Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Funkiowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkiowe zacisze

ElAri 07:58, 26 kwi 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Witaj Sąsiadko

a może masz jakiś nadmiar roślin które Ci się rozrosły? możemy się czymś powymieniać
ja mam trochę roślin do zbycia
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
Basia32 19:46, 29 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
A czy trafiają się Wam ślimaki na hostach??? Co z nimi robić??? Mam takowe w moich hostach....
ElAri 12:39, 30 kwi 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Basia32 napisał(a)
A czy trafiają się Wam ślimaki na hostach??? Co z nimi robić??? Mam takowe w moich hostach....


Są pułapki na ślimaki a jak nie to ręcznie się zbiera ja nie mam u siebie problemu ze ślimakami, mam kosa w ogrodzie który mi likwiduje wszelkie niepotrzebne jak i potrzebne żyjątka.
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
akanta 21:29, 16 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
annka napisał(a)
Witam wszystkich. Od wczoraj kiedy odkryłam forum podziwiam ogród "Matki założycielki" i zastanawiam się jak wcześniej bez tego żyłam
Wybrałam do pokazania ogródek zrobiony z zapuszczonej działeczki pracowniczej dziadków. A że jestem zakręcona na pynkcie host będę Was nimi zanudzać




Witam serdecznie! Piękne zacisze z hostami w roli głównej.Ja też jestem na ich punkcie zakręcona.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 21:32, 16 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
ElAri napisał(a)

A czy trafiają się Wam ślimaki na hostach??? Co z nimi robić??? Mam takowe w moich hostach....


Są pułapki na ślimaki a jak nie to ręcznie się zbiera ja nie mam u siebie problemu ze ślimakami, mam kosa w ogrodzie który mi likwiduje wszelkie niepotrzebne jak i potrzebne żyjątka.


Witam.Ślimaki nie lubią piasku , węgla z grila oraz popiołu z ogniska.Można więc tym podsypywać.Ja tak robię.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
nl_kinia 12:47, 20 cze 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
annka napisał(a)

Aniu - mam do Ciebie romans

Chodzi o hosty
Czy znasz jakąś odmianę, która wytrzyma na słońcu? Bo mam aureomarginata i zobacz jak wygląda. Tam słońce jest najdłużej i zobacz jak wygląda - bieda z nędzą


Jeśli dodatkowo liście u nasady gniją to kłącze zostało porażone jakimś patogenem grzybowym.
Często jeśli choroba zaczyna się od nieregularnych smug to jest to choroba wirusowa. Popalone słońcem nie wydaje mi się.


spaceruję po Twoim ogrodzie i natknęłam się na pytanie Sebka - czy może takie porażenie da się wyleczyć?
mam doniczkowego kwiatka (nie mam pojęcia co to jest) i właśnie w ten sam sposób coś mi go niszczy... bardzo zależy mi na wyleczeniu go i myślałam, że odcięcie chorego liścia pomoże, ale gdzie tam... zasychają coraz to kolejne
____________________
Kingi ogrodowe początki
Sebek 13:38, 20 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kinga - musisz je podlać środkiem grzybobójczym, z tego co pamiętam ta hosta już nie wyrosła od nowa, zamarła. To chyba od słońca nie było tylko grzyb.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nl_kinia 14:26, 20 cze 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
dzięki Sebek, podjadę ze zdjeciem do ogrodniczego, żeby mi coś doradzili w takim razie ...
____________________
Kingi ogrodowe początki
Klamber 07:11, 11 lip 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Aniu co z Tobą, masz taki piękny ogród i nie pokazujesz nam. Pozdrawiam Cie.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
maja 16:07, 31 lip 2012


Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 13
Śliczna ta Twoja kolekcja a funkie poprostu super takie duże ja też je uwielbiam a najwspanialszy dla mnie jest moment jak po zimie wychodzą z ziemi i widać tylko takie kiełki,pozdrawiam
____________________
Maja - To co kocham
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies