyby drzewo się głęboko korzenilo bo będzie z 3m od domu. Ginnala mam, generalnie bardzo podobają mi się klony


Szybko rosną graby Fastigiata. Ponieważ odległość od domu nie jest duża, to drzewa o kulistej koronie raczej odpadają. Dorosłe graby maja ładny pokrój. Dobrze się korzenią i maja twarde, niełamliwe gałęzie.

Trzy lata temu wsadzałam niespełna metrowe grabowe patyczki. Te przy furtce mają już ponad 4 metry.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anna_t 21:23, 03 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Mirka napisał(a)
Aniu ty masz śmiałki.Powiedz mi czy on dużo wody potrzebuje?
Chcę go kupić ale nie wiem czy na moich piaskach da radę .
Mirka u mnie rosną na rabacie nigdy nie podlewanej, są naprawdę bezproblemowe
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:25, 03 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szybko rosną graby Fastigiata. Ponieważ odległość od domu nie jest duża, to drzewa o kulistej koronie raczej odpadają. Dorosłe graby maja ładny pokrój. Dobrze się korzenią i maja twarde, niełamliwe gałęzie.

Trzy lata temu wsadzałam niespełna metrowe grabowe patyczki. Te przy furtce mają już ponad 4 metry.
taki przyrost to byłoby błogosławieństwo muszę popatrzeć w okolicznych szkolkach. A jaki jest teraz szeroki?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gruszka_na_w... 21:39, 03 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
anna_t napisał(a)
taki przyrost to byłoby błogosławieństwo muszę popatrzeć w okolicznych szkolkach. A jaki jest teraz szeroki?



Boczne gałązki jeszcze idą mocno w pionie. Takie były na początku czerwca. W sezonie mocno podskoczyły do góry.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mirka 21:56, 03 mar 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
anna_t napisał(a)
Mirka u mnie rosną na rabacie nigdy nie podlewanej, są naprawdę bezproblemowe

Na taką odpowiedź liczyłam, dzięki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Johanka77 22:21, 03 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Mirka napisał(a)

Na taką odpowiedź liczyłam, dzięki


Ja mam na piachach. Bezproblemowe
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasya 13:04, 04 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41943
anna_t napisał(a)
Kochani podpowiecie mi w kwestii drzew szybko rosnących?
Działki po sąsiedzku poszły pod młotek i lata chwila będę mieć szeregowiec od wschodu
Znalazłam taki artykuł,
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zakladanie-ogrodu/5310-ogrod-dla-niecierpliwych-jakie-rosliny-wybrac-aby-szybko-zalozyc-ogrod
Chodzi o liściaste. Na całej stronie mam tuje Kórnik.
Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o szybkość wzrostu waszych drzew? Co polecacie?

A czemu tylko liściaste ? A co w zimie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 14:03, 04 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
W zimie mam tuje i nie siedzę na tarasie
Dzwoniłam do szkółki, polecieli mi klona red sunset, drumondi i zwykłego. Platana, katalpe i graba fastigiate.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AnnaCh 14:05, 04 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Graby mam z przodu, w trzecim roku zaczynają bardzo fajnie grubieć i masywne się robią
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 15:49, 04 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
anna_t napisał(a)
W zimie mam tuje i nie siedzę na tarasie
Dzwoniłam do szkółki, polecieli mi klona red sunset, drumondi i zwykłego. Platana, katalpe i graba fastigiate.



Zwracaj uwagę na kruchość drewna.Katalpa ma za kruche. Trzeba uwzględnić zmiany klimatu i towarzyszące temu silne wiatry. Drzewo będzie dość blisko domu. Kuliste korony klonów mogą mieć sporą średnicę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies