Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 14:26, 27 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękna wiosna u Ciebie Agatko wszystko takie soczyste też wiosnę uwielbiam

Szkoda śliwy,ale nie ma tego złego,będzie nowe
Też mi 2 lata temu po zimie nie obudziła się wisnia Kiku i trochę mnie to zasmuciło... posadziłam na jej miejsce parocję i uwielbiam ją

Dokładnie, nie ma tego złego, będzie coś nowego
Parocje są piękne, mam Persian Spire, uwielbiam te podbarwione czerwienią listki.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:29, 27 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rzeczywiście był taki moment w trakcie sezonu, że te dwie spore świdośliwy i u mnie wyglądały w masie zieleni dosyć przygnębiająco. To wrażenie mijało dopiero wtedy, kiedy podświetlało je zachodzące słońce. Z Twojego zdjęcia wnioskuję, że drzewka miałyśmy podobnych rozmiarów.
Świdośliwy uwielbiam za całokształt. Jest w nich subtelność, wdzięk, uroda kwitnienia i jesiennych przebarwień. W każdym towarzystwie wyglądają uroczo.

Tak, podświetlone słońcem są nie do podrobienia, na pociechę mam jeszcze trzy
Właśnie dlatego będzie świdośliwa, potrzebuję tu zmiany na coś lżejszego w odbiorze przez okno. Lamarcka ma wiele zalet i na dodatek mam taką jedną podhodowaną w ogrodzie, którą zamierzam przesadzić, mam nadzieję, że mi wybaczy majowe przesadzanie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:30, 27 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)
Kurczę...szkoda śliw bardzo je lubię mam trzy i na razie tfu tfu nic im nie jest
Lubię je bo długo trzymają liście jesienią pięknie kwitną wiosną,no i za kolor też bo z poziomu warzywnika oglądam je właśnie pod światło

Nie ma co się zamartwiać na zapas Trzeba się cieszyć, dopóki są. To ich ogromna zaleta, to trzymanie liści, jako przesłona są świetne.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:31, 27 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Johanka77 napisał(a)


Nóżka kuśtyka. Uczy się chodzić.
Dzięki

W takim razie wytrwałości i cierpliwości życzę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 23:18, 27 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Słabo się sezon zaczyna, gdzie nie czytam tam straty
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Brzozowadzie... 12:26, 28 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ale wiesz, nie ma tego złego Już Swidośliwa Lamarcka rośnie na nowym miejscu i baaardzo mi się podoba ta zmiana. Na dłuższą metę ta ilość bordowych liści w głównym oknie salonu była męcząca, zwłaszcza w pochmurne dni. Teraz jest lekko, świeżo i przyjemnie
Tylko trzymajcie kciuki, żeby dzielnie zniosła przeprowadzkę w czasie kwitnienia Na razie wygląda tak, jakby nie zmieniała miejsca, dzielna dziewczyna!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:30, 28 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A poza tym, moje jabłonki i śliwa kwitną! Hurrra! Będą owocki pierwszy raz! Bo będą, prawda?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:17, 28 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A poza tym, moje jabłonki i śliwa kwitną! Hurrra! Będą owocki pierwszy raz! Bo będą, prawda?


Wszystko w nóżkach pszczół. Jak pogmyrają , to będą. Trochę zawiązków owocowych opadnie w czerwcu. Drzewka podejmują wtedy decyzję, czy mogą wykarmić owoce.

Mnie zadziwiła wyczytana gdzieś informacja, że w przemysłowych sadach robi się 30 oprysków w sezonie przeciw różnym szkodnikom i chorobom grzybowym. Dlatego każdy zdrowy owoc w moim sadzie traktuję w kategoriach cudu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:19, 28 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ale wiesz, nie ma tego złego Już Swidośliwa Lamarcka rośnie na nowym miejscu i baaardzo mi się podoba ta zmiana. Na dłuższą metę ta ilość bordowych liści w głównym oknie salonu była męcząca, zwłaszcza w pochmurne dni. Teraz jest lekko, świeżo i przyjemnie
Tylko trzymajcie kciuki, żeby dzielnie zniosła przeprowadzkę w czasie kwitnienia Na razie wygląda tak, jakby nie zmieniała miejsca, dzielna dziewczyna!


Agata, Twój optymizm bardzo mi imponuje, mam nadzieję, że mi się udzieli choć promil
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:02, 30 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Szkoda śliwy, ale dobrze, że już nowe drzewko rośnie na jej miejscu

Wiosna u Ciebie śliczna, bardzo soczysta
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies