Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 21:11, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Przesadziłam dziś dalie z donic do gruntu, po paru latach należy im się jakaś odmiana. Przy okazji wyszło, że dwie karpy zgniły. Nie wiem czemu. Wszystkie miały takie same warunki.
Ostatnią sadziłam już w deszczu. Po wejściu do domu przypomniałam sobie, że mam jeszcze dwie dalie kupione wiosną w L. Leżą sobie w kartonie na ganku. Jutro je obejrzę, czy jeszcze się do czegoś nadają.

Posiałam dziś ogórki i szparagówkę. Dokończyłam ścieżkę. Przejrzałam zapas doniczek przydasiów i oddałam m do wywiezienia zdecydowaną większość. Zaczęłam porządki pod tarasem, bo tylko tam jeszcze trzeba pomalować ściany.

Poza tym pada, pada, pada... Dość mocno, jednostajnie. Od paru godzin

Kolejne działania ogrodowe raczej pojutrze, bo na jutro też deszcz zapowiadają. Muszę posadzic mieczyki i frezje (!). I jeszcze zefiranty od mamy. I dynie i cukinie. I popikować sałatę. I pomidory przenieść od sąsiadów do nowego lokum
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:20, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Rojodziejowa napisał(a)


No piękne!


Są piękne, są. Ale muszę je naprawdę gdzieś przesadzić. Za duże jednak są w tym miejscu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:22, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
antracyt napisał(a)

Ten mi się podoba
i róże już rozpoczęły


W dereniach tak naprawdę najbardziej podobają mi się liście. Czy w tym, czy w jadalnym, błękitnym... Kolor, kształt, unerwienie. Lubię na nie patrzeć. Takie to uspokajające.

Róże zaczęły. Bruzdownica też, ale na szczęście przy tej ilości krzaków nie dała rady wydrążyć wszystkich pędów.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:28, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Basieksp napisał(a)
O już róże zaczynają u nas jednak trochę później wszystko startuje, ale to nic jest tu tyle do podziwiania często mam tak, że coś u kogoś kwitnie, podziwiam, " nie u mnie jeszcze nie ", idę sprawdzić a tu niespodzianka


Ja lubię takie niespodzianki. Albo takie, że kupuję coś w internecie, bo mnie zachwyca w sklepie. A potem łażę po ogrodzie i zdziwienie... Ale to też znaczy, że mam w miarę stały gust
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 21:29, 24 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tak jest, Memory to potwory. Mój zaczyna mnie przerażać!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Basieksp 22:05, 24 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
U nas tak lekko popadało, ale jest trochę mokro wyszłam na ogród a tam przy tej wilgoci pełno ślimaków powyłaziło, dobrze, że te z domkami, łatwo się je zbierało, ale tyle u mnie ich jeszcze nie było
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
jolanka 22:14, 24 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
No wiesz? Już róże? Co im podsypałaś;’
Jak zobaczyłam tę nową konstrukcję to przypomniała mi się taka kreskówka o pomysłowym Dobromirze
Bodziszki trzymaj
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
antracyt 08:28, 25 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
tulucy napisał(a)


W dereniach tak naprawdę najbardziej podobają mi się liście. Czy w tym, czy w jadalnym, błękitnym... Kolor, kształt, unerwienie. Lubię na nie patrzeć. Takie to uspokajające.

Róże zaczęły. Bruzdownica też, ale na szczęście przy tej ilości krzaków nie dała rady wydrążyć wszystkich pędów.

Też bardzo lubię dereniowe liście i nie marudzę wcale, że mój bezodmianowy cały czas nie kwitnie, ale jak się jakiś kwiatek pojawi, to będzie dodatkowy bonus
Bruzdownicy jeszcze u siebie nie widziałam, u mnie plagą są mrówki w nogach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:52, 25 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
tulucy napisał(a)


Ja lubię takie niespodzianki. Albo takie, że kupuję coś w internecie, bo mnie zachwyca w sklepie. A potem łażę po ogrodzie i zdziwienie... Ale to też znaczy, że mam w miarę stały gust


Uwielbiam takie niespodzianki - że coś mam, o czym zapomniałam, że mam, że coś przeżyło, że się wysiało Ciągle się dziwię, ile tego mam i cieszę, że tyle jest do znajdywania Nie pamiętam o wszystkich roślinach, ale one pamiętają, żeby wyjść
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 09:12, 25 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mrówki są u mnie plagą wszędzie. Teraz sprzątam pod tarasem, bo muszę przygotować teren do malowania. I może zrobię w końcu coś z tymi zasobami wrotyczu, które zgromadziłam.

Tak, chyba najbardziej cieszy to, że coś chciało przeżyć i zadomowić się u nas na dobre.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies