Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

zieloniutka 20:10, 19 cze 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Drobną korę znajdziesz na olx. Były ogłoszenia. Bez worków wychodzi chyba taniej.

Zastanowiłabym się nad sadzeniem serbów przed garażem. Do osłonięcia masz jakieś 2,3 m wysokości. A serby to są olbrzymie drzewa i będziesz musiała mocno je ciąć, żeby nie zacieniły Ci działki. A masz już od zachodu potężne drzewa.
Do tego na szerokość one zajmują sporo miejsca. Musisz je minimum metr od płotu posadzić, przed nimi też pewnie metr zostawić więc dwa metry z Twojej rabaty pójdą już pod serby.
Może ktoś ma większe okazy wypowie się ile na szerokość jest potrzebne takim świerkom.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 20:16, 19 cze 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
paulaa napisał(a)
Potem piaskownicę wywalimy dlatego jest usytuowana na rabacie a z huśtawki podwójnej zrobimy jedną ogrodową taki jest mój przebiegły plan ale co z tego wyjdzie? no to borówki damy na prawo, tam gdzie niby drzewka owocowe.
A co polecacie jako zimozieline? Bo jak myśle o tujach to mi słabo :-/ co mi w zimie po widoku tuji.. No nir wiem bo znowu tuja plus coś to jednak za wąskie te 1,5 metra. Eh..


Z doświadczenia znajomych wynika, że w piaskownicy to na pewno jeszcze 7 latkowie bawią się więc nie jest to tak do końca krótkotrwały element ogrodu, chyba, że masz już tak duże dzieci.
Osobiście wolałabym piłkę na marchewce niż na kwiatach piwonii czy hortensji.

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 20:44, 19 cze 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Wiek dzieci podałaś na początku-doczytałam Piaskownica to długi temat u Ciebie.
Jeszcze tylko ostatnie spostrzeżenie, które nasuwa mi się po analizie Twoich rysunków- czy na ten domek/drewutnię nie przeznaczacie najlepszego miejsca jeżeli właśnie chodzi o słońce?

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
paulaa 20:52, 19 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Zgadza się jest tam najlepsze słońce. Ta drewutnia mogłaby być tu przy blaszaku sąsiada ale stwierdziłam, że nie chce z tarasu od razu patrzeć na szopę na narzędzia. Oj my wszystko myślimy z M. na odwrót niż Wy ale od biedy jakby nam się jednak odwidziało to mamy miejsce i tu i tu w środę panowie kończą prace trawnikowe, obrzeżowe i tarasowe to dam zdjęcia
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 20:56, 19 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Taki oto mam widok z okna tarasowego. Wolę tu patrzeć na choinki niż na szopę na narzędzia.. A na wprost te hortensje też by może ładnie wyglądały tylko na 1,5 metra to się za hortensje nic nie wciśnie co nie? Chyba żeby cis hortensja cis hortensja???
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 20:58, 19 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Aha no niby będę widzieć w sumie huśtawkę no ale jeszcze nie ma huśtawki i nie wiadomo kiedy będzie więc może gzieś indziej
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Rytla 21:06, 19 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Szopę możesz mieć a) ładną, b) schowaną, ja bym ją tam do blaszaka przykleiła.
____________________
Rytlogród na 18 stóp
paulaa 21:12, 19 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Rytla napisał(a)
Szopę możesz mieć a) ładną, b) schowaną, ja bym ją tam do blaszaka przykleiła.


Co rozumiesz przez schowaną?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
zieloniutka 21:15, 19 cze 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
paulaa napisał(a)
Taki oto mam widok z okna tarasowego. Wolę tu patrzeć na choinki niż na szopę na narzędzia.. A na wprost te hortensje też by może ładnie wyglądały tylko na 1,5 metra to się za hortensje nic nie wciśnie co nie? Chyba żeby cis hortensja cis hortensja???


Mnie się tutaj nasunął pomysł wąskiego żywopłotu z cisów prostopadłego do blaszaka, który schowałby Wasz domek, a Wasz ładny domek zasłoniłby blaszak.
Wasz domek w samym rogu a wokół rabatki, które go "ukryją".

A słoneczny róg moglibyście wykorzystać na owoce

Prawda jest taka, że to Wy będąc na miejscu najlepiej sobie ocenicie sytuację. Zamieściłaś wiele zdjęć, które doradzającym wiele mogą pomóc i może to pójść bardzo sprawnie.

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 21:23, 19 cze 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
paulaa napisał(a)


Co rozumiesz przez schowaną?


Dla mnie to coś np. takiego jak w załączniku.
Czarne szopa, brązowe-drewno ułożone lub żywopłot,
zielone prostokąty cisy czy inne wąski zimozielone, kółko np. jakaś duża hortensja.
Tak samo możecie zrobić z tej strony co sobie zaplanowaliście, tylko o te słońce dla owocowych chodzi.


____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies