Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogród Reni i Matiego

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogród Reni i Matiego

basia3012 00:20, 02 lut 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Pospacerowałam po Twoim ogrodzie Reniu. I muszę powiedzieć, że zapał do pracy godny i podziwu i pozazdroszczenia. A rabaty pięknieją w oczach. Gratuluję. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 17:51, 03 lut 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Reniu piękna róża Charming Apricot jak masz miejsce to warta zakupu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
katel 22:45, 21 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witam się u Ciebie - praca wre, postępy imponujące
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Renii 22:18, 22 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Serdecznie witam nowego gościa. U mnie praca wre? Mnie się wydaje, że ślimaczy, ale wiosna coraz bliżej. A
A tymczasem czytam forum, zapisuję i ciągle się uczę.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
ElzbietaFranka 00:45, 23 lut 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Reniu nie to nie jest Bażyna podobna roślina do niej. Kupiłam posadziłam i plenie się jak diabli wszędzie jest zakwita na żółty kolor i potem trzeba ciąć bo brzydko wygląda ale znowu wypuszcza nowe łodygi.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 19:16, 23 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Rzeczywiście Elu podobna do bażyny.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 21:14, 24 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Renii napisał(a)
Dziekuję Gonia za odwiedziny i miłe słowa.
Zastanawiam się czy nie za wcześnie założyłam swój wątek bo są osoby, które robią wielkie wow wklejając zdjęcia ogrodu prawie dojrzałego a u mnie dopiero się tworzy, ale trudno. Mam jedną rabatkę przy tarasie trochę tu jeszcze pusto "coś" trzeba dosadzić ale jeszcze pracuję /zastanawiam się/ nad tym "czymś". A oto moja skarpa tarasowa


Witaj myślę że bardzo dobrze robisz otwierając wątek na początku prac. Tu nikogo nikt nie pogania
Jeżeli pozwolisz to skomentuję ten kawałek. Podobny świerk rośnie w rogu działki, zobacz jaki duży. Ale to właściwe dla niego miejsce. Natomiast w tym rzędzie ciężko to widzę na przyszłość. Tnij przyrosty o połowę, min 1/3. Teraz po zimie będzie czas najlepszy. Przesadzanie ich w inne miejsca byłoby najlepsze ale są chyba na to zbyt duże.

Nie napisałaś którą to strona świata. Domyślam się tylko że południowa.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Piotr_ 21:16, 24 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Cudny ogród podziwiam byłem podreptań po wątku i jestem pod wrażeniem ehhh
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Urszulla 21:29, 24 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Przy tarasie widziałbym trawy i róże i wiosenne cebule. Ale Ty chcesz japoński to odsyłam Cię do Pisarzowic. Tam czasem spotykamy się z dziewczynami. Do japońskiego też można wskoczyć. Ja nie znam się na żwirowych rabatach, niestety.

A może Ci bliżej do Goczałkowic u Kapiasów - tam są wszelkie inspiracje
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 21:30, 24 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witam Miłych Gości.

Ula

Pozostały tylko dwa świerki -to jest strona wschodnia, reszta przesadzona przed ogrodzenie. W ich miejsce posadzę na wiosnę szpaler ze świerków serbskich są takie smukłe i eleganckie. A te dwa, które zostały będę przycinać. Świerk w rogu działki -posadzony u sąsiadki, ale olbrzym z niego wyrósł.

Taras to strona południowa.

Ula, a dlaczego zrezygnowałaś z rododendronów?

Piotr

Dziękuję za miłe słowa, mnie przeraża ilość prac do wykonania. Ale pochwały tylko dodają skrzydeł do pracy więc chwalcie, chwalcie dużo zwłaszcza jak rozpocznie się sezon.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies