Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

zieloniutka 20:37, 13 cze 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271

Jeżeli potrzebujesz obornik koński to po sąsiedzku w Orzeszu masz kilka stadnin. Na olx często są ogłoszenia z Twojego rejonu, że ktoś odda obornik koński za darmo.

Chyba mogłoby pomóc doradzającym gdybyś umieściła zdjęcia z wyraźniejszymi liniami.


____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 20:55, 13 cze 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
No i kompostownię też masz w Żorach. Kompost od nich nie nadaje się pod warzywa i inne jadalne rośliny.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
paulaa 21:05, 13 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Ciężka i długa droga przede mną ale biorąc pod uwage, że i tak nie mam pieniędzy na rośliny to mogę się pobawić w poprawę jakości gleby i na wiosne coś zasadzę
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Toszka 21:49, 13 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W tym minusie (braku pieniędzy) jest ten plus, że nie nakupujesz roślin na huuura. Czyli zaoszczędzisz Zajmij się glebą - ona nie tylko potrzebuje wzbogacenia, ale też uleżenia się, przemacerowania, ożywienia. Ziemia to podstawa kondycji i zdrowia ogrodu. Tak na prawdę poprawa kondycji gleby trwa 4 lata.
Teraz spadły ceny kory. Przekopanie kory z glebą wprowadzi do niej i próchnicę i węgiel organiczny.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulaa 21:56, 13 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Toszka napisał(a)
W tym minusie (braku pieniędzy) jest ten plus, że nie nakupujesz roślin na huuura. Czyli zaoszczędzisz Zajmij się glebą - ona nie tylko potrzebuje wzbogacenia, ale też uleżenia się, przemacerowania, ożywienia. Ziemia to podstawa kondycji i zdrowia ogrodu. Tak na prawdę poprawa kondycji gleby trwa 4 lata.
Teraz spadły ceny kory. Przekopanie kory z glebą wprowadzi do niej i próchnicę i węgiel organiczny.


Dzięki za informacje a słyszałyście o użyźnianiu ziemi skoszoną trawą? Żeby po każdym koszeniu sypać na rabaty i potem to chyba przekopywać też.. Muszę poczytać
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 21:56, 13 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Dubelek
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Magda70 10:55, 14 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
O kolejny fajny domek

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
makadamia 10:58, 14 cze 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Słyszałyście, ale to dopiero jak będziesz miała trawę do koszenia
Na razie: kompost, obornik, mączka, kora.
Jak masz piasek, to moim zdaniem glina jest niezbędna, bo inaczej cała woda przeleci wgłąb ziemi i na wierzchu nic nie zostanie.

Teraz jest na to najlepsza pora: budowlańcy już wyszli, a roślin jeszcze nie ma.

Tarasu nie trzeba powiększać wgłąb działki, wystarczy przedłużyć go wzdłuż budynku - to nie przeszkodzi grać w piłkę.
Najlepiej byłoby, jakbyś orientacyjnie tylko określiła, jakie chcesz tam meble postawić, jakie mają wymiary i ile miejsca potrzebują, żeby można było wygodnie się komunikować.

Tak jak pisałam wcześniej: jeśli zaplanujecie (do zrobienia kiedyś tam) jakąś altanę albo placyk, to taras wtedy nie musi być bardzo wielki.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
paulaa 15:15, 14 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Magda70 napisał(a)
O kolejny fajny domek


Witam, dzięki
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 15:22, 14 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
makadamia napisał(a)
Słyszałyście, ale to dopiero jak będziesz miała trawę do koszenia
Na razie: kompost, obornik, mączka, kora.
Jak masz piasek, to moim zdaniem glina jest niezbędna, bo inaczej cała woda przeleci wgłąb ziemi i na wierzchu nic nie zostanie.

Teraz jest na to najlepsza pora: budowlańcy już wyszli, a roślin jeszcze nie ma.

Tarasu nie trzeba powiększać wgłąb działki, wystarczy przedłużyć go wzdłuż budynku - to nie przeszkodzi grać w piłkę.
Najlepiej byłoby, jakbyś orientacyjnie tylko określiła, jakie chcesz tam meble postawić, jakie mają wymiary i ile miejsca potrzebują, żeby można było wygodnie się komunikować.

Tak jak pisałam wcześniej: jeśli zaplanujecie (do zrobienia kiedyś tam) jakąś altanę albo placyk, to taras wtedy nie musi być bardzo wielki.


No właśnie to chodziło mi jak będzie ta trawa muszę się zorientować w temacie gliny taras wyszło, że będzie 5,40x4,20 tak nam wyszło z płyt tarasowych jakie wybraliśmy. Póki co nic nie mam do postawienia ale planowałam w przyszłości stół z krzesłami taki 6-osobowy. Kawkę będziemy przy stole pić i tyle. Wymiarów nie mam, ale moja wydzielona w salonie jadalnia jest 3x3 metry i daje radę. Ewentualnie z boku żeby basen postawić mały dla dzieci
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies