Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 14:57, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
I kwiatuszek na miły weekend
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 15:23, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jola, nie kupuj, ja Ci chętnie oddam z tych moich

Truskawki z czosnkiem podobno dobrze służą sobie wzajemnie. Albo cebula. Ochrona przed szkodnikami niby lepsza
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 15:39, 27 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
tulucy napisał(a)
Jola, nie kupuj, ja Ci chętnie oddam z tych moich

Truskawki z czosnkiem podobno dobrze służą sobie wzajemnie. Albo cebula. Ochrona przed szkodnikami niby lepsza


Wokół swojego truskawkowego poletka sadzę cebule dymkę. Łatwiej ją wyrywać niż czosnek. Do wydobycia tego drugiego musze używać wideł.
Fajnie, że szklarenka się obsadza.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:08, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Dymka w tym roku poszła między buraki. Podobno też się lubią. Ale też bywa u mnie w truskawkach. Jako i zwykła cebula z nasion.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:12, 27 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Nigdy nie uprawiałam cebuli z nasion (oprócz tego wieloletniego szczypiorku ).
W efekcie otrzymuje się duże cebule, czy małe cebulki, które w kolejnym roku, po podsuszeniu, będą dymką?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 22:25, 27 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Łucja fajnie wyszła ta szklarnia z okien ,a warzywnik super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
tulucy 23:13, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu, normalne duże cebule. Przyznam, że nigdy nie udało mi się dymki do takiej wielkości wyhodować, jak tej z nasion. 2 lata temu nabyłam przypadkiem siewki. Byłam zafiksowana na pory, wzięłam jedną odmianę, drugą, patrzę dalej jeszcze jedna, to biorę - w domu przyjrzałam się z bliska i wyszło na jaw, że to nie pory, a cebula. Zła byłam jak nie wiem, bo myślałam, że to siedmiolatka, a po co mi jej tyle (chyba ze 20 flanc). Ale że wyrzucać nie lubię, to posadziłam do truskawek. I zapomniałam. Po czym kiedyś później m mówi, żebym mu cebulę z ogrodu przyniosła. Ja w protest, że na ogrodzie żadnej cebuli nie ma i na pewno mu się przywidziało. Albo z czym pomylił. Oburzył się że że jeszcze cebulę wielką potrafi rozpoznać. No to ja w długą do ogrodu, gdzie on te cebule znalazł. No i to było to, co pierwotnie miało być porem, a potem siedmiolatką. Rok temu już sama wysiałam, prosto do gruntu. Trochę zebrałam nawet. W tym roku ładniej nawet mi jeszcze wzeszła jak w ubiegłym.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:14, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Magda, gdzie mojemu do Twojego...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:48, 27 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
tulucy napisał(a)

Truskawki z czosnkiem podobno dobrze służą sobie wzajemnie. Albo cebula. Ochrona przed szkodnikami niby lepsza

Też mam w truskawkach czosnek w tym roku. W zeszłym miałam cebulę.
Truskawki pięknie rosły. Sójki wyglądały na zadowolone z truskawek I tyle, w temacie szkodników
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 06:53, 28 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Lucy, ja to generalnie powinnam się do ciebie wybrać, bo to już wstyd jak się zbieram. Tyle zmian a ja jeszcze nie widziałam ich na żywo. W niedzielę dziewczyny będą? O której Zana się zapowiedziała? Na 14 jadę na imieniny na Żoliborz. To już połowa drogi. Może wcześniej zajrzałabym...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies