Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza II

Zana 18:04, 22 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Luki melduję się w nowym wątku. Z radością będę kibicować dalszym zmianom
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lojalna_ 18:34, 22 mar 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Łukasz a kancik na ten czas .....moze by wystarczył ....

U mnie jeden bukszpan kaput i ID zolte jakies ..... Reszta nie wiem bo nic nie gada
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Luki 20:41, 22 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kijanka proszę sprecyzuj chociaż kolorystykę jaka Cię interesuje bo dużo odmian rośnie w słońcu o ile zapewni im się odpowiednie warunki. oczywiście na wstępie wykreślamy odmiany o limonkowych żółtych liściach na pełne słońce

Monia bardzo mi miło czytając to co piszesz, zapraszam Ciekawi mnie, które to Bobrowniki, ciekawe czy te przez które codziennie do pracy dojeżdżam


Elu dziękuję za docenienie i miłe słowa
Rośliny o które pytasz to pysznogłówka Beauty of Cobohan (wyższa) i jeżówka Pink DOuble Delight (niższa).


CO do wody to ja raczej cierpię na jej niedobory bo mam piaszczystą glębę, a pod 20-60cm warstwą 'urodzajnej' ziemi jest żółciutki piasek na kilkanaście metrów, więc drenaż to mam idealny.
Z tą wodą na bylinowej rabacie jest taka niefortunna sprawa, że ona troszkę faluję i ma takie dwa zagłębienia, w których wiosną zbiera się woda i w tych miejscach właśnie rośliny podgniły, do tego część rabaty jest sporo niżej od trawnika.
Nawiozłem na tą rabatę sporo ziemi, ale to widocznie nadal za mało... jak Ice Dancy rzeczywiście padły to będę podnosił rabatę w tym miejscu by pozbyć się tego zagłębienia.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:45, 22 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo Ice Dnace w innych miejscach w ogrodzie na różnych stanowiskach ma się bardzo dobrze, niestety na bylinowej w miejscu gdzie rośnie jest spore zagłębienie, w którym na tydzień zrobiło się jeziorko i chyba udusiło korzenie. Ziemia była z góry lekko rozmarznięta, a głębiej jeszcze kamień, ale to chyba wystarczyło by załatwić turzyce. Miałem mieć problem co z tym zrobię po podziale, to problem beznadziejnie sam się rozwiązał

Anula witaj, cieszę się bardzo z Twojej obecności.

Jolu granit mam w tym miejscu położony i teoretycznie wystarczy go przełożyć, ale to teoretycznie to zaledwie dwa dni roboty których nie mam, a na dodatek jak sobie pomyślę, że po raz 3 mam przekładać tą kostkę tylko po to by za jakiś czas znowu to rozebrać to mnie aż skręca... najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak już zacznę zmieniać to się dopiero nasłucham w domu... ojjj ale się nasłucham. Teraz zdałem sobie z tego sprawę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
asiak 20:54, 22 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Łukasz, poszukuję żurawki na obwódkę do róż Baronessa (różowe)
Jaką odmianę polecisz? Słońce od godziny około 13
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Monia81 21:11, 22 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Łukasz jeżeli jeździsz przez Bobrowniki będzińskie, rzut beretem do Pyrzowic to to są te, bo są jeszcze Bobrowniki Śląskie przy Tarnowskich Górach
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 23:43, 22 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Dzięki za odpowiedź, ale chciałam się jeszcze zapytać, czy twoja pysznogłówka nie jest atakowana przez szarą pleśń. Mam bordową bardzo ładną, ale co z tego, jak każdy rok zaatakowana szarą pleśnia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 02:35, 23 mar 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Łukaszu, rzadko u Ciebie bywam choć znam Twoje zmagania i pracę przyznam że ten pomysł z wyprostowaniem rabaty jest idealny. To że zostanie wąski pasek trawnika na jakiś czas to się nie przejmuj.
Moim zdaniem jednak nie robilabym tak dużej rewolucji od razu tylko kawałkami. Podziel to sobie na 3 części i rób po jednej. Lub drugi wariant posadz koniecznie graby a resztę rób w częściach.
To takie moje spojrzenie na pracę w ogrodzie bo czasem przeszkód jest dużo albo nie taka pogoda, albo brak czasu albo nie planowane okoliczności.
Ty ustalasz priorytety więc możesz zupełnie pominąć moje wypociny.

Ogród super przez duże S. Tez Lubie trochę z formalnego ogrodu i trochę lekkiego zmiennego. Dlatego graby i bukszpany mi się podobają w nowym projekcie. Pozdrawiam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
06:46, 23 mar 2017
lista zamówionych lilii gdzieś była publikowana?


moja jest tu http://www.ogrodowisko.pl/watek/5730-kolorowa-piaskownica?page=623

Kindzia 08:35, 23 mar 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Łukasz, nie martw się na razie buksami, napisałam Ci u siebie. Lepiej chodź do mnie pomóc
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies