Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 21:13, 12 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Johanka77 napisał(a)


Ale mniamnusia ta frontowa!
Kuleczki idealne!


Asia kuleczki jeszcze nie przycinane
dziękuję za komplementy

ewsyg napisał(a)
Magda, czy do Twoich bajorek wprowadziły się już żabki ? Kupiłam lilie wodna i ma pączka.

Zadbany Twój ogródeczek.


Ewa wprowadziła się pierwsza żabka-narazie tylko w jednym bajorku widziałam
masz lilie wodne super -ja też chcę kupić
dziękuję za komplementy

Gosialuk napisał(a)
Madziu wpadam powiedzieć dobranoc.
Dziś już całe popołudnie na O spędziłam. Pospaceruję u ciebie w weekend.
Pozdrawiam


Gosiu dziękuję za odwiedziny
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 21:13, 12 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Klonika Inaba-shidare kupiłam, ale foci mu nie zrobiłam wczoraj lało cały dzień, a takie plany miałam i nic nie zrobiłam...buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ajka 21:16, 12 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
TAR napisał(a)


ooo i tu je slicznie widac.

Madzia czy u Ciebie zwykly klon palmowy tez juz sie zaczyna przebarwiac, moj przyspieszacza jesinnego chyba dostal, bo czerwienieje. nie bawie sie tak, chce jeszcze wiosny. a wczoraj zakwitla mi osatnia żółta piwonia wiec jak to tak?


TAR u mnie klon japoński Acononitifolium też już się przebarwia na czerwono, a miał czerwienieć na jesień
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magleska 21:19, 12 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
anabuko1 napisał(a)


Aniu
to są rozplenice hameln

TAR napisał(a)


proszę mi tu natentychmiast zdradzic co to jest? i na skalniaczku takie ładne pomaranczowe cos.

i zauwazylam nowego malego kloniczka na kijku. czerwone klony za domem to co za jedne (obledne i piekne),runianki tez pieknie zadarniaja. i w ogole slicznie. mam niedoczas wiec tylko fotki przelecialam. a te biale kwiatki to kichawce? czad.


Tarcia
Asia już napisała -trojeść bulwiasta ,a na skalniaku krwawnik paprika
klony z boku domu to Shaina ( jakoś tak-nie wiem ,czy dobrze nazwę piszę )
białe -to krwawnik kichawiec
dziękuję ,że wpadłaś w odwiedziny -ja też ostatnio przelatuję po fotkach ,bo nie wyrabiam się czasowo z czytaniem wszystkich moich ulubionych wątków -jesienią i zimą będę nadrabiać

galgAsia napisał(a)
Tarciu, ja obstawiam trojeść bulwiastą i kichawca.

Madzia , a ja mam w nosie chwasty , nie zamierzam się nimi przejmować. Jak będę mogła, to je wywalę, a jak nie - to będę udawała, że ich nie widzę

Buziaki

Asia dobrze obstawiłaś

ja mam jakąś dziwną naturę -już i tak trochę odpuściłam ,bo nie wyrabiam się z plewieniem -ale chwasty mnie drażnią
niestety po powiększeniu ogrodu nie jestem w stanie mieć tak zadbane ,jak bym chciała
muszę ten stan jakoś zaakceptować
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:24, 12 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
TAR napisał(a)


ale na skalniaku te pomaranczowe obstawiam, ze to krwawniki


TAR napisał(a)



o te koralowe za trawką to co to jest?


Tarcia to krwawniki paprika na początku są czerwone ,a póżniej tak bledną na zgaszony pomarańcz


TAR napisał(a)


ooo i tu je slicznie widac.

Madzia czy u Ciebie zwykly klon palmowy tez juz sie zaczyna przebarwiac, moj przyspieszacza jesinnego chyba dostal, bo czerwienieje. nie bawie sie tak, chce jeszcze wiosny. a wczoraj zakwitla mi osatnia żółta piwonia wiec jak to tak?


niektóre klony faktycznie ,tak jakby zaczęły się przebarwiać -najbardziej widzę na Dissectum -ja też jeszcze nie nacieszyłam się wiosną i latem -jeszcze nie chcę jesieni
wogóle coś z tą pogodą coś nie teges -albo upały ,albo leje -zwariować można
Buziaki



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:28, 12 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
galgAsia napisał(a)
I tu się z koleżanką zgodzę - krwawnik raczej tak


dokładnie -krwawnik


Kawa napisał(a)
no po prostu cudnie masz!!!
pieknie rośliny rosną i wszystko takie perfetto!


Kamila do perfekto daleko
magia fotek po prostu
co nie zmienia faktu ,że i tak mi bardzo miło
buziaki

Johanka77 napisał(a)


Ja w tym roku dostrzegam piękno w chwastach…

Jak zobaczyłam te wszystkie wysiane „kwietne łąki” u niektórych, to ja już wolę swoje chwasty


Asia moja pedantyczna dusza na widok chwastów cierpi
ale niestety muszę pogodzić się z tym ,że nie jestem w stanie mieć wszędzie wypicowane
łąki kwietne bardzo lubię -może jakiś kawałek ogrodu przeznaczę na łąkę
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kim 21:31, 12 lip 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Madziu a fotki to gdzie ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Magleska 21:32, 12 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
anpi napisał(a)
Piękne kępy krwawnikowe, moje mocno powyciągały się do góry i się wykładają, może jeszcze za małe kępy?
Wszystko podziwiam Madziu. Pięknie masz Ja ostatnio też nie wyrabiam na zakrętach, chwasty w tym roku szaleją i komary utrudniają pracę.


Aniu
u mnie też plaga komarów -nie da się nic w ogrodzie robić ,bo żrą jak wściekłe
moje kępy krwawnikowe też próbują się kłaść -ale wtedy obrywam te leżące łodygi i przesadzam w inne miejsca -bo najczęściej wyrywam z korzonkami

Buziaki

Waclaw napisał(a)
krwawnik rzeczywiście u Ciebie "wymiata".
U mnie się pokłada i nie tworzy takiej zgrabnej równej kępy. Muszę go podwiązywać. Kolory w tym roku, z powodu deszczów - wyblakłe. W przyszłym roku będzie lepiej


Wacław tak jak już Ani napisałam -ja po prostu wyrywam te kładące się pędy
a jak już jest bardzo brzydki ,to wycinam po prostu do zera
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:34, 12 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
effka napisał(a)
Madziu, mam pytanie jaką farbą malowałaś domek ogrodowy? Czy ten brąz, który był kiedyś nie przebija spod szarej farby? Chcę przemalować panele ogrodzeniowe przy tarasie na biały lub jasnoszary a one są ciemnobrązowe i mój Em twwrdsi, że farba lazurowa do drewna nie da rady dokładnie pokryć tego brązu... Ale widzę, że Twoj domek jest pięknie pomalowany "Dzięki

Apropos krwawników, już od dawa o nich myślę ale nie mogę się ciągle zdecydować. Po oglądnięciu Twoich fotek zakochałam się! Cudne kępy

Cały ogród zachwyca, a klony palmowe są już tak dorodne, zy wyglądają jak klonowy żywopłot
Zwróciłam też uwagę na cudne przetaczniki kłosowe, te niebieskie, to cbyba te co ja mam? Ulster Dwarf Blue? Uwielbuam je, będę u siebie rozsadzać na obwódkę

Buziaki


Ewcia
dziękuję bardzo bardzo za wszystkie komplementy
przetaczniki uwielbiam i też je będę rozsadzać -dzięki za nazwę -bo ja oczywiście zapomniałam jaka to odmiana
o farbie już wszystko wiesz
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:39, 12 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Monia81 napisał(a)
Klonika Inaba-shidare kupiłam, ale foci mu nie zrobiłam wczoraj lało cały dzień, a takie plany miałam i nic nie zrobiłam...buziaczki


Monia
wygoglowałam piękny on
u mnie też wczoraj lało calutki dzień -też nic nie robiłam
dziś zrobiłam porządki w warzywniku i trochę chwastów wyrwałam ze skalniaka
Buziaki

ajka napisał(a)


TAR u mnie klon japoński Acononitifolium też już się przebarwia na czerwono, a miał czerwienieć na jesień


coś ta pogoda w tym sezonie nie sprzyja naszym roślinom


Kim napisał(a)
Madziu a fotki to gdzie ?

Bożenko dopiero co były
postaram się coś w tym tygodniu pocykać ,bo jeżówki zakwitły
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies