Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogród Reni i Matiego

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogród Reni i Matiego

Renii 21:32, 24 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Dwa dni temu czytałam o kompostowniku i dlaczego nie rozpoczęłam produkcji w ubiegłym roku . Brakuje mi złota w ogrodzie
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 21:37, 24 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Zrezygnowałam bo u mnie wysoki stan wody w gruncie. Pozactym okrutna glina. Więc przygotowanie podłoża dla nich zajmie 3 lata i tak mogą się źle czuć. U mnie poza tym inne priorytety -zagospodarowanie trudnych miejsc.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:38, 24 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Renii napisał(a)
Dwa dni temu czytałam o kompostowniku i dlaczego nie rozpoczęłam produkcji w ubiegłym roku . Brakuje mi złota w ogrodzie


To prawda. Też od tego zaczynałam. W pierwszym roku kupowałam ziemię w workach i mieszałam. A w drugim już miałam kompost. Bez niego ani rusz na dużej powierzchni.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Piotr_ 21:40, 24 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
U cb prac ehh a u mnie czasu bra o ogrodu mam kawał co tu gdybać
Miłego wieczoru i zapraszam do mnie do wątku
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Urszulla 21:48, 24 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Trawy kupuję u Parchańskich w Bestwince na granicy z Kaniowem. Albo czasem małe dostaję od kogoś. Nigdy przez internet. Przez internet kupiłam tylko róże Artemis i Eden.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 21:49, 24 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)
Przy tarasie widziałbym trawy i róże i wiosenne cebule. Ale Ty chcesz japoński to odsyłam Cię do Pisarzowic. Tam czasem spotykamy się z dziewczynami. Do japońskiego też można wskoczyć. Ja nie znam się na żwirowych rabatach, niestety.

A może Ci bliżej do Goczałkowic u Kapiasów - tam są wszelkie inspiracje


Posadziłam przy tarasie sporo cebul na jesieni: Żonkile, hiacynty, tulipany, ale na jesienni 2018 będzie wysiedlenie w inne miejsce właśnie ze względu na ogród japoński.

U Kapiasa byłam kilka razy w Pisarzowicach raz, ale nie wiedziałam wtedy o ogrodzie japońskim - na pewno się tam wybiorę na święto kwitnących azalii.

Jak będzie organizować spotkanie w Pisarzowicach dajcie znać.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 21:58, 24 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Będę wpadać.zima to świetny czas na projektowanie a wiosną ruszysz z pierwszymi chwastami fajnie Ci radziła Dorota. Zaczniesz od donic na tarasie potem pójdą inne rzeczy.
Podobno fajna szkółka jest w Krzywaczce. To nie masz daleko. A Oświęcim jest pięknie obsadzony wszędzie to też muszą być w pobliżu fajne szkółki.


Tak, dam znać jakby było spotkanie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 23:24, 24 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258


Różyczka Jan Paweł II dla odwiedzających mój wątek
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 10:41, 26 lut 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Renii napisał(a)
Mój rododendron. W ubiegłym roku wiosenne przymrozki ścięły kwiaty. Mam nadzieję, że w tym roku będzie piękny.



Jak tam mieszkasz i nadają o przymrozkach to go odkryj na noc. U mnie w zeszłym roku też obdarzył rododendron bialy w jesieni trochę zakwitly w tym roku też ma dużo pakow kwiatowych.
A poza tym u nas śnieg pada i jest mroźno.

Róża piękna.
Pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 21:28, 26 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Właśnie Elu zmarzł. U nas dość mroźno dzisiaj -15. Jutro ma być podobnie. Jak przyjechałam dzisiaj z pracy to poszłam zerknąć z ciekawości a liście skurczone.

W zimie fajnie popatrzeć na kwitnącą różę dopiero na zdjęciach dostrzegłam jej urok, chociaż w sezonie też mi się podobała
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies