Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wejście, ładna mi wizytówka, heeelp

Pokaż wątki Pokaż posty

Wejście, ładna mi wizytówka, heeelp

myszorek 10:09, 17 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
No dobrze, raz kozie śmierć.Wklejam zdjecie swojego wejscia do domu. No jak front może wyglądać tak niechlujnie?Wiem, nie da się wszystkigo od razu, ale to w końcu front domu
Czy możecie mi pomóc stworzyć jakiś sensowny układ roślin na to stanowisko, bo miotam się i miotam?

Wstępne założenia są takie:
-usunąć półzdechłe klony(a tak się kiedyś cieszyłam, ze rosną)-to miejsce nieszczególne dla drzew. Woda gruntowa potrafi tam dość płytko zalegać, wynikiem czego klony w zeszłym roku powiedziały pass i mocno sie rozchorowały.
Żeby zaslonić piękny płotek po lewej potrzebuję zieloną scianę(i tu pewnie będzie klasyka thujowa "cięta na gładko" w mur i wyniesiona lekko ponad betonowy płotek
- róża pomarańczowa i białe dywanowe zostają na tym placyku, w związku z tym potrzebuję kolorów do tego pomarańczu. z pewnością będzie więc biel, ale jaki wybrać drugi kolor? Może taki buraczek?
-na trójkątnym poletku są dwie studzienki(niestety)-tam przydałoby sie coś płożącego zimozielonego. Mam kilka sztuk płożącego niebieskiego jałowca.Może być?
-Ponieważ jest to wejście do domu to może przydałoby się jeszcze coś większego zimozielonego, tylko co?
- jak dla mnie kompozycja musi być dość prosta.w drobnym chaosie muszą pojawiać się elementy geometryczne i powtórzenia roślin
-Scieżka będzi szła lekko w łuk, wyłozona dużymi płytami z granitu lub z betonu(szczerze widze bardziej beton) i "wygrysowana" na szerokich fugach

____________________
ogród zmyślony
Pwl 11:32, 17 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
W miejsce tego klonu potrzeba czegoś reprezentacyjnego i dużego aby dominowało. Przy studzience
dałbym cyprysik groszkowy w 3 sztukach obsadzonych wokół włazu. Po góra 2 latach już nie powinno
być jej widać. Wzdłuż ścieżki do furtki może jakiś mały żywopłotowy dla ozdoby, od wjazdu można
np. posadzić peonie lub coś podobnego. Zrobiłem coś takiego, może podsunie Ci to jakieś pomysły



____________________
paweł
Gardenarium 12:23, 17 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest super,
Wysoki - świerk serbski ale cudownie regularny, spod igły trzeba wyszukać albo stożek z cisa ale wieli musi być (koszty)

zielone z prawej - kule bukszpanowe, białe kwiatki - hortensje

żółtawe- tawuły japońskie żółte cięte na jeża

i prosta linia kreska z żywopłotu strzyżonego bukszpanikowego.
I to wszystkie gatunki, więcej nie trzeba. Jałowców nie dawaj, za kilka lat będziesz karczować;(
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:33, 17 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Inny pomysł - bonsai w żwirze z żurawkami i trawami niskimi lub konwalnikiem. Dwa-trzy rodzaje żwiru, falami ułożny, przedzielony ekobordem.

Tutaj co prawda inny kształt ele mozna mniej wiecej w takim stylu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:35, 17 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 13:07, 17 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Wszystko fajnie tylko ciągle nie widzę, gdzie jest ta moja róża?
Jeszcze jedno, tam nie powinno być niestety żadnego wysokiego drzewaze względu na ryzyko niepowodzenia), pod spodem woda, ze 3 rury w tym gazowa, studzienki. Zwyczajnie nie ma szans na przetrwanie(chyba że pół metrową górę bym usypała-ale "pole" za małe.Myślałam i o strzyżonym w stożek serbie i o cisie, bo też mi brakuje wizualnie czegoś dużego w tym miejscu.Możnaby wtedy jako choinkę ubierać na święta.
Jak jest u świerka serbskiego z korzeniem palisadowym? mocno długi rośnie?
Cyprysika groszkowego nie lubię.Hortensje jak najbardziej wchodzą w grę(choć bardziej myślałam o nich trochę na lewo na zdjęciu -w szpalerze
A jeszcze jedno, bo nie uściśliłam wcześniej(gapcio)- Danusiu proponujesz rabatę żwirową, ale nie wiem jakby to mogło wyglądac, bo u mnie podjazd będzie docelowo wysypany jakimś klińcowatym grysem. Nie będzie kostki, więc zlewałoby sie to wszystko ze sobą. Tak kostka która jest na obrzeżach będzie zdjęta i mam nadzieje założony solidny krawężnik.
Tak mi się podoba ten świerk co go Pawle narysowałes
____________________
ogród zmyślony
myszorek 14:32, 17 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Dobrze, skompilowałam nieco swoje wymagania i wizje oraz Wasze pomysły i propozycje. Coś nabazgroliłam.Nie wiem czy w dobrą stronę, ale chętna jestem do dalszych uściśleń w razie potrzeby

z innej perspektywy, gdzie widać, ze świerki tworzyłyby kontynuację kształtu podjazdu

____________________
ogród zmyślony
Joanka 22:05, 17 cze 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Myszorku, bardzo fajny temat...na pewno się przyda u mnie

Mnie coś zaczyna świtać w głowie....ale jak to wyjdzie w realizacjach nie wiadomo
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 22:39, 17 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz dać Picea omorika Nana on jest taki stożkowy, czyli zamiast żwiru kora musi być
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 22:45, 17 cze 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Bardzo fajnie prezentuje się pasychandra jako wypełniacz, codziennie rano mijam mały dworek przed którym rośnie sobie spory trójkąt nią wypełniony.
Dzięki takiemu gotowcowi wiem że będzie u mnie na 100%
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies