Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza II

Luki 20:21, 18 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Te zmiany pociągnęły za sobą likwidację linii rabaty 'esy floresy'




Obie rabaty się połączyły się obrzeżem



Zmiany na tej rabacie numer 2
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:28, 18 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kolejna pod łopatę poszła najbrzydsza z rabat i do dzisiaj niestety nią jest, było to jej czwarta przeróbka




Jesienią część została obsadzona


a w maju kolejnego roku została zakończona i nawet bardzo mi się podobała bo powstała prawie w całości z podarowanych i sprezentowanych roślin. Niestety przyszli kopać kanalizacje, ćżęśc trzeba było rozebrać i teraz stoi praktycznie odłogiem z kilkoma pozostałymi roślinami czekając na litość
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:33, 18 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jesienią posadziłem jeszcze żywopłot grabowy na końcu działki dzięki Marzence


i stworzyłem najgłupszą rabatę w historii którą na szczęście już nie istnieje, ale 7 cisów nadal powoduje problem co z nimi zrobić.

Tym zdjęciem zakończył się rok 2014.



Rok 2015

Wiosną zafundowałem sobie wykopki pod nawadnianie


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Joku 20:34, 18 mar 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Zazwyczaj jestem na bieżąco chociaż rzadko coś piszę. Lubię twój ogród i twoje rewolucje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nicol21 20:37, 18 mar 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Takie życie ogrodnika, że ciągle coś chce zmieniać Będę obserwować
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Luki 20:38, 18 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Po długim zimowym planowaniu wiosną zaczęła powstawać największa rabata w całym ogrodzie, znana wszystkim jako bylinowa


Dzięki dobrym duszyczkom Kasi, Kindzi i Gosi mogłem po taniemu obsadzić rabatę sporymi buksami


Obsadzenie rabaty gdzieś na przełomie maja czerwca...

...nie zwiastowało tego co się z nią stanie latem i pod koniec sezonu. Ja byłem bardzo mile zaskoczony

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:43, 18 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Międzyczasie powstała mała rewolucja na rabacie w pierwszej części ogrodu... zmiana numer 3



by jesienią ponownie wszystko wykopać i wsadzić coś innego... zmiana numer 4


Mówi się, że do 3 razy sztuka, w moim przypadku chyba trzeba zmienić powiedzenie... do pięć razu sztuka bo cała ta rabata, a nawet więcej przejdzie totalną demolkę teraz, jesienią lub przyszłej wiosny

Część roślin z powyższej rabaty powędrowała na powiększoną bylinową


Rok 2015 zakończę milszymi widoczkami

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:51, 18 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Rok 2016 sobie daruję bo dopiero pokazywałem w poprzednim wątku, wiele się nie działo poza całkowitą zmianą przedogródka, a prawie cały czas spędziłem robiąc ogród siostry.

Zostawię za to miejsce, które w zeszłym roku najbardziej mi się podobało i poza kosmetyką nie będzie w nim dużych zmian

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
asiak 20:53, 18 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Oj, Łukasz... normalnie zazdroszczę tak pięknego ogrodu, ale tak pozytywnie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
zszywka 21:07, 18 mar 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Niesamowita zmiana, w 3 sezony zrobić takie cudo ... WOW

Wiele wysiłku to wszystko kosztowało, ale za to są piękne widoki Jestem pod ogromnym wrażeniem Łuki czasem mam wrażenie jak oglądam Twoje zdjęcia że mam to wszystko pod nosem, ba! że wystarczy spojrzeć przez okno. Super

Ps. Pozwolisz że będę Twoim częstym gościem
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies