Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Gosiek33 06:28, 11 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W końcu mogę jedną piwonię wąchać u siebie

Żeleźniak już cały w kwiatach? niesamowite.

Powiedz o cyklu życia wieczornika damskiego, ten od Ciebie posadzony latem zakwitł wielką kepą na wiosnę. W zeszłym roku jesienią mocno go przycięłam, teraz kwitnie ale znacznie słabiej. Za to siewki poprzesadzane w różne miejsca kwitną coraz obficiej ale jeszcze kępy nie tworzą? Jak z nimi powinno być?


Ależ wielki pąk dzwonka, to chyba kolejna roślina, która mi padła - zapomniałam, że miałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 06:59, 11 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
No nie
Ja nie wiem co widzę, musisz podpisać

Pieonie cudowne u mnie jeszcze w pąkach
Czy jak przyjade do ciebie w przyszłym tyg to będą jeszcze kwitły ?? Niech poczekają…
Jakie warunki u ciebie maja iryski ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 07:00, 11 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Gosiek33 napisał(a)
W końcu mogę jedną piwonię wąchać u siebie

Żeleźniak już cały w kwiatach? niesamowite.

Powiedz o cyklu życia wieczornika damskiego, ten od Ciebie posadzony latem zakwitł wielką kepą na wiosnę. W zeszłym roku jesienią mocno go przycięłam, teraz kwitnie ale znacznie słabiej. Za to siewki poprzesadzane w różne miejsca kwitną coraz obficiej ale jeszcze kępy nie tworzą? Jak z nimi powinno być?


Ależ wielki pąk dzwonka, to chyba kolejna roślina, która mi padła - zapomniałam, że miałam

A mi zeszłoroczny wieczornik kwitł i zniknął…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 09:58, 11 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
U mnie też wieczornik zeszłoroczny kwitnący zniknął z pola walki - może coś się wysiało i nie wiem jeszcze - póki co mam go w 2 miejscach ale skromniejsze niż te Łucjowe siewki - ta to ma rękę i glebę - od razu siewki silniejsze na starcie...

Przepiękne rośliny u Ciebie Łucja Masz tego dobra u siebie na potęgę!! Ja iryski chętnie, ale czy uda się mi podskoczyć jeszcze w lipcu przed porodem, to nie umiem powiedzieć (choć są pewne plany, że może w Wasze strony jeszcze się zapuszczę zanim urodzę)

Zajrzałabyś do mnie zdiagnozować roślinkę od Ciebie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 10:01, 11 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Aga witaj u mnie

Gosiu zadajesz trudne pytanie... z wieczornikiem to nie wiem, jak jest, u mnie teraz kwitną siewki ubiegłoroczne bez kępy, podejrzewam, że to są późno wysiane siewki, są siewki, które w ubiegłym roku stworzyły kępę i te kwitną potężnie - tak jak u Kasi Mrokasi. Różnie bardzo z nimi jest.
Widziałam gdzieś, że pytałaś o drżączkę - moje też już kwitną.
Żeleźniak cudny jest.

Kasia, pewnie, mają jeszcze dużo pąków, a niektóre dopiero będą się rozwijać lada dzień...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 10:02, 11 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wieczorników ci u mnie dostatek, mogę rozdawać siewek spokojnie, a zaraz będą nowe, bo już strączki z nasionami są, nasionek też mogę zebrać, to sobie porozrzucacie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 10:09, 11 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
jakbyś zebrała nasionka białego wieczornika to będę wdzięczna...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 10:27, 11 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
inka74 napisał(a)
jakbyś zebrała nasionka białego wieczornika to będę wdzięczna...

Zabiorę, ale nie mam gwarancji, że on potem na biało zakwitnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 10:37, 11 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
jakbyś zebrała nasionka białego wieczornika to będę wdzięczna...



i ja na białego jestem chętna

W zasadze dobre wieści mówisz, znaczy te pojedyncze nabiorą masy i będzie z nich ładna kępa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:59, 11 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)

Zabiorę, ale nie mam gwarancji, że on potem na biało zakwitnie.



a mogą być siewki białego jak gdzieś znajdziesz takie kwitnące w nadmiarze?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies