Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza II

Luki 21:07, 18 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu witam serdecznie

Alicjo oczywiście zapraszam wszyscy się zmieścimy

Justynko wywalanie do końca dobre nie jest, ale jak jesteśmy w sytuacji gdy 'ładne to nie jest, ale szkoda wyrzucić' to trzeba wiedzieć, że bez wachania w śmietnik z taką rośliną, ja zbyt wiele razy byłem uległy i ciągle muszę zmieniać by być zadowolonym.

Co chcę zmienić? tak z pół ogrodu, wsumie będzie to ogromny i zmasowany przemarsz wojsk bo nie zamierzam wydawać już wiele kasy na zmiany, a zapas roślin mam taki, który lubię, więc chce go wykorzystać, ale teraz już mam nadzieję z głową

Bogdziu i od razu mnie do siebie zaprosiłaś, bardzo dobrze to pamiętam i pierwsze spotkanie u Ciebie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
wojtas2101 21:21, 18 mar 2017


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Ja też jestem i zaglądam....
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
22:18, 18 mar 2017
Witam u ciebie Łukaszu, piękny ogród stworzyłeś, ogrom pracy włożony, pewnie tyle samo satysfakcji z rezultatu. Niesamowite rewolucje.

Gratuluje
Margerytka40 22:33, 18 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Cześć Łukasz , wpadłam do Ciebie, bo zobaczyłam nowy wątek. Nigdy nie byłam w starym a szkoda. Bardzo dla mnie cenne Twoje uwagi na temat pozbywania się roślin. Ja też zaczynam od tej wiosny przerabianie swojego ogrodu. Całą zimę barowałam się z ogólnymi planami i przy ogromnej pomocy dobrych duszyczek z forum udało się zaplanować kształty rabat i trawnika a teraz zaczynam szczegółowe plany nasadzeń i mam ogromne dylematy co zostawić a co nie. Uzbierałam przez wiele lat całą masę roślin nie wszystkie trafione a teraz trochę ich szkoda. Rozpisałam się strasznie ale pewnie mnie rozumiesz . Będę zaglądać czasem.

A i bylinówkę masz przecudniastą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
polinka 22:35, 18 mar 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Piękna zmiana przez trzy sezony! Luki wiesz, że uwielbiam Twoją bylinową a bukszpany masz idealne Zaznaczam wątek bo uwielbiam Cię czytać i wcale nie twierdzę, ze marudzisz-lubię Twoje realistyczne podejście do życia.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Kasik 06:40, 19 mar 2017


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Zachwytów ciąg dalszy, tym razem z mojej strony. Ale jak już pisałam niejednokrotnie:
Gust+smak+wrażliwość+ciężka praca= efekt końcowy w postaci przepięknego ogrodu.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kacha123 07:44, 19 mar 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Melduję się i ja
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kindzia 10:05, 19 mar 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Wiesz czego Ci zazdroszczę? Tej chęci do ciężkich zmian Jak sobie pomyślę co przerabiałeś...kulkę w żołądku czuję Jesteś niesamowicie pracowity. Niesamowicie. I pięknie wyszło, nie na darmo Cię różne czasopisma doceniają!
Łukasz, teraz możesz sobie tylko leżeć i podziwiać
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Luki 10:32, 19 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jolu bardzo mi miło, że zaglądasz

Ewelino ja to mam na pewno jakieś skrzywienie z tym zmienianiem, ale co tam kopać lubię

Asiu miło mi, że tak słodzisz może w końcu całkowicie cukru z herbaty się pozbędę

Patrycja oj pracy bardzo dużo i nalatanie się z doniczkami i wiadrami jeszcze więcej, ale na razie poprawy w tym temacie nie widzę i jeszcze troszkę się nalatam.

Oczywiście zapraszam serdecznie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:39, 19 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wojtku dziękuję

Asiu bardzo Ci dziękuję Taka szczera rada co do roślin. Jak masz jakieś wątpliwości przy którejś nie wahaj się oddaj lub wyrzuć jeżeli specjalnych sentymentów do niej nie masz poza tym, że rosła kilka lat. Jakieś pojedyncze krzewy czasem wyrośnięte też nie warte są trzymania. Zdrowe i ładne rośliny warto jest zostawić i wykorzystać np jako 'soliter' na rabacie wśród grup innych roślin. Wyrośnięte i byliny w większych ilościach da się dobrze spożytkować. Nie trzeba od razu wszystkiego wyrzucać, ale jak czegoś nie da się zagospodarować i ma być po prostu przesadzane w nieskończoność to lepiej czym prędzej się tego pozbyć i zapomnieć. Na pewno drzewa warto zostawić. Zajrzę i zobaczę co tam planujesz

Poli starałem się jak tylko mogłem unikać na początku wątku marudnego tonu i chyba mi się udało... no powiedz, że chociaż troszkę Troszkę inaczej już podchodzę do tego ogrodu, z większym dystansem, a realizm jest w tym przede wszystkim
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies