Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Górą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Górą

sylwia_slomc... 16:59, 03 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Mnie się też ta odmiana variegata podobała i z tego ogrodu z trawnika go przytargałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 17:31, 03 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Lubię rośliny bagienne o większych liściach zaskoczyło mnie to że on kwitne
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 17:42, 03 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
A ja go najpierw dla kwiatów właśnie wzięłam, ale mnie to kwitnienie własnie w formie nie rozwiniętego kalafiorka najbardziej się podoba potem szału nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 17:24, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Sylwia co do lepiężnika to dzisiaj widziałem w TV że w Japonii robią z niego sałatki. Zbierają go jeszcze jak jest sporo śniegu ale niektóre miejsca są odsłonięte i bez niego, wycinają te kalafiory. Pięknie to wyglądało w połączeniu z bambusami
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 17:27, 05 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Czyli te sałatki z tych kalafiorków? Na surowo czy gotowane?
Dobrze wiedzieć na wypadek gdyby trzeba było wyżyć z tego co na działce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 17:34, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ta te środki ta kobieta tylko je wypłukała posiekała i dodała do czegoś ale co to było to nie mam pojęcia to tzw. nowalijki u nich.
A dzisiaj znalazłem w necie Paulownie Catalpolistną i tak się zastanawiam
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Anda 17:36, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Bierz paulownie Prześliczna jest, a Ty masz miejsce
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pawel_snopek 17:40, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Anda napisał(a)
Bierz paulownie Prześliczna jest, a Ty masz miejsce

Muszę to przemyśleć bo teraz głowę mam zajętą rabatą która będzie miała sporo metrów długości oraz parę metrów szerokości. Wiem jedynie że będą tam rosły brzozy dorenbosy wielopniowe w ilości 5 sztuk, myślałem by dodać tam jakieś derenie a reszta to już problem.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Anda 17:45, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
pawel_snopek napisał(a)

Muszę to przemyśleć bo teraz głowę mam zajętą rabatą która będzie miała sporo metrów długości oraz parę metrów szerokości. Wiem jedynie że będą tam rosły brzozy dorenbosy wielopniowe w ilości 5 sztuk, myślałem by dodać tam jakieś derenie a reszta to już problem.


Oj tam, oj tam Posadzisz do tego na przód jakieś sucholuby i będzie dobrze Perowskia, Sedum, Knautia, Achillea, jakieś trawy np. Helictotrichon sempervirens 'Saphirsprudel' lub Panicum któreś. Jakie chcesz kolory? Biały, żółty, niebieski?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AsiaK_Z 17:51, 05 lut 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
pawel_snopek napisał(a)
Ta te środki ta kobieta tylko je wypłukała posiekała i dodała do czegoś ale co to było to nie mam pojęcia to tzw. nowalijki u nich.
A dzisiaj znalazłem w necie Paulownie Catalpolistną i tak się zastanawiam

Pawciu, Ty się zastanawiasz? Bierz, miejsca masz dużo
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies