Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 16:41, 22 kwi 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Taki domek to nornicy?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Borbetka 09:36, 26 kwi 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
asica napisał(a)
Podlewam, sucho jest paskudnie. I deszczu nie widać w zasięgu wzroku.
W tygodniu obejrzałam ogród preriowy, niedługo może przejdzie nam takie zakładać , albo przynajmniej powiększać roślinność o tą dobrze znoszącą suszę. Rozplenice na patelni średnio dają radę. Ale miskanty już radzą sobie doskonale.

Szklarnia u mnie służy gównie wiosną do podhodowania ciepłolubnych. Latem prawie nic w niej nie ma, bo musiałbym tam non stop wodę lać.

Grill - był zwykły chyba z Jysk. Jak się zaczął chwiać to mąż wykorzystał z niego części i wyspawał stabilną konstrukcję, dokupił ruszta. I już dobre parę lat nam służy.


Czyli grill jednak zrobiony wg własnego projektu. Tak też pomyślałam, bo unikalny. Nie kupisz takiej konstrukcji. Dziękuję Asiu i pozdrawiam .
____________________
borówcowy wizytowka
asica 08:37, 18 maj 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Toszkowe koło, zmienne co rok.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
epiwonia 11:44, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
Witaj Asiu. Twój ogród jest jak zawsze piękny i ja to nazywam "nie przekombinowany". Z przyjemnością się go ogląda. Ja chciałam zadać Ci pytanie, bo Ty masz dużo traw. Nie wiem, czy masz proso rózgowate, ale jeżeli tak to napisz jak ono zachowuje się wiosną? Wsadzone w ubiegłym roku piękne sadzonki dopiero teraz zaczynają dawać oznaki życia.
____________________
Ewa R.
asica 12:05, 18 maj 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Proso faktycznie jest mało atrakcyjne o tej porze. Dopiero jak kwitnie pokazuje swoja urodę. Czekaj cierpliwie, koło sierpnia wynagrodzi
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
epiwonia 14:28, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
Dzięki, bo już chciałam je wykopać.
____________________
Ewa R.
Pszczelarnia 16:07, 18 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
"Sprawdzam", czy u Ciebie wszystko w najlepszym porządku po staremu. Po staremu, bo to cieszy i zachwyca. Warzywnik z uroczymi ścieżkami, wielkie rododendrony, szklarnia i nowość - bratki.

Tulipany będę mieć tylko w donicowe (i skrzyniowe do cięcia), przy czym najlepszy sposób, to jednak zakopać donice pod chmurką. Trzymanie po holendersku pod dachem, w szklarni etc. nie sprawdziło się. Zero kwitnienia i grzyb.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
asica 18:07, 18 maj 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Ja już któryś rok sobie obiecuję tulipany do donić wsadzić.
I co rok wkładam do gruntu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Iwona100 17:12, 20 maj 2020


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Asia często oglądam Twój piękny ogród. Widziałam,że masz werbenę patagońską. Chciałam zapytać czy ona Ci zimuje,wysiewasz ją czy kupujesz gotowe sadzonki? W jakich odstępach je sadzisz od siebie i innych roślin ? I ogólnie czy jesteś z nich zadowolona? Chcę w tym roku pierwszy raz je kupić.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
asica 22:49, 20 maj 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Werbena u mnie zimuje, ale i sama się wysiewa. Można też zebrać nasiona i wysiaść do woli. Wciąż ją znajduję w różnych częściach ogrodu, a i na taras potrafiła przyfrunac . Ja ją uwielbiam. Te co zimuja szybko startują i są dużo szybciej niż wysiane wiosna. Ja nagarniam jesienią trochę liści, żeby było jej ciepłej. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez niej. Od jesieni mam drugą miłość. Werbenę sztywna. Kupiłam sadzonkę jesienią i zakochałam się w niej. Myślałem że nie przeżyła, bo późno odbiła. Ale jest.
Ja sądzę werbene głównie jako uzupełnienie między trawami. Więc nie pilnuje odległości. Ale w taką lukę na początek wkładam kilka sadzonek. To silne i sztywne rośliny.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies