Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 08:42, 29 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Hmmm...tak sobie chodzę i myślę, żeby po tych leszczynach dosadzić jeszcze kilka choin kanadyjskich, co już tam zasadziliśmy, a pod koniec szpaler serbskich świerków, żeby zasłoniły za jakiś czas te brzydkie daszki idomki....
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:37, 05 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769

Witajcie, wiem, wiem, Toszka będzie krzyczeć: Gdzie ten plan???
Ale ja niecierpliwa baba jestem i jak mojemu M. udało się wyrwać karpy, to szybciutko rozpisałam rabatę i ...tadam jest: pociągnęłam jeszcze kilka metrów choiny kanadyjskie, na końcu zasadziłam kilka świerków Omorica, a przed nimi rząd Limelightów. Brakuje jeszcze miskantów na przedłużeniu hortensji i trzech dereni Ivory Halo i kilku bordowych żurawek i będzie pięknie. Jestem zadowolona!!! A już przebieram nogami, kiedy będą kwitły limki)) Ale może jeszcze niech nie kwitną, niech trwa wiosna!!
No i jak Wam się Kobiety, podoba??? Życzliwą krytykę również zniosę...)
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:38, 05 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769

A było tak...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 14:06, 05 cze 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeszcze nie urosło, a już jest dużo ładniej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Grodzia 14:21, 05 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
cudna ławeczka...!
____________________
Ogród Grodzi
Brzozowadzie... 14:31, 05 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dzięki dziewczyny!!
Ławeczkę udało mi się wypatrzeć w jakimś sklepie internetowym za super cenę, jak na teak, bo zamarzyło mi się, żeby tak ładnie się zestarzała ale dotąd ceny mnie powalały
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:32, 05 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jeszcze nad trawą musimy popracować ale to po założeniu nawadniania, bo przy tym brzozowym lasku i obecnych suszach nie ma szans na coś lepszego. Szkoda pary
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:36, 05 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Makadamia: Ale Ty dzielna Kobieta Jesteś, właśnie przejrzałam Twój wątek - ile już pracy za Tobą i jak ładnie się robi
Grodzia: Jakie Ty piękne widoki masz za oknem!! Zazdroszczę położenia, tych nierówności terenu i tych skarp do zdobycia
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 14:39, 05 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Brzozom zrób rabatę, tak by po lewej stronie trawnik tworzył ściezkę, a same brzozy wyrastały na wyspie. Zerknij do Ursy (-Maior) jak wkomponowała drzewa w meandryczne rabaty.
U Izy też znajdziesz trawę na trawnik do półcienia.


Od razu zaznaczam, że nie krytykuję, a tylko dopytuję - choiny lubią lekko kwaśną glebę, półcień lub cień, a świerki omorica prócz zasadowej gleby lubią słońce. Tak zmajstrowałaś?

Choinom daj paliki i podwiąż przewodniki do góry (jak u Anbu)

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 15:25, 05 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka: przecież wiem, że to życzliwie na to właśnie liczę, bo takie podpowiedzi duuużo dająTak, choinom miszaliśmy ziemię 2:1 żyzna z kwaśną, świerki poszły do ogrodowej ,każdemu ks
rzaczkowi na dnie dołka wmieszałam dwie garści obornika w granulacie, żeby miały na później, bo tam sam piach i pył był. Z naświetleniem mają podobnie - do południa dużo słońca, bo to skoszone południe, idzie słońce po płocie, a po południu cię od drzew z sąsiednich działek.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies