Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogród Reni i Matiego

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogród Reni i Matiego

Renii 20:56, 07 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Po przeczytaniu wielu wątków założyłam własny wątek. wiele się już od Was nauczyłam.
Postanowiłam do końca tego roku mocno popracować na mojej działce wokół domu tak aby zagościł w niej ład i porządek. Dość chwastów.
Tymczasem wkleję kilka zdjęć prosząc Was o rady.
Tak wygląda strona wschodnia
Zaczynamy odchwaszczanie

Po pozbyciu się chwastów Zamierzam przy ogrodzeniu posadzić konwalię lub barwinek. Czy to dobry pomysł?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 21:38, 07 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 21:43, 07 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
cd ściany wschodniej


Świerki posadziłam trzy lata temu malutkie ze szkółki. Teraz nie wiem co z nimi zrobić rosną ogromne. Posadziłam za nimi jałowiec blue arrow ale już sama nie wiem czy pozostawić te świerki tylko je mocno przycinać służyłyby jako ekran od sąsiadów.
Co o tym myślicie?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 21:46, 07 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Tutaj zdjęcie po przekopaniu ziemi i wyciągnięciu chwastów. Od razu ładnie się prezentuje.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 22:04, 07 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
I ciąg dalszy zakręcamy na południe


Mata szmata wyciągnięta z rabaty przy tarasie- obecnie służy do "uśmiercenia" chwastów.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 22:07, 07 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 22:08, 07 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 23:07, 07 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam. Dlaczego taki tytul Japonski..... czy chcesz w tym stylu zrobic ogrod? Jezeli tak to czeka cie nie lada pracy dlugoterminowej.

Pytasz o swierki sa bardzo ladne chociaz nie rowne. mozesz je zostawic lub przesadzic w inne miejsce co jest ryzykowne. Przesadzic jesienia lub wiosna z duza kepa.

Te swierki mozesz formowac przez ciecie mlodych przyrostow byle nie czubka.
Wtedt beda rosly w zwyz i beda gestnialy.
Zobacz na forum chyba jest watek o swierkach tam duzo sie dowiesz.

Jak zostawisz swierki to jalowce trzeba wysadzi i posadzic w jeden szpaler ok 70,cm jeden od drugiego.

Przy swierkach zrob szersza rabate co najmniej 2 m od plotu mozesz przed nimi cos posadzic trawy, hortensje.

Na razie ze zdjecia nie widac nie napisalas ktore to twoje tuje od plltu.
Przy tujach od plotu raczej nic nie sadz tylko przysyp kora.
Rozloz kartony w paski lub pojedz do sklepu budowlanego i kup papier falisty a moze zostalo ci po budowie malowaniu i rozłoz i na to nasyp kory.
Nie rozkladaj przypadkiem folii bo korzenie nie beda mialy czym oddychac.

Ogrod podziel na kwartaly i w tych kwartalach planuj co chcesz miec i rob po kolei nie spiesz sie bo wtedy popelnia sie bledy.

To tyle
Pozdraiwm.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 15:50, 11 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Pytanie dlaczego japoński ogród ponieważ bardzo podobają mi się ogrody japońskie.
Świerki rzeczywiście przesadzę na jesień przed ogrodzenie i będę z nich formowała żywopłot -doczytam o tym na forum.

O macie szmacie już się naczytałam więc nie będę popełniać tego błędu, chociaż przed tarasem poleżała dwa tygodnie i jest ściągnięta.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 16:01, 11 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
A to szkic mojego ogrodu

Szczegóły później
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies