Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza II

lindsay80 13:02, 15 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Łukasz, świetny warzywnik, elegancji dodała ta oprawa z kostki granitowej.

Czytam jakie rośliny Ci wypadły, u mnie z 5 kocimiętek od Ciebie tylko jedna przeżyła, a teraz widzę, że u Ciebie też nie wszystkie ruszyły.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kasia73 10:12, 16 cze 2018


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Bogdzia napisał(a)


Jak to nie dbają?? , szkoda ze nie wzięli firmy bo wtedy gdyby zainwestowali spore pieniądze to by lepiej dbali.


To nie takie oczywiste mam sasiadów którym ogród zakładała firma z wszystkimi detalami za ogromne pieniadze teraz chwasty nawet trawa rzadko koszona
boguslawa_ma... 15:37, 16 cze 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Zaglądam do Twojego pięknego ogrodu i podziwiam,to chyba już masz wszystko na swoim miejscu
Róże od ciebie ładnie zakwitły,ale jak wrócilyśmy z wczasów to już było po kwitnieniu ,teraz czekam na drugie kwitnienie,czosnki Krzysztofa też mam ,bo tak mi się u ciebie podobały
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
polinka 21:02, 17 cze 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Luki napisał(a)


[b]Ewelino
z drugiego ogrodu zdjęć raczej nie będzie, właściciele prawie nie dbają, ja nie mam czasu.



Przykre to Właściciele nie zdają sobie sprawy jak wielką przysługę im wyświadczyłeś zakładając tak piękny ogród...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Qulleczka 22:15, 29 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Łukaszu... brak mi słów...
Obejrzałam wizytówkę, obejrzałam kilka stron (na wyrywki) pierwszego wątku i właśnie zabieram się za ten.
Dla mnie przede wszystkim jesteś mistrzem żurawek i to za nimi do Ciebie trafiłam Sama się w nich zakochuję mocno i na pewno będę do Ciebie pisać na pw o namiary do dobrych szkółek, które dadzą radę dostarczyć mi to, co chcę
Ale przede wszystkim zakochałam się w Twoim ogrodzie i pozwolisz, że będę wracać (jak nie pozwolisz, to będę wracać nocą, po kryjomu)
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
asiek 10:22, 02 lip 2018

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Łukasz,
jestem pod wrażeniem osiągniętego efektu

Jest ślicznie. Ja dopiero zabieram się za porządkowanie. Mój ogród ma zaledwie dwa lata i był nasadzany etapami, bo mogłam rośliny lokować, tam, gdzie akurat było odchwaszczone. Sporo moich rabat jest obsadzona bylinami, ale nie wszystkie zostaną w tym samym miejscu. Niektóre miały za zadanie tylko wypełnić przestrzeń, przed docelowym nasadzeniem. Sporo rabat, to jeszcze wciąż rozsadniki "szkółki" żeby pozyskać więcej roślin - wiadomo - kasa.

Może zajrzysz do mnie i co nieco doradzisz
____________________
Asia Tęczowo mi
leon60 17:11, 26 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Łukasz co tam w ogrodzie ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
nicol21 09:51, 02 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Luki napisał(a)
Justynko a no trudny temat, co zrobić nie rozdwoję się

Bogdziu robione jest to co najważniejsze, ale problem to bardziej chyba u mnie tkwi bo ja chciałbym taką niewielką przestrzeń mieć idealnie dopieszczoną, a widocznie nie każdy ma taką potrzebę, ale troszkę boli jak np. trawnik, który był moją dumą wygląda jak 7 nieszczęść wg mnie oczywiście bo reszta uważa, że jest dobrze.


znam ten ból po części. Ty się starasz a potem widzisz jak dziecko marnieje bo ktoś za mało się stara.... trzeba zrozumieć [co jest ciężkie] że komuś było wygodnie żeby mu pomóc i zrobić a samemu już dbać się o to nie chce. ot nie każdy musi żyć miłością do roślin. Czasem życie codzienne, dzieci etc wciągają i mimo chęci spełza na niczym.
poczekaj jeszcze trochę to i pretensje się ciche zaczną - że coś tam za duże, za szybko rośnie, że trawa przy tarasie to nie taki dobry pomysł bo ostra... wszystko przed Tobą.

Mam nadzieję że jednak coś pokażesz, a przymknę oko na trawnik. ot ciekawość nawet z perspektywy jak to wszystko się rozrasta i komponuje. Zrób kilka fociszy choćby jesiennych!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
paradas 22:55, 14 sty 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Czekamy na wieści i nowe zdjęcia

No i zaproszenie do wiosennej wizyty, wpadnę z Patrycją
Gosia_S 21:08, 27 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Witam, zajrzałam do Ciebie przypadkiem, a tu takie zaskoczenie, pękam z zazdrości, piękny kawał ogrodu, jest cudownie, gratuluję
Masz świetne oko, bardzo fajnie dobierasz rośliny. Bardzo, bardzo mi się podoba
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies