Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Górą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Górą

sylwia_slomc... 17:53, 05 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
pawel_snopek napisał(a)
Ta te środki ta kobieta tylko je wypłukała posiekała i dodała do czegoś ale co to było to nie mam pojęcia to tzw. nowalijki u nich.
A dzisiaj znalazłem w necie Paulownie Catalpolistną i tak się zastanawiam

Fajne, ciekawe jakie w smaku
Co do pulownii to nie wiem czy taką czy inną ale w naszej miejscowości kilka rośnie, zakwitają jak już są sporym drzewem, pięknie po przymrozku liście smętnie wiszą i spadają brązowe, daje bardzo duży cień i do tego okropnie łamliwe na wietrze. A i jeszcze taka ciekawostka nie wszystkie , ale niektóre wypuszczają odrosty ziemne podobnie do sumaka, choć nie w takich ilościach to jednak biorąc pod uwagę wielkość ich liści, gąszcz potrafią zrobić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 18:07, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Anda napisał(a)


Oj tam, oj tam Posadzisz do tego na przód jakieś sucholuby i będzie dobrze Perowskia, Sedum, Knautia, Achillea, jakieś trawy np. Helictotrichon sempervirens 'Saphirsprudel' lub Panicum któreś. Jakie chcesz kolory? Biały, żółty, niebieski?

Też myślałem o takich roślinach Trawy by idealnie tam pasowały takie niskie. Wiem jedynie że nie chcę dawać tam zbyt wielu kolorów ale bardziej bym się skłaniał do białego i niebieskiego coś variegata. Tak sobie jeszcze pomyślałem by wynieść tą rabatę np. podkładami kolejowymi oraz rabata przed tarasem też by była wyniesiona a trawnik by był w dole.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 18:10, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
sylwia_slomczewska napisał(a)

Fajne, ciekawe jakie w smaku
Co do pulownii to nie wiem czy taką czy inną ale w naszej miejscowości kilka rośnie, zakwitają jak już są sporym drzewem, pięknie po przymrozku liście smętnie wiszą i spadają brązowe, daje bardzo duży cień i do tego okropnie łamliwe na wietrze. A i jeszcze taka ciekawostka nie wszystkie , ale niektóre wypuszczają odrosty ziemne podobnie do sumaka, choć nie w takich ilościach to jednak biorąc pod uwagę wielkość ich liści, gąszcz potrafią zrobić.


Nie miałem zielonego pojęcia że ona tak potrafi o maj got. Średnio mi się podoba ona jak jest jesień z tego względu nie mam zamiaru sadzić u siebie katalp. Jedynie gdy kwitnie to mi się podoba
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 18:13, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
AsiaK_Z napisał(a)

Pawciu, Ty się zastanawiasz? Bierz, miejsca masz dużo

Asiu brał bym wszystko ale szukanie miejsca dla niej to już problem a nie chcę zawalić ogrodu roślinami z tabliczkami. Chcę by górny ogród był bardziej poukładany mam nadzieję że taki będzie. A jeszcze muszę mieć miejsce na panele słoneczne bo ktoś musi mi grzać wodę latem
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 18:17, 05 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
pawel_snopek napisał(a)


Nie miałem zielonego pojęcia że ona tak potrafi o maj got. Średnio mi się podoba ona jak jest jesień z tego względu nie mam zamiaru sadzić u siebie katalp. Jedynie gdy kwitnie to mi się podoba
Ja katalpę mam na dużym ogrodzie jedna, ale tak wsadzoną, ze gdyby wyłamało nie będzie widać dziury. Paulownie dostałam dwie sadzonki posadziłam, ale się nie przyjęły co mnie nawet ucieszyło bo ich nie planowałam. A zapomniałam jeszcze powiedzieć po gradobiciu te ich liście wyglądają koszmarnie. A konary w środku są puste jak tykwy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 18:20, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Sylwia to już wiem że nie będę jej miał u siebie w ogrodzie
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Anda 18:56, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
pawel_snopek napisał(a)

Też myślałem o takich roślinach Trawy by idealnie tam pasowały takie niskie. Wiem jedynie że nie chcę dawać tam zbyt wielu kolorów ale bardziej bym się skłaniał do białego i niebieskiego coś variegata. Tak sobie jeszcze pomyślałem by wynieść tą rabatę np. podkładami kolejowymi oraz rabata przed tarasem też by była wyniesiona a trawnik by był w dole.


Fajny pomysl z tym wyniesieniem rabat. Variegata to moze jeszcze irysy? Maja bardzo ladne liscie, np. Iris pallida 'Argentea'.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pawel_snopek 20:08, 05 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Anda napisał(a)


Fajny pomysl z tym wyniesieniem rabat. Variegata to moze jeszcze irysy? Maja bardzo ladne liscie, np. Iris pallida 'Argentea'.

Idziemy w dobrą stronę
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 08:56, 06 lut 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Dzisiaj jest ten dzień w którym przyjmuje się życzenia urodzinowe
____________________
Paweł - Ogród pod górą
AsiaK_Z 09:08, 06 lut 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
No to będę pierwsza
Wszystkiego najlepszego z tej wspaniałej okazji Dużo zdrowia szczęścia pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń. No i przede wszystkim sił, do budowania i pielęgnacji powstającego domu i ogrodu ♡
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies