Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małopolski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Małopolski ogródek

johnnynhannah 23:07, 16 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Warmia napisał(a)
Przydreptałam z innego wątku ciekawa nowego forumowicza. Przeczytałam, pooglądałam i powiem szczerze, że tego miejsca to Ci zazdroszczę ogromnie. Hamak w ogrodzie to rewelacyjna sprawa. Czekam na kolejne odcinki tego serialu, bo czyta się i ogląda z przyjemnością.





Cześć Marta
Mam nadzieję, że kolejne odcinki będą trzymać poziom
Co do hamaku - raz testowałem, jak architekci most, jednak śliwy są wątłe dosyc i raczej wagowo na moją Żonę czy dzieciaki przygotowane
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
Warmia 23:13, 16 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
johnnynhannah napisał(a)


Cześć Marta
Mam nadzieję, że kolejne odcinki będą trzymać poziom
Co do hamaku - raz testowałem, jak architekci most, jednak śliwy są wątłe dosyc i raczej wagowo na moją Żonę czy dzieciaki przygotowane


To dla siebie musisz coś wykombinować, bo rodzinka ma gdzie się wylegiwać
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
kerii 16:26, 17 cze 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam prawie sąsiada fajnie opowiedziana historia ogrodu
____________________
Jola Moja glebo terapia
johnnynhannah 11:04, 18 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Po deszczu... sobota była paskudna, ale róże raczej zadowolone





Tawuły też pokazały swoją najpiękniejszą stronę


A to kalmia Olympic Fire


____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 11:04, 18 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
kerii napisał(a)
Witam prawie sąsiada fajnie opowiedziana historia ogrodu


Witaj
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 15:14, 20 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Ech, zapuściłem trawnik i nie zauważyłem minimalnie wystających pozostałości po śliwach... Może gdybym ustawił wyższą wysokość koszenia (na tej części działki normalnie koszę na ok. 7cm, wczoraj obniżyłem do 4cm) to nie byłoby tragedii, a tak... ze 3 stówki pójdą na prostowanie wału, noża i wymianę piasty
Za to czeka mnie porządne karczowanie - mam w sumie 8 czy 9 takich "czarnych punktów", gdzie kilof, szpadel i pilarka pójdą w ruch Kosiarka powinna być zrobiona do końca przyszłego tygodnia, na szczęście w razie czego mam starą elektryczną
No i zabrać się muszę w końcu za zrobienie małpiego gaju - legary czekają na oszlifowanie i malowanie. Siatka sznurowa, sznury wiszące, bocianie gniazdo już są, muszę jeszcze zorganizować opony, no i ściankę z kamieniami do wspinania
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
margaretka3 13:39, 26 cze 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Oj, bolesne dla portfela są takie niespodzianki.
A co tak pika przy ogrodzeniu od strony ulicy?
Bo przechodziłam i mnie 'opikało'
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
johnnynhannah 13:42, 26 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
margaretka3 napisał(a)
Oj, bolesne dla portfela są takie niespodzianki.
A co tak pika przy ogrodzeniu od strony ulicy?
Bo przechodziłam i mnie 'opikało'


"Odstraszacz" zwierzaków - kupiony po przebojach z sarnami i psami... Tyle tylko, że (jeszcze przed ogrodzeniem tyłu działki) sarny przechodziły i zjadały rośliny metr od niego, a psy z całego sąsiedztwa przestały reagować na pikanie... Jak baterie mu padną, to pewnie się pożegnamy
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 10:16, 24 lip 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Długo nie pisałem, bo nie miałem czasu. Oprócz standardowego doglądania ogródka doszła mi extra robótka - małpi gaj dla dzieciaków. Trudno się przy nim pracowało, mając zazwyczaj raptem 3h wolnego w tygodniu + sobota (często deszczowa), ale w końcu budowla stanęła, a dzieciaki są zachwycone
Na zdjęciach trochę jeszcze panuje bałagan, ale młodym nie przeszkadzały leżące wszędzie narzędzia, wkręty i kantówki









Ogólnie małpi gaj jest na obrysie 210x300cm. 210cm to wymagana szerokość między słupami dla siatki wspinaczkowej. Belki szczytowe są przedłużone i mają 250cm - a to z uwagi na daszek z płachty-żagla kupionego w JYSK o wymiarach 2,5 x 3 metry - idealna, żeby w największy upał dodatkowo zacienić miejsce zabaw
Muszę jeszcze zespawać rurkę z płaskownikami i zrobić drążek do zwisania i podciągania się (choć jego rolę na razie pełni trapez z drążkiem i uchwytami), a vis-a-vis bocianiego gniazda dołożę prawdopodobnie huśtawkę-kokon


Na koniec dorzucam kwitnącą różową hortensję - kilka kwiatów ma fioletowych
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
margaretka3 10:34, 24 lip 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ale świetne miejsce na dziecięce zabawy! Jesteś naprawdę zdolnym tatusiem!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies