Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogród Reni i Matiego

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogród Reni i Matiego

Renii 22:35, 04 paź 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Dorota123 21:27, 05 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Z przerażeniem patrzę na żwir wysypany na gołą ziemię, ja pod żwir kładę stare stilonowe firanki. One nie duszą korzeni roślinom i nie trzeba tak często uzupełniać żwiru. Podczas chodzenia po żwirku będzie on się mieszał z ziemią i w nią wgniatał. Przecież będziesz musiała raz na jakiś czas tam wejść i powyrywać chwasty.
Za tujami zrób tak jak radzi Ela, czyli wysyp korą. Barwinek rozłazi się gdzie ma tylko ochotę, doświadczyłam tego u siebie. Mam też konwalie pod świerkami i też nie polecam, też się rozłażą. Jedno i drugie trudne w likwidacji.

Świerki radziłabym zostawić, dają ładny kolor i tło w ogrodzie. Wiosną obrywaj boczne przyrosty, żeby nie rosły szeroko tylko w górę. Rabatę przed świerkami poszerz by można było coś pod nimi posadzić, mogłabyś tam przenieść pierisy jako niskie piętro, ale między świerki a pierisy można by wsadzić trawy i hortensje. Ładnie wyglądały by na tle świerków.

Nie mogę rozpoznać roślin przy tarasie, ale ja bym je przesadziła w inne miejsce. Tam posadziłabym trawy rozplenice, pięknie wylewały by się na taras i skarpę. Między nimi posadziłabym tulipany, żeby wiosną ładnie się prezentowały zanim obudzą się do życia trawy. Później jak tulipany będą już nie ładne zasłoniły by je trawy.
Takie moje pomysły, a Ty przemyśl wszystkie podpowiedzi. Życzę powodzenia.
Kupiłam sobie w ubiegłym roku rozplenice i udało mi się każdą doniczkę podzielić na trzy części. W tym roku całkiem ładnie już wyglądają.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:02, 05 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zerknij na stronę 979 Jurajski Ogród, O takich rozplenicach myślałam. Tam też jest delikatna skarpa.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 22:12, 05 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Jak nie masz firan to kartony. Mozesz kupic karton malarski podczas malowania kladzie sie na podlodze jest w rolkach w skl budowlanych.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 21:59, 08 paź 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
I znowu źle zrobiłam
Dobrze, że wczoraj nie starczyło mi czasu na wysypanie kamieniem reszty ziemi.
Może coś podziałam ze starymi firankami.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 22:04, 08 paź 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Dziękuję Dorotko za rady. Większość świerków już przesadzona rozplenice mam w innym zakątku ale posadziłam jesienią więc są marne. Może pstryknę jakąś fotkę przy słonecznej pogodzie - jak taka będzie, bo tymczasem to tylko deszcz u nas brrr.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 22:40, 08 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Renii napisał(a)
Dziękuję Dorotko za rady. Większość świerków już przesadzona rozplenice mam w innym zakątku ale posadziłam jesienią więc są marne. Może pstryknę jakąś fotkę przy słonecznej pogodzie - jak taka będzie, bo tymczasem to tylko deszcz u nas brrr.



Ogrod nie bajka. Zawsze beda jakies niedociagniecia. Masz szczescie, ze ktos dobrze radzi bo w swojej praktyce takie bledy ktos popelnial i pisze abys ich nie popelniala.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 21:50, 09 paź 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
To prawda Elu jestem Wam bardzo wdzięczna dziewczyny za rady
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 23:26, 20 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Renia czego się zacięłaś i nic nie pokazujesz. Czy coś robisz w swoim ogródku. Nie przejmuj się, jak czegoś nie wiesz to pytaj. Pokazuj i daj znać jak coś nie wiesz.
Nie pierwsza i nie ostatnia jesteś, ze błędy robisz. Wiesz jak to jest człowiek się uczy całe życie.

Mój eM po tylu latach do mnie mówi, że "ze mnie żaden ogrodnik bo ciągle przesadzam. Ani jedna roślina nie znalazła stałego miejsca jedynie jakoś trawy cię nie ruszają". Ale on nie rozumie, że nie każda roślina w danym miejscu nie rośnie, ale mam go gdzieś i swoje robię.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 23:17, 27 paź 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Oj Elu pochłonęła mnie praca ale zawodowa /zmieniłam od września/ coś niecoś zrobiłam w ogródku ale jak wracałam z pracy to tylko godzinka dziennie a pogoda też kapryśna więc nie codziennie się udaje popracować w ogrodzie. Jak przestanie padać to zrobię fotki. Kamienia jeszcze nie rozsypałam ale kupiłam karton.
Ja mam spory ogródek warzywny więc z tym miałam dużo pracy aby uprzątnąć na zimę. Czekam tylko na weekendy. Ale Twój wątek zawsze nadrabiam.

Pozdrawiam gorąco
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies