Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wejście, ładna mi wizytówka, heeelp

Pokaż wątki Pokaż posty

Wejście, ładna mi wizytówka, heeelp

hanka_andrus 00:30, 18 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A coś pisałaś o rowie melioracyjnym.......przed płotem?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
myszorek 09:09, 18 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
tak, był ta kiedyś rów i chyba go sami wykopiemy, a tą wodę w rów zlewać będziemy, tylko to duże koszta zrobic przepusty pod przejazdami i głupio mieć taką zwykłą wyrwę w ziemi przed furtką. Elegancko by go było obudować jakoś zeby chwastem nie zarastał
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 11:07, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rów możesz obsadzić hostami, przydłami, astilbe itp. Łagodne zejście i piękne rabaty na wilgotnym terenie, będzie rosło
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 11:29, 21 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408

Pozwoliłam sobie wkleić swoje zdjęcie dla zobrazowania problemu stromej skarpy lub rowu .dołem jest wyłożony bruk ,albo można specjalne kształtki odwadniające,a na kratownicach niskie byliny nie wymagające cięcia latem.Ładnie to wyglądało.Tu jest tylko fragment zrobiony z góry.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 18:23, 21 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na skarpę może być też rozchodnik ostry, rogownica - propozycje Danusi też świetne.

A może tojeść rozesłana?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:16, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sebku chyba za drobne, chwasty je zabiją, a Myszor nie da rady pielić. Trzeba mocne i wielkie byliny w razie czego zapuścić. Jak u Beth Chatto nad wodą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:04, 21 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięknie wyglądają też niskie jałowce, ale odpadają z powodu wody...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 11:27, 26 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Bardzo podoba mi się wizja Danusi z tawułkami i hostami. Parzydło jest trochę za krótko dekoracyjne i zaraz trzeba obcinać wiechecia. Przydałoby się jednak dołożyć jeszcze coś trwalszego przy tym rowie-jakiś pionowy akcent-no chyba, że porosnąć mur bluszczem i powojnikiem, ale powojnik jakoś słabo mi się komponuje z tawułkami.Może zwyczajnie hortensje i trawy wysokie?
Tak Danusia ma rację-myszor nie da rady pielić więcej.
Tak więc wielki bluszcz, hortensja, miskant, a na przód hosta i tawułka dla koloru brzmi dla mnie bardzo fajnie.Różowa astilbe dodałaby "pieprzyka" wiechom zielonej hortensji i pozostałym zielonościom oraz biało obrzeżonym hostom. Dalej za furtką jest sporo wiśniowych żurawek, różowych wrzośców więc przód domu byłby spójny i nieprzekolorowany Ale mi podrzuciliście świetny pomysł. Dziękuję
____________________
ogród zmyślony
myszorek 11:58, 26 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
coś nabazgroliłam na szybko, ale nie podoba mi się układ trawnika.Muszę jeszcze pomyśleć, moze dodać kulek w łuku, albo zupełnie inny uklad zrobic?Chyba te hosty po prawej powinny się rozszerzać a nie zwężać jak już. Popatrzcie obiektywnym okiem

____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 12:37, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trawa powinna płynnie przechodzić z jednej strony na drugą, tzn. ta linia a trawnik nie musi być symetryczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies