Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małopolski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Małopolski ogródek

johnnynhannah 08:47, 14 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
12.października 1941 roku moi Dziadkowie do ślubu pojechali saniami
74 lata później historia zatoczyła koło - przynajmniej, jeśli chodzi o śnieg
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
bacowa 08:54, 14 cze 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Grzesiu , witaj. Fajnie opowiadasz o ogrodzie. Pamiętaj że w/g regulaminu forum ,wstawiamy tylko 4 fotki w poście
pozdrawiam
johnnynhannah 08:58, 14 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Na szczęście to był tylko falstart zimy i mogliśmy się jeszcze długo cieszyć piękną jesienią Anno Domini 2015

Fantastyczną promocją uraczył nas jeden hipermarket na literę "A" - przecenił wszystkie rośliny w zewnętrznym ogródku o 50-75%:

Jeśli pamięć mnie nie zawodzi, to za tej największe (140cm) smaragdy zapłaciliśmy 13zł/szt!
(EDIT: myliła mnie, było 18zł/szt, ale to i tak bardzo tanio)

Rośliny szybko znalazły swoje nowe miejsca na (w) ziemi:


W przeciwieństwie do "Alternatywy 4", ten las choinek nie chyli się w powitalnym geście
Za rok-półtora pojawi się w tym miejscu ogrodzenie...


a w tym miejscu ogrodzenie już jest:


klon palmowy - na jesienną defiladę gotowy


i "prawa" skarpa w niepełnej krasie (w oddali - drewniana pergola już w swoim obecnym miejscu)


a tutaj, w oczekiwaniu na mroźne noce, "cukierki" (jak mówił Jaś) bądź "duchi" (jak wtórowała mu Hania)





____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 08:59, 14 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
bacowa napisał(a)
Grzesiu , witaj. Fajnie opowiadasz o ogrodzie. Pamiętaj że w/g regulaminu forum ,wstawiamy tylko 4 fotki w poście
pozdrawiam


Witaj Ewa
Przepraszam - zaszalałem na początek z tym fotkami
Ale poprawię się już od następnego postu, słowo ogrodnika
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 09:02, 14 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Kolejne odcinki wkrótce - a na miły początek/środek dnia dla wszystkich moich Czytelniczek i Czytelników piękny wschód słońca nad szczytami Pogórza Wielickiego, który uchwyciłem 24.listopada (roku 2015 rzecz jasna, chronologia musi być )



____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
sylwia_slomc... 10:22, 14 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
królowa tysiąca nocy- fotka nad wpisem to trytoma groniasta , fotka pod wpisem to dziwaczek.
Red barona zabierz z włókniny bo się pięknie rozrasta przyrostami bocznymi, włóknina mu to uniemożliwi i nie pokarze swojego uroku

Z rabaty trawiastej zabierz tą po prawej stronie biało zielone pasiaste liście to mozga , bardzo ekspansywna zje wszystko dookoła. byliny dwuletnie muszą mieć możliwość się wysiać inaczej zawsze stracisz roślinę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
johnnynhannah 10:29, 14 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
sylwia_slomczewska napisał(a)
królowa tysiąca nocy- fotka nad wpisem to trytoma groniasta , fotka pod wpisem to dziwaczek.
Red barona zabierz z włókniny bo się pięknie rozrasta przyrostami bocznymi, włóknina mu to uniemożliwi i nie pokarze swojego uroku

Z rabaty trawiastej zabierz tą po prawej stronie biało zielone pasiaste liście to mozga , bardzo ekspansywna zje wszystko dookoła. byliny dwuletnie muszą mieć możliwość się wysiać inaczej zawsze stracisz roślinę


Dzięki za informacje Ja to w ogóle zielony jestem w nazwach roślin, moja Żona wie dużo więcej, a i tak mamy w ogródku rośliny, których nie umie nazwać - więc Twoje podpowiedzi będą nieocenione.

Biało-zelona dała się nam we znaki. Usuwaliśmy już ją z wielu miejsc. "Zasiała się" nawet na centrymetrowej warstwie piachu na betonowej podstawie pod legarem tarasu! Teraz rośnie sobie w małej kępce, włożona do grubej plastikowej donicy, a dopiero potem zakopana w ziemi

Red Baron zmienił już i lokum, i podłoże - wszystko opiszę w kolejnych odcinkach
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 10:59, 14 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Zima 2015/16 była taka, że raz ją było widać:



a raz nie (wtedy od razu grabki i łopatki szły w ruch)
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
sylwia_slomc... 11:01, 14 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
U mnie w tym czasie było tak samo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
margaretka3 12:02, 14 cze 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Cześć, sąsiedzie Mam do Ciebie kilometr Rozpoznałam dom i okolicę
Ale fajnie!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies