Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wejście, ładna mi wizytówka, heeelp

Pokaż wątki Pokaż posty

Wejście, ładna mi wizytówka, heeelp

myszorek 08:35, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Dla tych, co nie odwiedzają mojego wątku wklejam gotowe wreszcie nasadzenia
Tył-tuja,
środek żywopłot z cisa i hortensje, jeden żywotnik orientalis aurea nana, śliwa wiśniowa, z przodu żurawki na przemian z trzmieliną
____________________
ogród zmyślony
monteverde 00:01, 10 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja bym pomieszała żurawki te ciemne z tą co za trzmieliną, hortensje za żurawkami, a trzmielinę między cisy ale trochę z przodu,żeby nie były w równym z nimi rzędzie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 10:27, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładnie to robisz Madziu, już nie mogę się doczekać co będzie po powrocie z urlopu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:34, 18 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magda, pełen profesjonalizm!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
myszorek 22:42, 24 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
dziękuję Pszczółeczkochoć z tym proesjonalizmem ciągle łapię się, że robię za krótkie kompozycje, muszę się jeszcze nauczyć mocniej "wyciągać" nasadzenia i nie bać się, że będzie monotonnie.
Rozrysowałam sobie kolejną rabatę przy wejściu. To kawałek granicy południowej przy wejściu do domu. Tak to jakoś leci przez 20 metrów Kształt wjazdu zaznaczony na szaro
____________________
ogród zmyślony
Pszczelarnia 07:55, 25 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Może więcej tsugi (ale chcesz stożek tylko). Nie wiem czy ona nie zginie przy serbach i rh.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 08:39, 25 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale Ci to idzie! Chcialabym miec taka pewnosc przy rysowaniu rabat... ehh
podgladac bede i kibicowac
pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
myszorek 11:47, 25 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Pszczelarnia napisał(a)
Może więcej tsugi (ale chcesz stożek tylko). Nie wiem czy ona nie zginie przy serbach i rh.

Widziałam kiedyś taka ocno zagęszczoną tsugę ciętą w stożek. Była duuuża. Podobała mi się. Zastanawiałam się czy nie zrobić odwrotnie- czyli tsuga na żywopłot, a wolnostojący stożek ze świerka omorica nana, ale świerczki porosną szybciej. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu, ile tam jest tego miejsca, bo może się skończy tylko kulką na pniu zamiast stożkiem i cunninghamem u stóp.Będę kupować duże świerki, bo za moment za granicą zacznie się budowa, tylko mam problem z transportem, a jesien tuż tuż i trzeba się za to zabierać. Nie wiecie, czy można gdzieś pożyczyć jakieś małe auto transportowe? Paradoksalnie mam te świerki 2 km odemnie i nie mogę ich przytachać.
Popcarol, wcale nie mam pewności przy rysowaniu, a tym bardziej przy wkopywaniu, choć chyba lepiej mi idzie jednak przód niż tył ogrodu, tu się trochę ograniczam, a z tyłu chciałabym mieć wszystko i nie wiem z czego zrezygnowac
____________________
ogród zmyślony
Gabriela 12:12, 25 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A jakie tuje posadziłaś, jaką odmianę? Czy te tuje nie są za blisko tych cisów posadzone? Chyba że ma to być niska obwódka z cisów, wtedy ok.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
myszorek 13:20, 25 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
tujki szmaragdy.Będę je ciąć w szpaler, z czasem pewnie gołocić od dołu, żeby cisy mogły się rozprężac, a potem kto wie, może całkiem pójdą pod nóż jesli cisy urosną, ale to przecież za wiele wiele lat.Tuje są od cisów oddalone o metr
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies