Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogród Reni i Matiego

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogród Reni i Matiego

Renii 21:51, 02 sty 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
No to mnie pocieszyłaś Danusiu
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 22:03, 02 sty 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Pokaże jakie cudeńka wyrosły mi pod matą szmatą. Leżała ponad rok, przylegała do domu na szerokości ok, 2m.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 00:57, 03 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam Reni w nowym roku. Zdrowia i zapału w dalszej scenerii ogrodu życzę.

A teraz odnośnie działki z grudniowych fot widać, że to duża działka ile ma ha, może gdzieś już napisałaś a ja nie doczytałam.
Widzisz co się dzieje pod tą tzw szmatą życie kwitnie w najlepsze. Rozłogi perzu i innych pędów nie ma na nich mocnych.
Firany i jeszcze karton taki malarski jest dobry. Ja na skalniaku nic nie dałam i bardzo żałuję bo żwir się miesza z ziemią. Mam żwiru dosyć dużo ok. 20 cm i też skrzyp wyrasta teraz wapnuję. Muszę znowu rozsiać na zimę, ale czy to coś da co rok to go więcej.
Najważniejsze jest aby wiosną nie dopuścić do jego zakwitnięcia bo to dla niego pożywka i się panoszy.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 10:33, 04 sty 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Elu moja działka ma 21 arów.Zdjęcia trochę mylą. Mieliśmy hektar, który został podzielony na 4 działki- drogę prywatną wytyczyliśmy wewnątrz działki. Moja działka ma szerokość niecałe 22 metry i długa na 100. Ogrodzenie w trakcie więc przestrzeń jest.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 10:34, 04 sty 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
A co do skrzypu to też mam go dużo. Ale zauważyłam, że jak porządnie przekopię widłami i wybiorę sporo to jest go mniej. A ty go wapnujesz i kiedy to robisz?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 12:52, 04 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Wapnuje trzy razy przynajmniej w zeszłym roku tak zrobiłam. Wiosną i we wrześniu tylko miejsca na skłaniaku między roślinami i w zimie na śnieg ale na razie go nie widać to sypie też na skłaniaku wszędzie jak leci. Sypie dolomintem w granulkach. Na skłaniaku nie mam kwasolubow więc sypie wszędzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 23:06, 13 sty 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Mój rododendron. W ubiegłym roku wiosenne przymrozki ścięły kwiaty. Mam nadzieję, że w tym roku będzie piękny.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 23:10, 13 sty 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Zobaczcie, jaki uroczy koper / samosiejka/
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Dorota123 21:37, 17 sty 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ostatnie zdjęcie nasunęło mi pewien pomysł. Jeśli Ci się spodoba obsadź tę murowaną donicę na początku czerwca (wtedy rośliny balkonowe są już tańsze) białymi surfiniami, a między nimi nie wiem jak to się nazywa ale też białe drobniutkie kwiatuszki rosnące do góry. Mam je w wizytówce pod świerkami razem z białymi i granatowymi petuniami. Kwitnie to cały sezon. można dosadzić coś dla przełamania bieli, chociaż ja wolę samą biel. Miałam w tym roku surfinie w kolorze mocnego różu posadzone w gruncie. Radziły sobie bardzo dobrze i kwitły bez przerwy. Trawki oczywiście zostaw, będą ładnie wyglądały, ale to po prawej stronie nie wiem co to? I czy na pewno jest na tyle reprezentacyjne, że ładnie wygląda cały ogrodowy sezon.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Renii 23:02, 01 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Dorotko po prawej stronie to kiścień. Co do surfinii to wiem, że doskonale radzi sobie w gruncie. Moja mama przyniosła kiedyś od koleżanki i przechowywała u mnie w ogrodzie. Teraz co roku sama wschodzi w różnych miejscach i nawet są różne kolory.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies