Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

paulaa 13:32, 12 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Natomiast elewacja docelowo tak ma wyglądać (ale kiefy, tego nie wie nikt ) boki domu całe białe.


I jeszcze raz ta moja radosna twórczość
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
malkul 14:12, 12 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
trochę mało widać na twoich rys.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
makadamia 14:43, 12 cze 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Paula, rysunki faktycznie mało czytelne szczególnie jeśli chodzi o nasadzenia.
Ale zanim do nasadzeń dojdziemy, to zatrzymałabym się jeszcze przy układzie funkcjonalnym.

Przede wszystkim parking wydaje mi się niezbyt wygodnie zaplanowany. Na zdjęciu widać, że kierowca wysiada w rabatkę. Nie da się go poszerzyć?

Altankę zdaje się zaplanowałaś w najbardziej nasłonecznionym rogu działki. Ja bym go wykorzystała pod warzywnik i drzewka owocowe, a altankę zrobiła w drugim rogu i posadziła przy niej drzewka ocieniające (uwierz mi, będziesz je błogosławiła w upały)

Przy dzieciach mała piaskownica to trochę krótko. Zaplanowałabym im więcej miejsca, w którym stopniowo będziecie im dostawiać jakieś huśtawki, ścianki wspinaczkowe, trampoliny i tym podobne atrakcje. Wydaje mi się, że ten niewykorzystany kąt przy parkingu byłby na ten cel dobry, tylko trzeba by było żywopłot posadzić. I w ogóle od tej prawej strony przydałby się żywopłot - zimą zimne wiatry stamtąd wieją.

Ogólnie coś takiego bym widziała:


a na zdjęciu wyglądałoby to tak:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
paulaa 15:22, 12 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Wow ale ładnie narysowane! W jakim programie? Przepraszam, że takie rysunki ale nie mam dostępu do kompa a wszystko robię na papierze plus komórka. Tam, gdzie altana to ma być tak naprawdę szopa na narzędzia z drewutnią - ja mega laik pisze altana bo to dla mnie to samo a tu gdzie zaplanowałas plac zabaw to będzie w przyszłości może kiedyś garaż dlatego zostawiam to miejsce puste a plac zabaw myśleliśmy koło piaskownicy. Piaskownica 120x120 bo taką kupiłam w castoramie bo chciałam na już dla syna (ale i tak sie nie bawi w piaskownicy :-/) a warzywnik mam tam u góry koło tej szopy zaplanowany 1,5x5m bo to w ogóle temat rzeka wszyscy (oprócz mnie rzecz jasna) są przeciwni..może jakby zeskanować ten rysunek to będzie lepiej widać?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 15:24, 12 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Tu mam taki pusty szkic zeskanowany widać lepiej co, gdzie?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 15:25, 12 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
No co za nie powiem co?! No przecież normalnie widać a jak wklejam to nic nir widać na tych obrazkach :-/ muszę się dorwać do komputera
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 15:29, 12 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
A jeszcze co do cienia to teraz o 15 mam go z tyłu tyle


____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 15:43, 12 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
15:40 i już cały tył w cieniu..
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Johanka77 20:40, 12 cze 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
makadamia napisał(a)


Tak jest! Zacznie się Tylko z tymi tujami się nie zgadza (po ostatnim weekendzie tuje to mój wróg najgorszy. Zaraz za podagrycznikiem


No to lecę sprawdzić, co one Ci zrobiły
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
makadamia 07:30, 13 cze 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Paula - faktycznie dopiero teraz widać, że kolejne drzewa Ci tutaj niepotrzebne.
Po pierwszych zdjęciach sądziłam, że te dęby są dużo dalej

Czemu garaż z lewej strony, skoro brama jest z prawej?

A rysunki i plany robię po prostu w paincie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies